Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Κοπή γρανιτοπλακιδίων


CSPU

Recommended Posts

Φυσικά....

Και δύστυχος για μας ...αυτά προτιμάνε όλο και περισσότερο.

Αλλά και ροζέτα να έχει δεν λέει και πολλά....γιατί τα περισσότερα αξεσουάρ έχουν δύο βίδες και αυτές είναι στα άκρα με αποτέλεσμα να μην σε καλύπτει η ροζέτα.

Και στην τελική, το ερώτημα μου δεν είναι πως θα καλύπτουμε την ζημιά, αλλά αν γνωρίζει κάποιος κάποια πρακτική ή μιά ιδέα που να επιφέρει σχετικά γρήγορο αποτέλεσμα χωρίς ζημιές.

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό που τόνισα και κοκκίνισα, έχεις λάθος.....

 

 

 

Ειλικρινα μπερδευτηκα, εσυ ποιος εισαι? Τι τονισες και που? Εγω δεν μπορω να το βρω..

Αιθυλαινιο, τα αρμοκαλυπτρα αυτον τ σκοπο εχουν κυριως και κατ επεκταση εγιναν και σημειο αισθητικης, συνηθεια θα το ελεγα, τρυπησε πχ ακριβως και ΤΕΛΕΙΑ, καμαρωσε για το τεχνικο αποτελεσμα, το επιτευγμα, με το οποιο δεν θα χρειαζονται, (τ αρμοκαλυπτρα, τ ροζετες) αλλα αν δεν μπουν, θα σου πει ο πελατης.. καλα ετσι γυμνα θα ειναι? Ετσι ασχημα θα ειναι?

Δεν ξερω. Δοκιμασε. Με ακονισμενο διαμαντοτρυπανο (ακονιζα πολυ πριν κυκλοφορησουν τα ετοιμα) μικρη διατομη για αρχη οπως ειπε ο Τερυ και με μικρο ψεκαστηρα (1-2 λιτρων) για φυτα, ψυχε το. Εν τελει αυτοι που πουλανε πλακακια γρανιτη θα επρεπε να πουλανε και τα κοπτικα τους! Σ αυτο θελω να καταληξω, εδω ειναι το νοημα! Γιατι κανενα νοημα δεν εχει το να βαλεις τοσο σκληρη επενδυση σε τοιχο! Κανενα! Κακο ισως κανεις, καλο αποκλειεται! Λεω κ επιμενω σ αυτο εγω..

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω εγώ ρε μάστορα;

Εγω τοποθετημένα τα βρίσκω και πρέπει να τα τρυπήσω....

Και άμα καμιά φορά βρισκόμασταν παρέα και έπρεπε να τα τρυπήσουμε καμιά εικοσαριά φορές με καμιά μυστήρια πελάτισσα πάνω απο το κεφάλι μας θα καταλάβαινες ποιο είναι το πρόβλημα....:)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα μπερδευτηκα, εσυ ποιος εισαι? Τι τονισες και που? Εγω δεν μπορω να το βρω..

Αιθυλαινιο, τα αρμοκαλυπτρα αυτον τ σκοπο εχουν κυριως και κατ επεκταση εγιναν και σημειο αισθητικης, συνηθεια θα το ελεγα, τρυπησε πχ ακριβως και ΤΕΛΕΙΑ, καμαρωσε για το τεχνικο αποτελεσμα, το επιτευγμα, με το οποιο δεν θα χρειαζονται, (τ αρμοκαλυπτρα, τ ροζετες) αλλα αν δεν μπουν, θα σου πει ο πελατης.. καλα ετσι γυμνα θα ειναι? Ετσι ασχημα θα ειναι?

Δεν ξερω. Δοκιμασε. Με ακονισμενο διαμαντοτρυπανο (ακονιζα πολυ πριν κυκλοφορησουν τα ετοιμα) μικρη διατομη για αρχη οπως ειπε ο Τερυ και με μικρο ψεκαστηρα (1-2 λιτρων) για φυτα, ψυχε το. Εν τελει αυτοι που πουλανε πλακακια γρανιτη θα επρεπε να πουλανε και τα κοπτικα τους! Σ αυτο θελω να καταληξω, εδω ειναι το νοημα! Γιατι κανενα νοημα δεν εχει το να βαλεις τοσο σκληρη επενδυση σε τοιχο! Κανενα! Κακο ισως κανεις, καλο αποκλειεται! Λεω κ επιμενω σ αυτο εγω..

 

 

Σ' αυτό που έγραψα, παρέθεσα ένα κείμενο, κι έχω τονίσει ένα κομμάτι του κειμένου, ενώ έχω χρωματίσει μία λἐξη με κόκκινο. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Να σου το κάνω λιανά: Υπάρχουν αξεσουάρ μπάνιου που δεν έχουν ροζέτες. Και τι θα πει ποιος είμαι; Ο χρήστης pegiavass είμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Σ' αυτό που τόνισα και κοκκίνισα, έχεις λάθος.....

 

 

 

 

 

Εδω αγαπητε ''χρηστη'' μιλας καθαρα για κατι που τονισες και κοκκινησες. Εννοεις οτι κατι ειπες και πριν δηλαδη. (αυτο το νοημα βγαινει απ το μηνυμα σου) Ε αυτο το δικο σου μην εγω που παραθετω , ειναι το πρωτο που διαβαζω εδω δικο σου! Τι τονισες δεν ξερω! Δεν μπορω να βρω αλλο πρωην μηνυμα δικο σου σ αυτο το θεμα και γ αυτο μιλησα ετσι.. Απο που ξεφυτρωσες ηθελα να πω. Αν πραγματικα εχεις γραψει στο θεμα πανω απο 2 μην κατι αλλο φταιει κ οχι εγω! Αν εχεις γραψει μονο τα δυο που βρισκω δικα σου.. φταις εσυ ΧΡΗΣΤΗ.

Ρε παιδια ποσα μηνυματα δικα του υπαρχουν εδω? Εσεις ποσα μπορειτε να βρειτε? Ισως κατι μπερδευει στο συστημα και εγω δεν τα βλεπω, τ να πω αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Οποιος παιδια ξερει την λυση του ανθρωπου στο προβλημα του να δειξει που θα βρει το καταλληλο κοπτικο! Οτι αγορασε αυτο δηλαδη κ εγγυημενα θα κανεις δουλεια! Αλλιως, μαζευτητε μερικοι απ τις θεωριες.. Δεν ειναι δυνατον κατηγορηματικα να λεει καποιος.. Υπαρχει! Και να μην ξερει που βρισκεται, που υπαρχει.. Δεν πρεπει να χανουμε την σειρα του νοηματος παιδια, οποιος προτεινε κατι και δεν δειχνει τον τροπο κοτσανες ελεγε. Προτειντε να μαθω κ εγω. Εγω δεν βρισκω λυση, και ειπα το απλουστατο.. Παρε τετραγωνες να ταιριαζουν και καλυτερα με τον γραμμικο ρυθμο των πλακιδιων. Στρογγυλο σχημα τρυπας αν προκυψει, αναμεσα σε δυο η τρια πλακακια, η ακριβεια ακομα και του απολυτου εργαλειου ειναι αχρηστη! Εγω και 4 στους δεκα μαστορους αν πληρωνοταν θα το εκαναν ΤΕΛΕΙΟ ο καθενας με τ δικο του τροπο. Θα το εκαναν ομως! Αν... αξιζει το κανουν!

Εθεσα ερωτηματα, οποιος δεν απαντησει με δικαιωνει και τον ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

... Απο που ξεφυτρωσες ηθελα να πω.

...

..

Γιατί είσαι τόσο επιρρεπής στους καβγάδες και μάλιστα για ασήμαντα ζητήματα.

Χαλαρά …

Σε φόρουμ μηχανικών βρίσκεσαι όχι σε καφενέ με μαγκιές.

Link to comment
Share on other sites

terry τι θα γινει τωρα? Αυτο που παραθετεις ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ! Εξ ου και η απορια μου! Εσυ ποιος εισαι του λεω! Και το κυριωτερο που τον ρωταω ειναι.. ΤΙ ΠΑΡΑΘΕΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΥ! (αυτη η ερωτηση γιατι δεν σχολιαζεται και σχολιαζεται απομονωμενη η φραση μου.. εσυ ποιος εισαι? Αυτο τρο εσυ ποπιθος εισαι ειναι αλληλενδετο με την απορια μου τι παραθεσες) Διαβαστε τα, αν ειπα αυτα ακριβως η οχι! Πολυ εμπαθεια βλεπω, απαντησεις θα δω αραγε? Συνεχιζω να επιμενω λοιπον, οσοι στ αληθεια θελατε να βοηθησετε στο θεμα και μιλησατε για εργαλεια σωστα που κανουν τ δουλεια του παραθεστε τα! Αλλιως...

Link to comment
Share on other sites

Στελιος ηρεμησε....

 

Διαβασε το ποστ #20 ΚΑΙ την παραθεση του ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ποστ που παρεθεσε ο ανθρωπος..

Αν δεν το βρισκεις, αστο, ξεχνα το, πες πως δεν ειπωθηκε ποτε..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.