Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όργανα ελέγχου ΕΗΕ


JasonK

Recommended Posts

Mάλλον ανάποδα τα είπες ..TESTBOY (madein Germany) Sonel (made in Poland).

Για να σε βοηθήσω λίγο,προσωπικά έχω το TESTBOY και προς το παρών ειμαι πολύ ευχαριστημένος .Μπορώ να πω οτι είναι πολύ γρήγορο στις μετρήσεις.

Στο μείον του... μη συμβατό λογισμικό με τα windows 7 εαν και μου είπαν οτι θα λυθεί άμεσα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Υπάρχει και MFT της Megger σε καλή τιμή 763€ + φπα

 

Το πρόβλημα σε όλα τα όργανα είναι ότι , κάθε χρόνο θα πρέπει να το στέλνεις στην εταιρία που το προμηθεύτηκες για να το ελέγχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρηκα το fluke απο εξωτερικο με λιγοτερα απο 900 ευρο. Γνωριζουμε ποιος εχει τη τεχνικη υποστηριξη στην ελλαδα? αν χρειαστω σερβι κλπ θα μπορω να εξυπηρετηθω εδω ή θα μου πουν να το στείλω απο κει που το πήρα?

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα..

Αν θελεις corsakia δωσε το λινκ να το δω και εγω..Και φυσικα μην σκεφτεσαι την περιπτωση "αν χαλασει ποιος θα μου το φτιαξει.." Πες μου η (καλη) αμπεροτσιμπιδα που υποθετω οτι εχεις χαλασε ποτε; Το καλο πολυμετρο χαλασε ποτε;Εμενα οχι..

Πιστευεις οτι αν το παρεις απο εδω και για κακη σου τυχη χαλασει θα στο φτιαξουν εδω η εξω με εξοδα, μεταφορικα κλπ δικα σου; Ο μονος λογος να το παρεις απο εδω ειναι το τιμολογιο για να σου επιστραφει το ΦΠΑ..

Σε περιπτωση βλαβης(αρκετα μικρη) οπως το αγορασες απο εξω μπορεις και να το στειλεις για επισκευη..

Edited by JOUN
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εταιρείες που να αναλαμβάνουν το calibration των οργάνων αυτών στην Ελλάδα ή θα πρέπει να τα στέλνουμε έξω;

 

Ενδεικτικό κόστος calibration;

Edited by JasonK
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο δίλλημα η αγορά απο το εξωτερικο.

Το ίδιο fluke απο αγγλια ~500€ φτηνοτερα σε σχεση με την αγορα απο Ελλάδα. θα μου πεις κερδίζω το ΦΠΑ αν το αγορασω απο ελλαδα, αλλα και πάλι ετσι έχω επιπλεον κέρδος πάνω απο 250€ ευρο. Ζήσε μάη μου να φας τριφφύλι...

Να υποστηριξω την ελληνικη αγορά, αλλα και το προσωπικο οφελος ειναι αρκετα σημαντικο.

Στο μόνο που διστάζω είναι οτι δεν εχω κάνει ξανα τέτοια αγορα, μεγαλη και σημαντικη απο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

ένας σημαντικός παράγοντας για αγορά απο εξωτερικό είναι κατά πόσο είναι καινούριο το όργανο, έχω δει και εγώ μερικά που πουλιούνται σε διάφορα site αλλά είναι χρησιμοποιημένα, αν μπορείς να είσαι σίγουρος για τον έμπορο που σου το πουλάει όλα οκ. για τη πιστοποίηση του οργάνου έχει εταιρείες και εντός ελλάδος το FLUKE που έχω ρωτήσει θέλει 130 ευρώ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.