Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ασυνέπεια του ΤΣΜΕΔΕ στην εξόφληση των φαρμάκων


Yorgos

Recommended Posts

Ξέρουμε πόσα χρωστάει το ΤΣΜΕΔΕ? Ετσι πληροφοριακά ρωτάω γιατί ακούγοντας τον άνθρωπο του Συλλόγου στην τηλεόραση, τα χρωστούμενα του ΤΣΜΕΔΕ δε τα έδινε και μεγάλη αξία, περισσότερο τον ένοιαζαν του ΟΓΑ και του Δημοσίου τα χρωστούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ταμείο Μηχανικών = Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ.

Μετά από τόσα χρόνια ασφάλισης ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί δεν έχω πληρώσει 2 συνεχόμενα εξάμηνα το ίδιο ποσό.

Οσο για εξυπηρέτηση, δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα, αλλά στην περιφέρεια μιλάμε για κατάντια. Μήπως μας σπρώχνουν τεχνηέντως στην ιδιωτική ασφάλιση

Link to comment
Share on other sites

Eιχε βγει χθες ο Λουραντος στις ειδησεις. Στην Αττικη χρωστανε κατι δεκαδες ψωροεκατομμυριακια αν συγκρατησα καλα την ταξη μεγεθους. Δεν ειμαι και 100% σιγουρος, αλλα δεν εχει και τοση σημασια..

 

Που να μην ηταν και ευρωστο ταμειο . Θα βραζαμε φλουδες και θα τρωγαμε διαφορα χορτα και βοτανα για να γινουμε καλα οταν αρρωσταινουμε; Do it the amazonio people way :lol:

 

Για του λογου το αληθες πιο κατω βλεπετε μαγο-φαρμακοποιο συμβεβλημενο με το τσμεδε να ετοιμαζεται να φτιαξει μια παρτιδα αντιγριπικα εμβολια, και εναν 35αρη αφρικανο συναδελφο που του ηρθε ειδοποιηση για την ειδικη προσαυξηση

[left:4289ca0c73]http://www.southafricalogue.com/files/2007/09/sangoma.jpg[/left:4289ca0c73]

[right:4289ca0c73]http://www.carnivalkokoras.gr/carnival/files/images/thumb60/44223.jpg[/right:4289ca0c73]

Aν οι εικονες, ειδικα η μεγαλη χαλανε το θεμα αν θελει καποιος συντονιστης να τις σβησει :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ως μηχανικός με σύζυγο φαρμακοποιό :

 

Πληρώνεις κανονικά το φάρμακο παίρνεις την απόδειξη πηγαίνεις στο οικείο υποκατάστημα ΤΣΜΕΔΕ και παίρνεις πίσω το 75 % (ανάλογα με την πάθηση.. αν είσαι ψυχικά άρρωστος παίρνεις το 100 % :D )

 

Συγγνώμη φίλε μου, αλλα αν ψαχτεί λίγο η σύζυγος θα δέιτε ότι υπάρχει σύμβαση του ΤΣΜΕΔΕ με τον πανελληνιο φαρμακευτικο.

 

Κατόπιν τουτων ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ο καθε φαρμακοποιός να εκτελέι την συνταγή. (τα παραπάνω κατόπιν τηλ. επικοινωνίας με τον νομικό σύμβουλο του Πανελληνίου φαρμακευτικού συλλόγου.)

Αν δεν την εκτελέσει συνιστά πειθαρχικό παράπτωμα.

 

Οι περισσότεροι, βλέποντας συνταγολόγιο του ΤΣΜΕΔΕ κάνουν ότι εχει τελειώσει το φάρμακο, αν τους στριμώξεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.