Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

Η προκήρυξη ισχύει τωρα δεν ξέρω τι παίζει και πόσους ακόμα θα καλέσουνν.

 

Για μηχανικούς εμπορα να ξέρεις τα τει σε τελευταία προκήρυξη τα αποκαλεί τεχνικές σχολές... Έχουν Θέμα στην πολλαπλή

Edited by JimakosR
Link to comment
Share on other sites

Η προκήρυξη ισχύει τωρα δεν ξέρω τι παίζει και πόσους ακόμα θα καλέσουνν.

 

Προκήρυξη για μηχανικούς (διπλωματούχους) έχω να δω στον Τύπο απ' το 2013..οπότε προφανώς τις έκοψαν και πρέπει να βρω ποιος κανονίζει τις προσλήψεις για να δούμε τι "εξυπηρέτηση" χρειάζεται!

 

Για μηχανικούς εμπορα να ξέρεις τα τει σε τελευταία προκήρυξη τα αποκαλεί τεχνικές σχολές... Έχουν Θέμα στην πολλαπλή

 

Το γνωρίζω συνάδελφε δεν ενδιαφέρομαι για μένα, σιγά μην άφηνα την καλή μου τη δουλειά για να πάω να γίνω εργοδηγός στα κωλοΕΛ.ΠΕ. να ρουφάω τα υδρόθεια για 1.176,73€ μικτά (κι ας είναι x17)...

Edited by Emporas
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προκήρυξη για μηχανικούς (διπλωματούχους) έχω να δω στον Τύπο απ' το 2013..οπότε προφανώς τις έκοψαν και πρέπει να βρω ποιος κανονίζει τις προσλήψεις για να δούμε τι "εξυπηρέτηση" χρειάζεται!

 

 

Το γνωρίζω συνάδελφε δεν ενδιαφέρομαι για μένα, σιγά μην άφηνα την καλή μου τη δουλειά για να πάω να γίνω εργοδηγός στα κωλοΕΛ.ΠΕ. να ρουφάω τα υδρόθεια για 1.176,73€ μικτά (κι ας είναι x17)...

Για διπλωματούχους δεν ξέρω κατα  πόσο εχουν πάρει πρόσφαρα νομίζω το 15 κάτι πήραν.. Χωρις σιγουριά..

Για μας δεν ειναι τόσα τα λεφ΄τα μόνο.. ισως εννοείς στα πρώτα 1-2 χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Για μας δεν ειναι τόσα τα λεφ΄τα μόνο.. ισως εννοείς στα πρώτα 1-2 χρόνια..

 

Μπες στη συλλογική σύμβαση που υπέγραψαν (2014-2016) στον πίνακα 1 έχει τις αμοιβές και πιο κάτω τα κλιμάκια, για τους Τ3 λέει (2-15)...στη "15" τόσα είναι (χωρίς επιδόματα κ.λπ.)...κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Σ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΤΕΧΝΙΤΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΩΝ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ...ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ 20 ΜΕ 30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΟΣΟΙ ΕΠΙΛΕΧΘΟΥΝ..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ???

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται από τους κανόνες συμμετοχής. Επίλεξε "επεξεργασία" (κάτω δεξιά) και διόρθωσε το κείμενό σου.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Και 'γω με την σειρά μου θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Είμαι σε πάρα πολύ καλή θέση στα γραπτά και έχω αντίστοιχη εμπειρία σε oil&gas (δουλέυω εξωτερικό)

Επειδή πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω σε περίπτωση που επιλεγώ έχω τις εξής ερωτήσεις για τους γνωρίζοντες:

1. Το περιβάλλον εργασίας είναι τύπου δημοσίου; δηλαδή καμία ουσιαστική εξέλιξη (σε επίπεδο πραγματικής γνώσης)

2. Έχω δει την συλλογική σύμβαση εργασίας και προσπαθώ να υπολογίσω τα καθαρά. Στα επιδόματα (ανθιυγιεινής εργασίας, 5ετών σπουδών, χρονοεπίδομα) υπάρχουν κρατήσεις ΕΦΚΑ ή μόνο φόρος (π.χ. αν δεν κάνω λάθος σε επίδοπμα γάμου δεν υπάρχουν κρατήσεις ΕΦΚΑ);

3. Εισαγωγικό μισθολογικό κλιμάκιο είναι για όλους το 8 ή αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία και μπορείς να ξεκινήσεις και με χαμηλότερο κλιμάκιο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

On 29/11/2018 at 4:27 ΜΜ, Traikos said:

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Και 'γω με την σειρά μου θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα. Είμαι σε πάρα πολύ καλή θέση στα γραπτά και έχω αντίστοιχη εμπειρία σε oil&gas (δουλέυω εξωτερικό)

Επειδή πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω σε περίπτωση που επιλεγώ έχω τις εξής ερωτήσεις για τους γνωρίζοντες:

1. Το περιβάλλον εργασίας είναι τύπου δημοσίου; δηλαδή καμία ουσιαστική εξέλιξη (σε επίπεδο πραγματικής γνώσης)

2. Έχω δει την συλλογική σύμβαση εργασίας και προσπαθώ να υπολογίσω τα καθαρά. Στα επιδόματα (ανθιυγιεινής εργασίας, 5ετών σπουδών, χρονοεπίδομα) υπάρχουν κρατήσεις ΕΦΚΑ ή μόνο φόρος (π.χ. αν δεν κάνω λάθος σε επίδοπμα γάμου δεν υπάρχουν κρατήσεις ΕΦΚΑ);

3. Εισαγωγικό μισθολογικό κλιμάκιο είναι για όλους το 8 ή αναγνωρίζεται η προϋπηρεσία και μπορείς να ξεκινήσεις και με χαμηλότερο κλιμάκιο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

δεν εχει καμια σημασια το οτι εργαζεσε στο εξωτερικο...προσωπικα θα σου ελεγα να μην μπεις καν στην διαδικασια αιτησεων, παραβολων κτλ και μεινε εκει που εισαι...ελπιζω να καταλαβαινεις

Edited by decadence
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2017 at 1:42 ΜΜ, Emporas said:

 

Προκήρυξη για μηχανικούς (διπλωματούχους) έχω να δω στον Τύπο απ' το 2013..οπότε προφανώς τις έκοψαν και πρέπει να βρω ποιος κανονίζει τις προσλήψεις για να δούμε τι "εξυπηρέτηση" χρειάζεται!

 

 

Το γνωρίζω συνάδελφε δεν ενδιαφέρομαι για μένα, σιγά μην άφηνα την καλή μου τη δουλειά για να πάω να γίνω εργοδηγός στα κωλοΕΛ.ΠΕ. να ρουφάω τα υδρόθεια για 1.176,73€ μικτά (κι ας είναι x17)...

αν μπεις θα μπει με συμβαση ορισμενου χρονου..μην εχεις απαιτησεις για αοριστου...αυτο ειναι δυσκολο εως impossible....ευνοητο ε;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 27/11/2018 at 3:21 ΜΜ, fotis1234 said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Σ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ..ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΤΕΧΝΙΤΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ ΠΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΩΝ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ...ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ 20 ΜΕ 30 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΟΣΟΙ ΕΠΙΛΕΧΘΟΥΝ..ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ???

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται από τους κανόνες συμμετοχής. Επίλεξε "επεξεργασία" (κάτω δεξιά) και διόρθωσε το κείμενό σου.

Pavlos33

Foti Καλημερα, και γω για την ίδια προκήρυξη περιμένω αποτελέσματα, δεν εχω και γω κανενα νεο ακομα. Συνέντευξη περασα τελος Οκτωβρίου και μου ειπαν οτι μέχρι το πρώτο δεκαήμερο του Δεκεμβρίου θα εχουν βγει τα αποτελέσματα ,αλλα ακόμα τιποτα. Σε παρακαλώ αν εχεις κανενα νεο ενημέρωσε και εμενα απο εδω,όπως και γω αντίστοιχα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.