Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση πέραν Φεβρουαρίου


Julius Caesar

Recommended Posts

"οι πληροφορίες μου είναι πως έχει "φύγει" η τροπολογία από το ΥΠΕΚΑ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ .......ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ!!"

 

Όταν λες ότι έχει "φύγει" η τροπολογία απο υπεκα εννοείς προς την βουλή για να ψηφιστεί Αύριο; Θα μας σκάσουν πριν κάνουν κάτι! Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν κάπως off the record οτι εμείς το εχουμε προτίνει κ τετοια χωρισ να θέλουν να πουνε πολλα πολλά!

άτομο του ΥΠΕΚΑ σήμερα το πρωί μου έιπε πωσ κατα 99% θα δοθεί παράταση!!

τι να πω ρε παιδια!!ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ Κ ΕΓΩ

οτι μου λένε λέω κ έγω!

μακάρι να ήξερα!!!

παντως ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!

ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΣΩΣΤΑ...!!

ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΠΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΕΜΕΙΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε τι θα κάνουμε... Μας έχουν τρελανει! Ακόμη και σήμερα το απόγευμα είχα τηλεφώνημα για καινούριους φακέλους! Να μην δώσουν παραταση και να χάσουν τόσα έσοδα; Αφου χρειάζονται χρήματα!

Link to comment
Share on other sites

παντως η πλακα ειναι οτι συναδελφοι εχουν αφησει για τελευταια τα ''δικα τους'' και αγχωνονται ακομα πιο πολυ....

 

ναχεις τακτοποιησει ολη την γειτονια σου εκτος του δικου σου χαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites

η πλάκα είναι η εξής:

σε ολα τα μμε ,όπου λέει για παράταση είναι η ίδια ανακοίνωση,λες και έχει διανεμηθεί δελτίο τύπου από το υπεκα(παπαγαλακια).....αρα εχουμε παράταση...(βλ.ζουγκλα-εθνος-καθημερινη-skai)

επίσης στα νέα της δευτερας έχει συνέντευξη του Σηφουνάκη και ο δημοσιογράφος ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΑΕΙ(ΣΙΚ???!!!!) για πιθανή παράταση....

Link to comment
Share on other sites

Ή λες και το έγραψε ένας και το αντέγραψαν όλοι από αυτόν χωρίς να γνωρίζουν κάτι παραπάνω. Ωστόσο παράταση θα δοθεί σίγουρα, αλλιώς θα έπρεπε να διαψεύσουν τα ΜΜΕ ακόμα και τα κρατικά το είπανε με μια ανακοίνωση. Διαφωνώ επίσης με τους συναδέλφους που λένε ότι είμαστε Ελλάδα και τελευταία στιγμή κτλ. κτλ. διαίρεστε τον αριθμό των Η/Υ και των αλλαγών χρήσεων με τις ημέρες και τον αριθμό των πολεοδομιών και πείτε μου τι συμπέρασμα βγάζετε...

Link to comment
Share on other sites

τα μμε εχουν τη συνήθεια να αντιγραφουν (κατα λεξη λεμε τωρα) μονο αν ανηκουν στον ιδιο ιδιοκτητη....δεν μπορει π.χ η express να κάνει copy paste

το εθνος η τη ζουγκλα (μιλαμε για δελτιο τυπου....

Link to comment
Share on other sites

και στις υπόλοιπες οι υπάλληλοι γκρινιάζουν πως δεν προλαβαίνουν και πρέπει να κρατήσει ένα χρόνο ακόμα η διαδικασία...

 

Αυτό υποστήριξα κάπου τον περασμένο Αύγουστο-Σεπτέμβριο. Δεν είναι θέμα "γκρίνιας" αλλά λογικής. Η διαδικασία αυτή με τα δεδομένα οργάνωσης που επικρατούν στην Ελλάδα και τη βλακεία που δέρνει τους Έλληνες, ήταν εντελώς αδύνατο να ολοκληρωθεί σε 6-8-10 μήνες. Χρειάζεται παράταση τουλάχιστον 6 μηνών ακόμα. Και εγώ σήμερα είχα τηλέφωνο για τακτοποίηση από πελάτισα η οποία επέμενε κιόλας να τις πω "τι έχω ακούσει" για παράταση...

Link to comment
Share on other sites

απο εγκυρες πληροφοριες εμαθα το εξης...

 

βγηκε ο σηφουνακης και ειπε καμια παραταση πριν κανα 20μερο επιτηδες...

 

παθανε ολοι αμοκ και χεστηκε στο χρημα η εφορια -παραβολα + τα φπα που πανε ολα για αποδοση στο 1 τριμηνο (υπαρχει πιθανοτατα εγκυκλιου που θα αποκλειει τους μηχανικους απο τμηματικο ΦΠΑ !!! )

 

προχθες σε συντευξη σηφουνακη δεν τον ρωτανε καν και ας ειναι το νο 1 θεμα του υπουργειου

 

 

με λιγα λογια με τα λεφτα των η/χ βγηκε ο στοχος του μνημονιου !!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με tel ότι στην Ελλάδα ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να καταθέτουμε τελευταία στιγμή,αν δει κανεις οτι 3 μερες πριν τη ληξη εχουμε και νεες εγκυκλιους

αν π.χ ισχυε η εγκυκλιος με τα δημοτικα τελη,πελάτης με υπόγειο απο το 1974

θα είχε αυτοκτονησει....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.