Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενοίκιο εργοληπτικού , "αέρας" δημοσίου έργου.


Kane

Recommended Posts

Δεν διαφωνώ,αλλά υποτίθεται πως είναι ένας χώρος "δικός" μας , όπως και κάποιες άλλες ενότητες που είναι κλειδωμένες για μη μηχανικούς. (οχι φυσικά πως είναι δύσκολο να τα διαβάσει κανείς).

Δυστυχώς μεταφέρθηκε ο προφορικός λόγος της αγοράς σε γραπτό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο χώρος του forum είναι ανοικτός προς οποιονδήποτε, ο οποίος μπορεί πιθανώς να παρεξηγήσει και να βγάλει εσφαλμένα συμπεράσματα για το χώρο των κατασκευών και των μηχανικών γενικότερα. Αυτό προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ο χώρος του forum είναι ανοικτός προς οποιονδήποτε, ο οποίος μπορεί πιθανώς να παρεξηγήσει και να βγάλει εσφαλμένα συμπεράσματα για το χώρο των κατασκευών και των μηχανικών γενικότερα. Αυτό προσπαθούμε να σου εξηγήσουμε...

 

Τελος παντων συναδελφε το αδικημα ειναι και ποινικο (εκτος του οτι αν το ΥΠΕΧΩΔΕ προσφυγει σε εισαγγελεα θα χασεις για παντα το πτυχιο σου ).

Νομιζω οτι το θεμα πρεπει να κλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

Προς ποιον αναφέρεσαι συνάδελφε;

Στην πραξη αναφερομαι .Η πραξη της ενοικιασης ειναι παρανομη .Δεν υπαρχει τετοιος ορος στη νομοθεσια.

Δηλαδη τι δεν καταλαβαινεις;

Τρεις και μονο ειναι οι νομιμοι τροποι να κατασκευασεις δημοσιο εργο .

1) Να εχεις δικο σου πτυχιο

2) Να παρεις υπεργολαβια

3) Να κανεις κατασκευαστικη κοινοπραξια.

Αν γινει οτιδηποτε αλλο και η υπηρεσια το αντιληφθει οι ποινες ειναι βαρυτατες.

Και αν αμφισβητεις τα λεγομενα μου κανε ενα εγγραφο στο ΥΠΕΧΩΔΕ με το ιδιο ερωτημα που υπεβαλες εδω.

Το οτι στην πραξη γινεται πολλες φορες το ξερουν και οι κωφαλαλοι.Αυτο ομως δεν αλλαζει την βαρυτητα της πραξης.

Ξερεις το ανεκδοτο ."Ειμαι μηχανικος αλλα επειδη δεν εχω πτυχιο δος μου το δικο σου;"

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τα posts μου; Γιατί απευθύνεσαι σε μένα;

 

Συγγνωμη λαθος μου .Προφανως απευθυνομαι στον ΚΑΝΕ

Με ζαλισαν οι ανοησιες που διαβαζει κανεις .....Συγγνωμη και παλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους συναδέλφους που βοήθησαν την κατάσταση επι προσωπικού. Λύθηκαν οι απορίες και ό,τι παρουσιάστηκε.

Συνάδελφε ΚF, ο όρος ενοικίαση χρησιμοποιήθηκε λάθος.Αντικαταστάθηκε απο το υπεργολαβία.

Πιστεύω είσαι ευχαριστημένος τώρα. Οσο για το θέμα της υπηρεσίας, μην ομιλείς εάν δεν γνωρίζεις τι πράττουν. Δε θα το αναλύσουμε βέβαια εδώ.

Τα υπόλοιπα δε τα σχολιάζω.

 

Ευχαριστώ για τις ινφο και καλό τριήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.