Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Ακριβος εισαι φιλος....

Νοικιασε κοντεινερ να μεινεις, να μην εχεις εξοδα βενζινης...

Φτηνοτερα θα σε βγει, σκεψου το... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Άσε και σου έχουν κλέψει την ιδέα άλλοι συνάδερφοι!!! Έχει ειπωθεί και εδώ μέσα, που μένουν σε τροχόσπιτα στην Δυτική ακτή της Χαλκιδικής.

 

Έχει χάρη που μου έχει χαλάσει από 7 Νοεμβρίου το MBP... αλλιώς....

Edited by architect_duth
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστευα μεχρι που μου το επιβεβαιωσε συναδελφος τις προαλλες...

Το θεωρουσα κακογουστο αστειο... αλλα δυστυχως ειναι πραγματικοτητα...

 

Η απολυτη απωλεια της αξιοπρεπειας ενος Μηχανικου...

Πολυ λυπαμαι για την καταντια μας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δει με τα μάτια μου, αλλά το πιστεύω...

 

Ας μην το συνεχίσουμε όμως... είμαστε off topic! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει σε οριστική υποβολή δήλωσης αλλά η βεβαίωση έληξε πριν μερικές μέρες (αφού ισχύει απο την ημέρα αυτοψίας) και ο ιδιοκτήτης δεν έχει κάνει τη μεταβίβαση που θέλει. Τι κάνω, αλλάζω χειρόγραφα την αρχική? (δεν νομίζω ότι είμαι καλυμμένος).

 

Σκέφτομαι να κάνω καινούργια δήλωση χώρις φύλλα καταγραφής αυτή τη φορά, αφού έχει πληρωθεί το πρόστιμο και πλεον το κτίσμα ανήκει στην περίπτωση στ) της παραγράφου 2 του Άρθρου 23 και να εκδώσω νέα βεβαίωση...και όσο για την αμοιβή λέω να βάλω τυπικά 50 Ευρώ ας πούμε.

 

Παρακαλώ τις γνώμες σας, μήπως και προλάβω να την βγάλω πριν τις 22.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Άλλο δήλωση αυθαιρέτου, άλλο βεβαίωση μεταβίβασης! Πάντως θα προλάβεις να την βγάλεις μεχρι τις 22 αφού έχεις όλα τα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Για πες δηλαδή, τι εννοείς?

Κάνοντας τη διαδικασία δήλωσης αυθαιρέτου, και φτάνοντας σε οριστική υποβολή σου βγάζει μια βεβαίωση για μεταβίβαση παρόμοια με αυτήν που σου βγάζει όταν κάνεις δήλωση χώρις καταγραφή (εννοείτε πως υπάρχουν οι διαφορες που αναφέρονται στο άρθρο 23 για το αν υπάρχουν αυθαίρετα ή όχι).

 

Τώρα εννοείτε πως θα το παρουσιάσω ότι δεν αυθαιρετες κατασκευές, αλλά δεν ξέρω αν σου δίνει επιλογή, μπορώ?

 

Σκέφτομαι όμως σωστά γιατί με αυτές τις διαδικασίες του παραλόγου και τις συνεχείς αλλαγές....

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς βεβαίωση θα δώσεις, επιλέγοντας στις 3 επιλογές αυτή που λέει οτι υπάρχει ρυθμισμένο με τον 4014, απλά θα πρέπει να την υποβάλλεις ξανα στο συστημα, γιατι διορθωση στην ημερομηνια αυτοψιας δεν σε αφήνει να κανεις. Απλά κάποιες φορές που το ρυθμισμένο τμήμα δεν ειναι το μονο μεταβιβαζόμενο σε ενα συμβόλαιο (πχ. οικόπεδο με 2 κτισματα ενα ρυθμισμένο, ενα νόμιμο που μεταβιβαζονται συνολικα) για μενα χρειάζεται ξεχωριστή βεβαίωση και δεν φτάνει αυτή που βγάζει κατα την ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τώρα να υποβάλλω δήλωση και να πληρωθεί το παράβολο αύριο, αλλά αν κλείσει το σύστημα θα μείνει εκκρεμής και θα έχει πληρωθεί και το παράβολο, γιατί δε θα μπορώ να προχωρήσω σε προσωρινή υπαγωγή τη δήλωση!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι γιατι πρτη φορα μουτυχε...

 

εκανα αρχικη βεβαιωση....πληρωθηκε το παραβολο....και τωρα θελω να προσθεσω αλλα 3 τ.μ σε ενα φυλλο καταγραφης.....το συστημα μαφηνει ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ νεο υπολογισμο προστιμου !!

θα τον κανει οταν ριξω για τελικη υποβολη η πρεπει να ακτεβω κεντρικα τεε για ξεμπλοκαρισμα?

 

επισης αν τονισω οτι τα τ.μ δεν αλλαζουν το υψος του παραβολου !!!

 

ξερει καποιος?

 

επισης αν θελω να προσθεσω λοιπες παραβασεις μπορω ?

η και φυλλο καταγραφης?

 

 

ξερει καποιος συναδελφος?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.