Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διακοπές


TheoTDM900

Βουνό ή θάλασσα  

302 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Βουνό ή θάλασσα



Recommended Posts

φετος εχει κρητη καμια 10μερες και πσκ σε β.ευβοια και ανατ.πελοποννησο :P

δεν παει αλλο ολο τον αυγουστο μακρια απο πληκτρολογια-ποντικια και σχεδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Με ένα μωρό (βρεφάκι αγκαλιάς) τολμώ να ελπίζω σε Σύμη-Ρόδο (κυρίως διακοπές) - Σύβοτα/Πάργα (για Σ/Κ) - Κάτω Κουφονήσι (Φθινόπωρο) & ολίγο από Χαλκιδική (ίσως -πάλι Σ/Κ) !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με ένα μωρό (βρεφάκι αγκαλιάς) τολμώ να ελπίζω σε Σύμη-Ρόδο (κυρίως διακοπές) - Σύβοτα/Πάργα (για Σ/Κ) - Κάτω Κουφονήσι (Φθινόπωρο) & ολίγο από Χαλκιδική (ίσως -πάλι Σ/Κ) !!!!!

Δεν πτοείσαι βλέπω :D

Link to comment
Share on other sites

διακοπές να ναι και όπου να ναι.ακόμα και σπίτι σου να είσαι καλά είναι.φτάνει μονο να μήν εχεις το μυαλό στην δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα μια βδομαδούλα με Ιστιοπλοϊκό Σποράδες . Το πρόγραμμα ήταν απλό -Θάλλασα- Ψαροτούφεκο- Αλλαγή όρμου - Φαί ποτό και ύπνο. Απλά τέλεια νησιά η Σκόπελος και η Αλόνησος .Ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα δεν είχα ξαναπάει. Και για μας τους ΒορειοΕλλαδίτες είναι και δίπλα. Ξέρεις τι είναι να ακούς τα τζιτζίκια και να βλέπεις τα πεύκα να μπαίνουν μέσα στη θάλασσα κάθε πρωί από τη μεριά της θάλασσας ... Άλλη αίσθηση το προτείνω ανεπιφύλακτα. Για την άλλη βδομάδα που μου μένει τώρα...Καβουρότρυπες -Κριαρίτσι - Πλατανίτσι (τα εις -ίτσι τέλος πάντων) με σκηνάκι ρακέτες και ηλιοθεραπεία ....άντε και κανά ethnik από Τριστινίκα μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Six-Fours-Les-Plages κοντά στη Τοulon

και επίσης Χαλκιδική, στη Χανιώτη!!

Μήπως θα μπορούσε κανείς να μου διαθέσει πληροφορίες για το πρώτο πόδι της Χαλκιδικής;

Παραλίες, φαγητό κτλ;;

Eυχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα μια βδομαδούλα με Ιστιοπλοϊκό Σποράδες . Το πρόγραμμα ήταν απλό -Θάλλασα- Ψαροτούφεκο- Αλλαγή όρμου - Φαί ποτό και ύπνο. Απλά τέλεια νησιά η Σκόπελος και η Αλόνησος .Ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα δεν είχα ξαναπάει. Και για μας τους ΒορειοΕλλαδίτες είναι και δίπλα. Ξέρεις τι είναι να ακούς τα τζιτζίκια και να βλέπεις τα πεύκα να μπαίνουν μέσα στη θάλασσα κάθε πρωί από τη μεριά της θάλασσας ... Άλλη αίσθηση το προτείνω ανεπιφύλακτα. Για την άλλη βδομάδα που μου μένει τώρα...Καβουρότρυπες -Κριαρίτσι - Πλατανίτσι (τα εις -ίτσι τέλος πάντων) με σκηνάκι ρακέτες και ηλιοθεραπεία ....άντε και κανά ethnik από Τριστινίκα μεριά.

 

εχεις διπλωμα για ιστιοπλοικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όχι φίλε sundance αλλά μετά από αυτό σκέφτομαι να αποκτήσω. Είμαι του υποβρυχίου εγώ (καταδύσεις, ψαροτούφεκο κλπ). Απλά ένας φίλος που ασχολείται αγοράσε ένα 36ft μεταχειρισμένο και πήγαμε...

 

ΥΓ1. Και πάνω που πήγα να ξεχαστώ ρε μπαγάσα...

 

ΥΓ2. ilias συμφωνώ απόλυτα...

 

ΥΓ3. Πρώτο πόδι Χαλκιδικής. Όσο πιο κοντά στα Καλλιθέα, Πευκοχώρι, Χανιώτη

τόσο πιο κοσμικά. Για πιο ήσυχα θα κατέβεις Παλιούρι, Σκιώνη. Όπου και να πάς σχεδόν θα βρείς ένα "καλό" Beach Bar. Θα σου πρότεινα τον Ναυαγό κια τον Κουρσάρο από την μεριά του Πευκοχωρίου. Για βράδυ από την ίδια μερια Καλλιθέα σίγουρα, ΑQua, Dogs D'Amour κλπ κλπ αν θέλεις βαβούρα. Τώρα για πιο ήσυχα Σπιτάκι στν Καλλιθέα και Porto Valitsa μετά το Πευκοχώρι. Από την άλλη μεριά τώρα. Σάνι, Bar Άνεμος και Bousoulas (κοντά στην Θεσσαλονίκη αλλά ακριβά) καλό φαγητό στην μαρίνα του Σάνι. Περνώντας μέσα από τον λόφο της Σάνι φθάνεις στο Bar Χελώνα (δεν ξέρω αν άνοιξε φέτος αν ξέρει κάποιος άς πει) πολύ ιδιαίτερο μπαράκι. Πιο κάτω τώρα, Ελάνη,Σίβηρη και Φούρκα για μεσημέρι. Έχει τα beach Bar του το καθένα στην παραλία. Υπάρχει φυσικά και το Caprice στη Φούρκα για Κυριακάτικο απογευματινό πάρτι . Τέλος στο Ποσείδι πολύ καλή παραλία, αρκετός κόσμος και 2-3 beach bar πάνω στο κύμα συνοδέυουν την τρέλα που επικρατεί στο φοιτητικό camping του ΑΠΘ. Αυτά...και είναι μόνο γενικότητες...Αλλά εγώ όπως προείπα προτιμώ το 2ο πόδι...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.