Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διακοπές


TheoTDM900

Βουνό ή θάλασσα  

302 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Βουνό ή θάλασσα



Recommended Posts

Για να είμαι ειλικρινής το δεύτερο πόδι το γνωρίζω αρκετά καλά, διότι έχω πάει πολλές φορές στο παρελθόν και ομολογώ ότι είναι από τα πιό όμορφα μέρη της Ελλάδας. Αλήθεια το bar "αλμύρα" υπάρχει ακόμα;

Φέτος όμως, αποφάσισα για πρώτο πόδι, αν και ξέρω ότι είναι πολύ κοσμικό!

Στο πόρτο βαλίτσα έχω πάει και είναι όντως τέλειο το σκηνικό.

Θα ήθελα όμως να μάθω, εάν υπάρχουν παραλίες λίγο πιό ήσυχες, αλλά να είναι και όμορφες.

Επίσης επειδή θα κάνω κι ένα τούριγκ στο δεύτερο πόδι, ήθελα να ρωτήσω πού βρίσκεται ακριβώς η παραλία παράδεισος, η οποία όπως θυμάμαι πρέπει να είναι πολύ κοντά στις καβουρότρυπες.

Τέλος εκείνο το θεϊκό bar στον κόλπο, στο πόρτο κουφό υπάρχει ακόμα; Mου διαφεύγει το όνομά του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Από ότι γνωρίζω υπάρχει ακόμα αλλά έχω να πάω κι εγώ πολύ καιρο. Εκτός αν μιλάς για το ethnik που είναι στην τριστινίκα ή το mamba που είναι λίγο πριν το Κουφό. Λοιπόν η παραλία παράδεισος είναι μετά την βουρβουρού λίγο μετά το camping lakara αριστερά. Υπάρχει ένα bar εκεί που λέγεται porto paradiso και έχει ταμπέλες, δεν το χάνεις. Αν θέλεις κάτι πιο εξωτικό και ήσυχο στο 2ο πήγαινε στα λιμανάκια δεξιά από την παραλία Συκιάς. Ακτή Κληματαρια (4ο λιμανάκι στην σειρά) Κριαρίτσι, ρώτα και για τα "Τηγάνια".

 

Για το πρώτο πόδι ωραίες παραλίες και λίγο πιο ήσυχες έχει η Άθυτος. Για ακόμα πιο ήσυχα πράγματα θα κατευθυνθείς πιο κάτω από το Πόρτο Bαλίτσα απο τον Ναυαγό και μετά. Όπου βρίσκεις χωματόδρομο μπες κάτι καλό θα βρείς. Δυστυχώς δεν θυμάμαι όλα τα ονόματα...

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε το τρίτο τέκνο εντός Αυγούστου και πλην των δύο "μεγάλων" παιδιών που είναι στην γιαγιά, εγώ και η σύζυγος θα είμαστε σπίτι-Χαλκίδα και θ' απολαμβάνουμε την δροσιά του κλιματιστικού....κάνοντας ασκήσεις αναπνοής!

 

ίσως του χρόνου εμείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να δεχθείτε το νέο μέλος στην οικογένεια.

Δηλαδή τώρα γίνεσαι πολύτεκνος με τα νέα μέτρα;

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σας έρθει Γιάννη!!!

Αυτές είναι οι πιο ευχάριστες και δημιουργικες διακοπές

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σας έρθει Γιάννη!!!

Αυτές είναι οι πιο ευχάριστες και δημιουργικες διακοπές

 

 

εσύ που θα πάς βρε ?

 

Και μιας και εκφράζεσαι έτσι και υπερθεματίζεις υπέρ των τέκνων, με ωθείς στο να σε ρωτήσω .....εσύ πότε με το καλό παντρεύεσαι ?

 

Να βρούμε και μια καλή αφορμή να ξανακατέβουμε Χανιά ?

 

:wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σας έρθει Γιάννη!!!

Αυτές είναι οι πιο ευχάριστες και δημιουργικες διακοπές

 

 

εσύ που θα πάς βρε ?

 

Και μιας και εκφράζεσαι έτσι και υπερθεματίζεις υπέρ των τέκνων, με ωθείς στο να σε ρωτήσω .....εσύ πότε με το καλό παντρεύεσαι ?

 

Να βρούμε και μια καλή αφορμή να ξανακατέβουμε Χανιά ?

 

:wink: :wink:

 

 

χαχαχα

και εγώ όπως όλοι τα αγαπώ τα παιδιά, αν και μικρός έχω 5 ανήψια από αδέρφια!

Για γάμο??? Θα δούμε........

 

Αφορμές για τα Χανια να μην χρειάζεσαι..είπαμε..ελάτε και τα υπόλοιπα δικά μας. Ενα καραβάκι είναι. Το μόνο κακό είναι ότι εγώ είμαι ακόμα α-μήχανος :D

 

Υ.Γ ελπίζω να μην μπει η γυναίκα στο φορουμ γιατί με έκαψες...!!! :shock: :shock: :D :D :shock:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.