Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τέντες και χρώμα


a_than

Recommended Posts

Για διαμέρισμα που είναι ιδιαίτερα εκτεθειμένο στον άνεμο, είναι προτιμότερο να τοποθετηθούν σταθεροί αντί για πτυσσόμενοι βραχίονες;

Επίσης, για ηλεκτρικό μηχανισμό, βοηθάει ο αυτοματισμός που κλείνει αυτόματα τις τέντες βάσει του συνδεδεμένου ανεμουρίου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Όσον αφορά το ανεμούριο, είναι ακριβή λύση; (με δεδομένο ότι θα υπάρχει ούτως ή άλλως ηλεκτρικό μοτέρ)

Και επίσης, όταν κοπάσει ο άνεμος, "θυμάται" να ξανακατεβάσει την τέντα;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω σίγουρα, η "μνήμη" είναι δύσκολο να υλοποιηθεί στην πράξη.

Εννοώ ότι ακόμα και αν έχεις κάποιο πολύ "high" σύστημα θα πρέπει σε αυτό να ορίσεις και κάποιο χρόνο.

Δηλαδή η τέντα θα κατεβαίνει μετά από μισό ή 1 λεπτό απανεμιάς? ή 10 λεπτά ή πόσο?

Link to comment
Share on other sites

... "θυμάται" να ξανακατεβάσει την τέντα;

Άμα αγοράσει με 16 και κανάλια κοντρόλ μπορείς να το προγραμματίσεις να θυμάται να ανεβοκατεβαίνει ακόμα και όταν περνάει η γειτόνισσα….

Για όλα έχει ο μπαξές αρκεί το πορτοφόλι να το αντέχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Διάταξη που να προβλέπει ακόμα και αυτό δεν θυμάμαι να την έχω δει.

Εναλλακτικά όμως να κρεμάσει τα ρούχα του στην ταράτσα που είναι και το πιο εύλογο, ή ας κρεμάει ρούχα που στάζουν και ξεβάφουν μπας και μαζεύει ο άλλος την τέντα.

 

Πέρα από την πλάκα νομίζω συνάδερφε πως καλό είναι οι πελάτες μας να βρίσκουν τις λύσεις καλής γειτονίας μεταξύ τους χωρίς να προστρέχουν σε μηχανικούς ή δικηγόρους για ψύλλου πήδημα… Φυσικά αν επιμένουν ας πληρώνουν και το ανάλογο τίμημα που συνήθως το επιδιώκουν στο τζάμπα….

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.