Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Αν εχουμε δηλωσει πτι πληρωνει εφαπαξ ο πελατης, και εκεινος πληρωσε αλλα εχουμε κανει λαθος στην τιμη ζωνης και βγαινει μικροτερο το προστιμο διορθωνεται?γινεται δηλαδη επιστροφη χρηματων?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία βιασύνη για τα σχέδια. Έχεις περιθώριο έως 31.3.2012.

Αν βιάζεσαι τυπώνεις την οριστική βεβαίωση και γίνεται μεταβίβαση.

Προτιμω να κλεινω μια μια τις υποθεσεις μου οριστικα και απλως να περιμενω τις ημερομηνιες για να τα στειλω ολα τα ετοιμα στοιχεια μαζικα

Παρα να περιμενω για να τα κανω τελευταια στιγμη. Ας τα εχω ετοιμα μωρε απο τωρα που εχω και λιγο παραπανω χρονο, τοτε δεν ξερω πως θα ειμαι....

Παντως συναδελφε, το ιδιωτικο συμφωνητικο σου το τιμησα ιδιαιτερως. Εξαιρετικη δουλεια πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω να κλεινω μια μια τις υποθεσεις μου οριστικα και απλως να περιμενω τις ημερομηνιες για να τα στειλω ολα τα ετοιμα στοιχεια μαζικα

Παρα να περιμενω για να τα κανω τελευταια στιγμη. Ας τα εχω ετοιμα μωρε απο τωρα που εχω και λιγο παραπανω χρονο, τοτε δεν ξερω πως θα ειμαι....

Παντως συναδελφε, το ιδιωτικο συμφωνητικο σου το τιμησα ιδιαιτερως. Εξαιρετικη δουλεια πραγματικα!

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

με τα πληρωμένα προστίματα πως γίνεται ο συμψηφισμός τελικά παιδιά...???

έβγαλαν την επιλογή στο σύστημα και από εκεί και πέρα τι...??? γίνεται αυτόματα η επαναυπολογισμός των δόσεων...???

 

έχω κάνει αμάν να πιάσω γραμμή στο ΤΕΕ αλλά τίποτις.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν ήδη φτιάξει στο σύστημα. Προχωράει κανονικά.

Διάβασε τις οδηγίες του ΤΕΕ με τίτλο "Προσαρμογές στο σύστημα δηλώσεων και βεβαιώσεων των Ν.4014 & 4030/2011 (Αυθαίρετα, Δηλώσεις για μεταβίβαση) πριν προχωρήσεις.

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/ayth

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν ήδη φτιάξει στο σύστημα. Προχωράει κανονικά.

Διάβασε τις οδηγίες του ΤΕΕ με τίτλο "Προσαρμογές στο σύστημα δηλώσεων και βεβαιώσεων των Ν.4014 & 4030/2011 (Αυθαίρετα, Δηλώσεις για μεταβίβαση) πριν προχωρήσεις.

 

http://portal.tee.gr.../TEE/MyTEE/ayth

 

το διάβασα αυτό.

το ερώτημά μου είναι αν γίνεται αυτόματα ο συμψηφισμός και ο επανυπολογισμός των δόσεων ή επιστρέφονται κάποια στιγμή τα πληρωμένα πρόστιμα (χλωμο το βλέπω).

Link to comment
Share on other sites

το διάβασα αυτό.

το ερώτημά μου είναι αν γίνεται αυτόματα ο συμψηφισμός και ο επανυπολογισμός των δόσεων ή επιστρέφονται κάποια στιγμή τα πληρωμένα πρόστιμα (χλωμο το βλέπω).

 

Προφανώς ο συμψηφισμός και ο επανυπολογισμός των δόσεων γίνεται.

Επιστροφή ήδη πληρωμένων προστίμων δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

όπως και ερώτημα που με απασχολεί.

 

Για να εισάγω πληρωμένο πρόστιμο, πρέπει να διαλέξω τρόπο πληρωμής (εφάπαξ, μηναιες, 3μηναίες δόσεις).

Αν το πληρωμένο πρόστιμο είναι μεγαλύτερο του νέου τι να διαλέξω...?

 

Μάλλον θα το δω στη πορεία αυτό (αφού διαλέξω 3μηναίες δόσεις για καλό και για κακό).

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί η επιλογή ΄΄εισαγωγή παλαιότερων προστίμων' πρέπει να έχει γίνει προσωρινή υπαγωγή;

σορρυ αν ξανααπαντηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.