Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Akius:

Ναι αν πατήσεις επανυποβολή θα σου βγάλει τόσο το προηγούμενο όσο και το νέο πρόστιμο και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να προχωρήσει σε υποβολή ή όχι.

 

Μπορείς να προσθέσεις ότι θέλεις από παραβάσεις και φύλλα καταγραφής ή αντίστοιχα να διαγράψεις...

Edited by Ιφιγένεια_17
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

απλα θα πρεπει ναμαι σιγουρος 100% γιατι μετα αλλη υποβολη δνε υπαρχει

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν πεις ΝΑΙ όταν σε ρωτήσει και ολοκληρώσει την υποβολή με το νέο υπολογισμένο πρόστιμο. Μπορείς όμως να πεις όχι (δηλ να το κάνεις απλά απλά για να δεις το νέο πρόστιμο) και να σε γυρίσει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή μου πλήρωσαν εφάπαξ οπότε μόλις έβγαλε το τελικό πρόστιμο πληρώθηκε και πήγαμε σε "Ολοκληρωμένη Υπαγωγή".

Αν βάλεις δόσεις δεν ξέρω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Απορια της τελευταιας στιγμης...

Πελατης μου εχει σε εκτος σχεδιου, αρτιο και οικοδομησιμο οικοπεδο 5.5στρ καποιες αυθαιρετες κατασκευες.

Μεταξυ αυτων ειναι μια αποθηκη με αδεια που κατασκευαστηκε μεγαλυτερη απο την αδεια και αλλαξε χρηση προ 1983 και καποιες αλλες αποθηκες και συνεργεια κλπ....

Διαφορετικες αυθαιρεσιες...

Διατηρει επικαρπια εξ ημισιας με τη συζυγο, με την ψιλη κυριοτητα να ειναι στα παιδια του...

 

Για να μεταβιβασει την επικαρπια πρεπει να τακτοποιηθουν ΟΛΕΣ οι αυθαιρεσιες, de facto αυτο...

 

Ο λογος ομως που θελει να προχωρησει σε ρυθμιση ειναι η τοποθετηση φωτοβολταικων στη στεγη της κατοικιας (της αποθηκης με αδεια που αλλαξε χρηση προ 83), οποτε σκοπευουμε να ρυθμισουμε μονον αυτο...

 

Και ερωτω εγω... Τι συμβαινει σε περιπτωση τακτοποιησης μερους των αυθαιρετων κατασκευων του οικοπεδου, με τις υπολοιπες να παραμενουν αυθαιρετες?

Θα γραψω κατι στη δηλωση αυθαιρετου οτι τακτοποιειται μοναχα αυτο?

Η τον καρφωνω και για τις υπολοιπες αυθαιρεσιες?

Και τι σοι διαγραμμα καλυψης θα βγαλω μετα?

Τοπογραφικο και ΔΚ θα τα δειχνουνε ολα αλλα θα τακτοποιηθει μονο το ενα?

 

Και αναφορικα με τη βεβαιωση που θα προκυψει απο την περαιωση? Τι ακριβως θα βεβαιωνει?

Εχει τυχει σε κανενα σας ως τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να δώσεις βεβαίωση απο την στιγμή που υπάρχει στο οικόπεδο αυθαίρετη κατασκευή.

Μόνο αν υπάρχει συμβόλαιο κάθετης θα μπορούσες να το κάνεις.

Αλλά σήμερα δεν μπορεί να γίνει κάθετη και να χρησιμοποιηθεί στον ν4014.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα βεβαιωση δεν μπορω να δωσω γιατι ολο το οικοπεδο ειναι μια ιδιοκτησια, αυτο το γνωριζω...

Ομως δεν μου απαγορευει κανενας να δηλωσω οποια απο τις αυθαιρεσιες θελω εγω να δηλωθουν και να τακτοποιηθουν

Ακριβως οπως στα εξ αδιαιτερου...

Για μεταβιβαση κλπ το εχουμε ξεχασει και τους το εχω αποσαφηνισει ηδη...

 

Απλως, αφου δηλωσω μονο το κτισμα που θελω και πληρωθει το εφαπαξ ποσον, το συστημα θα βγαλει καποια βεβαιωση...

Η οποια θα βεβαιωνει τι? Αφου επι της ουσιας δεν τακτοποιηθηκε ιδιοκτησια αλλα καποιες αυθαιρεσιες αυτης...

 

Αυτην τη βεβαιωση εγω δεν μπορω να τη χορηγησω πουθενα, παρα μονο το εντυπο της δηλωσης...

Προκυπτει κατι διαφορετικο ως περαιωση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.