Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

βγαλε τις λοιπες παραβασεις.για αυτο συνεχιζει το προστιμο

 

Το εξηγείς λίγο αυτό;

Δηλαδή μόνο με παράβαση πχ ξεμπαζώματος, μετά την αρχική υποβολή πρέπει να βγάλουμε τις λοιπές παραβάσεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα πελατη που παει με δοσεις. πληρωσε το παραβολο.. τον δηλωσα για δοσεις.. του εβγαλα το χαρτι για να πληρωσει την πρωτη δοση.. την πληρωσε φανηκε στο συστημα οτι πληρωθηκε και φαινεται οτι ειναι σε προσωρινη υπαγωγη. τι κανουμε μετα? αν πατησω στην πρωτη δοση και παω να κανω υποβολη μου λεει οτι "δεν εχει μεταβληθει το προστιμο απο την τελευταια υποβολη προσωρινης υπαγωγης" και δεν κανει τιποτα .τα ακριβη σχεδια θα γινουν αργοτερα (τοπογραφικόκλπ), αλλα τα τετραγωνικά ειναι σωστά δεν υπαρχει μεταβολη.. αν αυριο παω να κανω τα σχεδια πως το προχωραω? για να γινει οριστικη υπαγωγη θα πρεπει να εξοφληθουν όλες οι δοσεις? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τσεκάρει το πεδίο ότι θα βγάλεις άδεια νομιμοποίησης στο σύστημα?

Και γιατί έβαλες τις λοιπές παραβάσεις αφού υποτίθεται θα πας για άδεια?

Γι' αυτό σου υπολογίζει το πρόστιμο. Θα μπορούσες να γράψεις 2 λόγια στα σχόλια ή στην περιγραφή για τις λοιπές παραβάσεις χωρίς να τσεκάρεις το πεδίο με το πλήθος των παραβάσεων ώστε να σου βγεί μόνο το παράβολο. 'Ετσι νομίζω.

Αλλά εδώ πάλι έχουμε ένα άλλο ερώτημα. Στην περίπτωση που κάποιος δηλώσει στο σύστημα ότι θα πάει για άδεια νομιμοποίησης με πληρωμή μόνο του παράβολου, και δεν τσεκάρει άλλα πεδία όπως πχ αυτό της πραγματοποιημένης κάλυψης, δόμησης κλπ, πως θα υπολογισθεί τότε από το σύστημα το παράβολο που πρέπει να πληρώσει κάποιος που πάει για νομιμοποίηση?

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

 

 

 

Έχω τσεκάρει ότι πάει για άδεια νομιμοποίησης. Δεν ήξερα όμως ότι βγάζουμε τις λοιπές παραβάσεις για να μηδενιστεί το πρόστιμο. Και τις λοιπές δεν τις δηλώνουμε καθόλου? Τώρα που είμαι αρχική υποβολή μπορώ να το κάνω και να επαναπροσδιοριστεί το πρόστιμο? Γιατί το ευρώ πάνω δεν πατιέται για να επαναπροσδιορίσει...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, σε όλες τις υποβολές που έχω σε αρχική υποβολή, το παράβολο λέει πως πρέπει να πληρωθεί μέχρι τις 30/11/2011. Πως είναι δυνατών?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, σε όλες τις υποβολές που έχω σε αρχική υποβολή, το παράβολο λέει πως πρέπει να πληρωθεί μέχρι τις 30/11/2011. Πως είναι δυνατών?

 

Πήγε έως 31.1.2012.

Άσε να λέει το σύστημα του ΤΕΕ ό,τι θέλει. Κάποια στιγμή θα το ενημερώσουν. Μπορεί και ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

Έχω τσεκάρει ότι πάει για άδεια νομιμοποίησης. Δεν ήξερα όμως ότι βγάζουμε τις λοιπές παραβάσεις για να μηδενιστεί το πρόστιμο. Και τις λοιπές δεν τις δηλώνουμε καθόλου? Τώρα που είμαι αρχική υποβολή μπορώ να το κάνω και να επαναπροσδιοριστεί το πρόστιμο? Γιατί το ευρώ πάνω δεν πατιέται για να επαναπροσδιορίσει...

 

Προσοχή.....Αν υπάρχουν παραβάσεις που δεν νομιμοποιούνται, αυτές θα πρέπει να τις τακτοποιήσεις κανονικά με δοσεις τωρα, ασχετα αμα πας να βγάλεις άδεια για το κυρίως κτίσμα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγε έως 31.1.2012.

Άσε να λέει το σύστημα του ΤΕΕ ό,τι θέλει. Κάποια στιγμή θα το ενημερώσουν. Μπορεί και ποτέ....

 

To παράβολο πήγε έως 31/1/2012; Για όσες αιτήσεις είναι στην αρχική υποβολή;

Link to comment
Share on other sites

To παράβολο πήγε έως 31/1/2012; Για όσες αιτήσεις είναι στην αρχική υποβολή;

 

Όσες δηλώσεις είναι σε αρχική υποβολή και δεν έχει πληρωθεί το παράβολο είναι σαν να μην υπάρχουν.

Άρα αφού έχουμε παράταση για τις πληρωμές παραβόλων, δόσεων κ.λπ. έως 31.1.2012 μπορείς να πληρώσεις έως τότε. Εγώ έτσι το καταλαβαίνω.

Η΄διαφορετικά, αδιαφορείς για τη δήλωση σε αρχική υποβολή, φτιάχνεις νέα την 1.1.2012 (ή αργότερα) και το παράβολα της νέας πάει προφανώς έως τις 28.2.2012.

 

Τέτοιες αλχημείες μας αναγκάζουν οι άχρηστοι να κάνουμε.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.