Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διανομή αγροτικού κλήρου


Recommended Posts

Μα όλη η γύρω ιδιοκτησία που περισέυει πλήν των 21 στρεμμάτων, πρέπει (βάσει διανομής) να ανήκει σε άλλον....(θα πρέπει να φύγω από το pc, δεν θα απαντήσω τώρα... sorry)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κατέχεις τα νομικά περί χρησικτησίας.

Εφόσον σου υπέδειξε αυτά τα όρια ... και εφόσον τα καλλιεργεί ..... θεωρητικά ασκεί πράξεις νομής και κατοχής. Ως εκ τούτου μπορεί αν ΔΕΝ έχει ενοχληθεί από κανένα άλλο .... μπορεί!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο δασάρχης είχε δίκιο. Διάβασα το 3208 και επισυναπτω την παρ.1 του Αρθρου 17

 

Όμως και πάλι, το ακίνητο (το τμήμα για το οποίο υπάρχει διανομή) είναι άρτιο και οικοδομήσιμο?

post-1105-0-92069100-1364898577_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι, έχω κάνει ερώτημα στην πολεοδομία, αλλά θα ήθελα αν γνωρίζει κανέις να μου πεί. Τα ψάχνω πολύ καιρό, και ακούω διάφορες απόψεις, θα ήθελα την εμπειρία σας

 

Υπάρχει κάποιος περιορισμός ή απαγόρευση οικοδομησιμότητας για ακίνητα που είναι κληροτεμάχια διανομής ?

 

Μιλάω για αρτια ακίνητα που αν δεν ίσχυαν τυχόν περιορισμοί / απαγορεύσεις θα ήταν οικοδομήσιμα

 

(Το ερώτημα έιναι γενικό, πέραν από τις ιδιαιτερότητες που αφορούν τη περίπτωσή που ανέλυσα στα προηγούμενα)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ρώτησα στην αρμόδια υπηρεσία (Τοπογραφική), μου απάντησαν ότι δεν υφίσταται περιορισμός, εκτός κι αν υπάγεται σε άλλες απαγορεύσεις (NATURA, Αρχαιολογία κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.