Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχαιολογία : Δοκιμαστικές τομές / Παρουσία στις εκσκαφές / Τοπικό Συμβούλιο Μνημείων


Recommended Posts

Θα ήθελα να γελάσω πραγματικά, αλλά μου έχει κοπεί το τελευταίο διάστημα. Κάνω προσπάθειες όμως να το επαναφέρω.

Εγω ένα θα πω.

Ελληνικό δημόσιο. Το μεγαλείο του. Δεν υπάρχει πουθενά στο κόσμο. Ολα μηδενίζονται μπροστά στο Ελληνικό δημόσιο.

Εγω ο μ@λ...@ς που ΠΡΙΝ από όλα έκανα αρχαιολογικές τομές με ΕΕΔΜΚ ακριβώς για να αποφύγω αυτή την εξέλιξη, ποιός θα με υπερασπίσει; Δεν θα έπρεπε τουλάχιστον η αρχαιολόγα αντι να κάνει τομές-ξεπέτες να μου πει: "Aγόρι μου που έχεις κολώνες; Εδω θα σκάψω"

Link to comment
Share on other sites

Ίδια (σχετικά) περίπτωση είχα πριν 20+ χρόνια. Με τις δοκιμαστικές δεν υπήρχε πρόβλημα αλλά, κατά τη γενική εκσκαφή (λόγω υπογείου) ανακαλύφθηκαν "ευρήματα". Η Υπηρεσία τα αξιολόγησε ως μη ιδιαιτέρως σημαντικά, μου περιόρισε το βάθος εκσκαφής και αναγκάστηκα να σηκώσω τη στάθμη θεμελίωσης (και με ραντιέ) μπαζώνοντας εξωτερικά ώστε να μη χάσω το υπόγειο. 

Νομίζω πως, στην περίπτωσή σου, δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα. Ιδιαίτερα με τον πελάτη, μιας κι έκανες το κάτι παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.