Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιημένο Σεμινάριο Ενεργειακών Επιθεωρητών


gaganian

Recommended Posts

Κάτι αρχίζει να κινείται στον χώρο των ενεργειακών επιθεωρήσεων τελικά.

Η Δημοκρατική Κίνηση μηχανικών εξέδωσε ανακοίνωση που δημοσιεύεται στο δελτίο 2629 με τίτλο προσωρινοί επιθεωρητές ουδέν μονιμότερο του προσωρινού ΄΄, που τα λέει όλα, μπράβο τους, εγώ ουδέποτε ψήφισα ,τώρα έχω έναν λόγο.

Εντω μεταξύ στο ίδιο τεύχος το ΤΕΕ ανακοινώνει ότι από Ιούλιο θα αρχίσουν οι διαδικασίες πιστοποίησης. Τυχαίο;;

Άρχισαν έστω σπασμωδικές διαμαρτυρίες και έχουν ήδη αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

γιατι να χρειαζεται σεμηναριο? μελετες κανεις μολις τελειωσεις το πολυτεχνιο και για πιστοποιηση χρειαζεται σεμηναρια? δεν το καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην επεσε στην παγιδα πολυς κοσμος και πληρωσει αυτα τα χρηματα για σεμιναρια που δε θα αναγνωριστουν μετα....

 

Επειδη τα διοργανωνει το ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ δε σημαινει πως ειναι και πιστοποιημενα...

 

Σε συνεργασια κιολας με ιδιωτικο φορεα...!!!

Και το ΤΕΕ πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

savas76

http://www.michanikos.gr/showthread.php?p=271672#post271672

Ειλικρινά αυτό το θέμα το φωνάζω καιρό είναι ότι πιο χυδαίο έχει υπάρξει ποτέ στον κλάδο.

Αλλά δυστυχώς το ΤΕΕ την έκανε την μαγκιά...αυτό είναι διαπιστωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε που αναφερεις συνεχως το οτι στο UK δινουν αδειες Επιθεωρητων και στον κτηματομεσιτη Μπατλερ τους θα ηθελα να γινεις , αν θες , ποιο συγκεκριμενος.:confused:

 

Οτι κανει η Αγγλια ειναι θεσφατο?

Link to comment
Share on other sites

ο επαγγελματικός αποκλεισμός που υπεστήκαμε ήταν το λιγότερο επαίσχυντος και στοχευμένος. Ήταν ο μόνος τρόπος να αποκτήσουν κάποιοι πλεονέκτημα και να αποκλειστούν οι νέοι από μια νέα εργασία. ήδη οι προσωρινοί έχουν συνεργασίες με μεσίτες , δικηγόρους.

 

Ενώ οι εταιρείες ήδη έχουν στήσει βιομηχανία πιστοποιητικών. Ελπίζω το ΤΕΕ να ελέγχει αν κάνουν σωστά την δουλειά τους και όχι με ένα πτυχίο να εκδίδουν εκατοντάδες πιστοποιητικά.

το χειρότερο ήταν η σιωπή μηνών από ΤΕΕ όπου ούτε καν αναφερόταν το θέμα.

αλλά αφού δεν ψηφίζουμε με σωστά κριτήρια καλά , να πάθουμε.

πρέπει να διεκδικήσουμε την προτεραιότητα πιστοποίησης στους αποκλεισμένους μηχανικούς γιατί φοβάμαι μήπως μας παίξουν παιχνίδι και εκεί.

Link to comment
Share on other sites

1350€ το μαλλί....πληροφοριες εδω http://www.teiser.gr/documents/seminaria_energiakon_epitheoriton.zip αν και δεν ξερω αν προλαβαινει κανεις αφου σε 3-4 μερες ξεκιναει

 

Εμένα δεν μου φάνηκε για 1350 ευρώ το μαλλί.

120 ώρες, άρα τουλάχιστον 15 μέρες. 100 ευρώ συν ΦΠα η μέρα, άρα 1845 ευρώ τα βγάζω εγώ.

Αν ήταν 1840 θα πήγαινα, αλλά μου λείπουν τα 5.

 

Ούτε ποιοι θα είναι οι εισηγητές δε λέει.

Λέτε να είναι και πάλι χωμένος ο γνωστός άγνωστος;;;

 

Τρέξτε να προλάβετεεεεεεεε

 

Βασικά πιστεύω πως θα ακυρωθούν λόγω μη προσέλευσης κόσμου...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πραγματικά περίεργος ποιοι (δεν θα το μάθουμε ποτέ) και πόσοι θα πάνε, και μιλάμε για υποτίθεται μορφωμένα άτομα εν έτη 2011...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.