Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Για να ενεργοποιηθεί η επιλογή ΄΄εισαγωγή παλαιότερων προστίμων' πρέπει να έχει γίνει προσωρινή υπαγωγή;

σορρυ αν ξανααπαντηθηκε

 

γιεπ.

Link to comment
Share on other sites

thanx παιδια, τα περασα ελπιζω να τα συμψηφίσουν...

 

τι πληρωμή επέλεξες?

 

δεν σου αφαίρεσε το ήδη πληρωμένο πρόστιμο από το νέο πρόστιμο αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Μια μερα δεν κανει το συστημα να ενημερωθει για τις αλλαγες?

Σημερα πληρωσε το παραβολο η πελατισσα μου, αυριο λογικα θα εχει ενημερωθει, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά: Εχω προχωρήσει δήλωση με συμψηφισμό.Στην περίπτωσή μου το υπόλοιπο πρόστιμο που απέμεινε μετά την πληρωμή του παραβόλου ήταν λιγότερο του ήδη πληρωμένου τα προηγούμενα χρόνια προστίμου και μόνο του μηδένισε το υπόλοιπο και έβγαλε στα οικονομικά στοιχεία : Ανεξόφλητη 0€. Η επόμενη κίνηση είναι να κάνεις οριστική υπαγωγή και τέλος.

Στο ενδιάμεσο στάδιο έβγαλε το παρακάτω κείμενο σαν πληροφορία:

 

Επιβεβαίωση εισαγωγής ποσού: Μετά την εισαγωγή του ποσού ΔΕΝ θα είναι δυνατή η τροποποίησή του. Η παρούσα δήλωση θα πρέπει να ολοκληρωθεί με τα δηλωθέντα στοιχεία και τυχόν διαφορές θα εξετάζονται με ξεχωριστή αίτηση στην αρμόδια αρχή.

 

Αρα στην περίπτωσή που περιέγραψα το σύστημα δουλεύει κανονικά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβως μηδενίζει την επόμενη δόση δηλαδη την εφαπαξ πληρωμή, βέβαια βγάζει κι έναν κωδικό πληρωμής που δεν ξέρω για ποιο λόγο υπάρχει. Άρα όταν προχωρήσουμε σε οριστική υπαγωγή τελειώνει και η διαδικασία.

inzaghi θελει τουλάχιστον 24 ώρες, υπάρχουν περιπτώσεις που αργεί περισσότερο να ενημερωθεί

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δήλωσα μια αυθαιρεσία η οποία μου βγάζει πρόστιμο λιγότερο από 500 €.

 

μου ζητάει να διαλέξω πληρωμή εφ'άπαξ στη συνέχεια.

το προχώρησα και μου έβγαλε ανεξόφλητη δόση 0 €

 

 

είναι φυσιολογικό...???

Edited by antnatal
Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον το πρόστιμο καλύφθηκε με την πληρωμή του παραβόλου. Όταν θα είσαι έτοιμος κάνε οριστική υποβολή.

ΠΡΟΣΟΧΗ > μετά την οριστική υποβολή δε θα μπορείς να αλλάξεις τίποτα! Θα κλειδωθούν όλα τα παράθυρα, ακόμα και της τεχνικής έκθεσης. Βεβαιώσου ότι δε θες να προσθέσεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.