Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

49 λεπτά πριν, fotis1234 said:

manosdog και salas3 αν ειστε στη πρωτη 30 αδα στη καταταξη στα γραπτα απ οτι εχω ακουσει απο υπολοιπους σε παλιοτερα διαγωνισμο συμφωνα παντα και ποσα ατομα θα παρουν και αυτο μπορεις να το υπολογισεις στο περιπου οτι συνηθως περνουν το 1/3 απ αυτους που θα καλεσουν στη συνεντευξη..βεβαια αυτο ειναι σχετικο με τα βυσματα που εχουν καποιοι αλλα στο προκειμενο διαγωνισμο καλεσαν ολους και τους 96...οποτε πιστευω παντα γνωμη μου ετσι οι πρωτοι 30 περιπου εχουν πιθανοτητες

Εδω το θεμα ειναι πιο περιπλοκο.. γιατι μην ξεχνας οτι εκτος απο τον βαθμο τον γραπτων ειναι ο βαθμος της συνεντευξης και μετα ειναι η εντοπιοτητα που μπορει να εχουν καποιοι και στο αν εχουν γονεις οι οποιοι ειναι εργαζομενοι στα ελπε. Οποτε η καταταξη μπορει να αλλαξει ανα πασα στιγμη. Σιγουρα μην ξεχνας και τα βυσματα που θα παιξουν και αυτα τον ρολο τους.Στην Ελλαδα ζουμε μην ξεχνας. Εγω προσωπικα και κατα την γνωμη μου δεν ειμαι σιγουρος για τιποτα.Τωρα για τον αριθμο των ατομων που θα παρουν εμενα στην συνεντευξη μου ειχαν πει περιπου 25.Ακομα μου ειχαν πει οτι θελουν οσο το δυνατον πιο εμπειρους γιατι εχουν αμεση αναγκη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν νομίζω να περιμένετε να περάσει κανείς στα ΕΛΠΕ χωρίς βύσμα.. Και όχι απλό αλλά βαρβάτο. Οι εξετάσεις πρέπει να γίνονται γιατί έτσι πρέπει. Τέλος πάντων καλή τύχη στην προσπάθεια 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν, ikaros13 said:

Καλά δεν νομίζω να περιμένετε να περάσει κανείς στα ΕΛΠΕ χωρίς βύσμα.. Και όχι απλό αλλά βαρβάτο. Οι εξετάσεις πρέπει να γίνονται γιατί έτσι πρέπει. Τέλος πάντων καλή τύχη στην προσπάθεια 

Ναι ενταξει το καταλαβαινω και το πιστευω αυτο που λες για το βυσμα αλλα μονο στο θεωριτικο κομματι..επειδη σε βλεπω πολυ σιγουρο , ξερεις κατι παραπανω απο δικη σου εμπειρια??Δηλαδη οι εξετασεις και γενικα η διαδικασια επιλογης πανε στραφι?σορρι που σε ρωταω αλλα απ οτι καταλαβαινεις με αφορα το θεμα γιατι δεν εχω βυσμα και παω καθαρα αξιοκρατικα. Παντως σε ευχαριστω! 

Link to comment
Share on other sites

To βυσμα χρειαζεται σιγουρα αλλα ξερω και ατομα απο παλιοτερο διαγωνισμο που ειχαν καλη σειρα στη καταταξη και περασαν χωρις βυσμα..τιποτα δεν αποκλειται..Το κακο στη παρουσα φαση παντως ειναι οτι εχουν αργησει παρα πολυ να μας καλεσουν και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι..ακομη και τους δικους τους να καλεσουν μονο εγω θα το μαθαινα γιατι εχβ ηδη φιλους και γνωστους που δουλευουν ηδη στα ελπε..ποιος ξερει τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, fotis1234 said:

To βυσμα χρειαζεται σιγουρα αλλα ξερω και ατομα απο παλιοτερο διαγωνισμο που ειχαν καλη σειρα στη καταταξη και περασαν χωρις βυσμα..τιποτα δεν αποκλειται..Το κακο στη παρουσα φαση παντως ειναι οτι εχουν αργησει παρα πολυ να μας καλεσουν και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι..ακομη και τους δικους τους να καλεσουν μονο εγω θα το μαθαινα γιατι εχβ ηδη φιλους και γνωστους που δουλευουν ηδη στα ελπε..ποιος ξερει τι γινεται

Καλα ναι εκει ελπιζω και γω..απλα απογοητευομαι γιατι αργουν πολυ και φανταζομαι τα μαγειρεματα.τι να πω η ελπιδα εχει μεινει.εγω δεν εχω και κανενα απο μεσα να μαθω κανενα νεο..

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2019 at 1:32 ΜΜ, ikaros13 said:

Καλά δεν νομίζω να περιμένετε να περάσει κανείς στα ΕΛΠΕ χωρίς βύσμα.. Και όχι απλό αλλά βαρβάτο. Οι εξετάσεις πρέπει να γίνονται γιατί έτσι πρέπει. Τέλος πάντων καλή τύχη στην προσπάθεια 

 

Μην είμαστε απόλυτοι... Τα πράγματα αλλάζουν ευτυχώς. Δεν είναι δυνατόν μία εταιρία με υπερκέρδη να προσλαμβάνει με μόνο κριτήριο το βύσμα.

Θα σας πω εγώ αν παίζει το βύσμα. Είμαι στο τοπ 10% στα γραπτά και με αρκετά χρόνια εμπειρία σε oil&gas, όσους γνώρισα κατά την διάρκεια των γραπτών, κανείς δεν είχε αντίστοιχη εμπειρία. Αν δεν έχω πρόταση τότε κάτι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Traikos δεν γινονται μονο βυσματα μπαινουν και καποιοι που τ αξιζουν τω χω ακουσει και το χω δει..Λοιπον εχω νεα για τ αποτελεσματα..Σημερα βγηκε μεσα στο site του κους κους ελπε οτι οι προσληψεις θα ξεκινησουν τελη Ιανουαριου και οτι τ αποτελεσματα εχουν οριστικοποιηθει που σημαινει εβγαλαν τ ονοματα μεταξυ τους και θα ξεκινησουν τηλεφωνα..Τωρα το ποτε θα παρουν τηλεφωνο πιστευω και απο αυριο ισως..

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Manosdog said:

Εχουμε κανενα νεο ρε παιδια..?πηρανε κανεναν τηλεφωνο? 

Μεχρι και τη Παρασκευη δεν ειχαμε καποιο τηλεφωνο..απο Δευτερα τωρα..Αν οντως ισχυει η δημοσιευση πρεπει μεχρι το αργοτερο την Παρασκευη που μας ερχετε να μας εχουν καλεσει

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μολις πληροφοροθηκα οτι τ ονοματα εχουν αποφασιστει εχει βγει η λιστα..Τωρα περισσοτερες πληροφοριες δεν μπορω να αναφερω μεσα απο εδω το μονο που μπορω να σας πω ειναι οτι Δευτερα η Τριτη θα παρουν τηλεφωνο για εξετασεις ιατρικες οσοι ειναι στη λιστα..καλη επιτυχια σ ολους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.