Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σχέδια αρχιτέκτονα σε πολιτικό μηχανικό για στατική μελέτη


 
anavatis

Recommended Posts

@Pappos

 

ok συμφωνώ μαζί σου...

 

αν αυτά ισχύουν για όλες τις ειδκότητες Μηχανικών---->

 

στα αρχιτεκτονικά κτιριακών θα έβαζα περισσότερα δικαιώματα σε όσους τελειώνουν ΑΤΕΙ Διακοσμητικής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πολύ ωραία ιδέα

να πάρουν μερικά διακιώματα και οι ΤΕΙ Ανθοκομίας που νομίζουν πως ειναι Αρχιτέκτονες Τοπίου

και λίγα οι 'Αρχιτέκτονες δικτύων'

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@myri

 

και βέβαια να πάρουν γιατί όχι?!?:D

 

δηλαδή οι αρχιτέκτονες θα βγουν απέξω χωρίς να θυσιάσουν κάτι από την πίτα τους...πριτς οι υπόλοιποι στο ''πηγάδι κατούρησαν''

Link to comment
Share on other sites

O διαχωρισμός Ε.Δ σε σχολές οπού διδάσκεσαι το ίδιο αντικείμενο είναι κωμικοτραγικό.Ας κλείσουν τις σχολές ΤΕΙ να υπάρχουν μόνο ΑΕΙ αν η κοινωνία μας είναι τόσο καθυστερημένη.

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδί μου τσάμπα είναι στην τελικοί τόσοι άσχετοι ασχολούνται

το πολύ να μπουν και 2-3 χιλιάδες ακομη

Link to comment
Share on other sites

στα αρχιτεκτονικά κτιριακών θα έβαζα περισσότερα δικαιώματα σε όσους τελειώνουν ΑΤΕΙ Διακοσμητικής
Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές τις σχολές αλλά βλέπω τους αρχιτέκτονες να μην είναι διαθέσιμοι για διάλογο...και αυτό είναι αυτό που λέω ωμά...δεν μας συμφέρει και εμείς θέλουμε να τα υπογράφουμε όλα.

 

Να μου απαντήσει εδώ και τώρα η myri γιατί δεν μπορούν αυτοί να ασχοληθούν με την αρχιτεκτονική τοπίου !!!!

Link to comment
Share on other sites

@myri

 

εμμ στα λόγια μου έρχεσαι...τόσοι άσχετοι ασχολούνται και με τα στατικά...γιατί να μην ασχοληθούν άσχετοι και με τα αρχιτεκτονικά?!?:)

 

πρέπει να είναι δίκαιος ο καταμερισμός...δεν θέλω αδικίες...:)

Link to comment
Share on other sites

@Pappos

 

από τα συμφραζόμενα της myri σε προήγουμενο post καταλαβαίνω ότι:

 

''''αρχιτεκτονική μπόρουν να ασκούν μόνο Αρχιτέκτονες ΠΕ...όλοι οι άλλοι είναι άσχετοι...στους άσχετους περιλαμβάνονται:απόφοιτοι ΤΕΙ Διακοσμητικής,Ανθοκομίας κλπ,απόφοιτοι ΠΕ Πολιτικοι,Τοπογράφοι κλπ''''

 

εντάξει εγώ μπορει να είμαι και χαζό όμως και να μην καταλαβαίνω...μπορεί να εννοεί και κάτι άλλο...:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.