Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παρακαλώ βοήθεια... πάω για Πολιτικός Μηχανικός


LyXar

Recommended Posts

Τελειωσα Πατρα περσι 2007 και χωρις να θελω να σε τρομοκρατησω εκει οι βαθμοι ειναι με το σταγονομετρο, επι 3 συνεχεις ορκομωσιες ο μεγαλυτερος βαθμος που ελεγε τον ορκο ηταν 7,2 - 7,4 και 7,2 παλι φετος το καλοκαιρι.

Οι καθηγητες αν και καλοι δε σου δινουν ευκαιρια να ανταμοιφθεις με καλο βαθμο. Επισης (δεν ξερω αν ισχυει, ας με ενημερωσουν συναδελφοι που τελειωσαν ΕΜΠ) στη Πατρα δινεις Ιουνιο αντοχη και περνας με 6 το δεχεσαι και τελειωσε, αν ομως θες το κοβεις και το ξαναδινεις Σεπτεμβρη, αν ομως γραψεις χειροτερα απο 6 η δεν το περασεις δε μπορεις να πεις του καθηγητη ή της γραμματειας "ξερεις το ειχα περασει με 6 οποτε αυτο βαλε" ισχυει ο νεος σου βαθμος ακομα και αν δεν ειναι προβιβασιμος.Στο ΕΜΠ εχω ακουσει οτι ο βαθμος κλειδωνει Σεπτεμβριο οποτε μπορεις να δωσεις 2 φορες και να επιλεξεις βαθμο.

Τελος ειναι πολυ μα πολυ καλο που εχεις οικογενεια και εργολαβους και Π.Μ. γιατι θα σε βοηθησουν απιστευτα. Στη θεση σου θα εβγαζα τη σχολη οσο πιο καλα και σωστα μπορουσα, να μαθω οσο πιο πολλα γινεται και θα αρχιζα δουλεια, υπαλληλος μαλλον δε προκειται να εισαι ή να ψαξεις δουλεια, αλλα μεσα σε 5 χρονια πολλα αλλαζουν, μεταπτυχιακο αρχισε να το σκεφτεσαι μετα το 2ο ,3ο χρονο που θα αρχισεις να καταλαβαινεις τι σου γινεται στα μαθηματα.

 

ΥΓ. Προς τους συναδελφους ΕΜΠ, οτι εγραψα πανω το εχω ακουσει και δεν εχω καμια κακη διαθεση ή να θελω να ανοιξω κουβεντα για το ποιο ειναι το καλυτρο Πολυτεχνειο, οποιος διαβαζει διακρινεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο ΕΜΠ εχω ακουσει οτι ο βαθμος κλειδωνει Σεπτεμβριο οποτε μπορεις να δωσεις 2 φορες και να επιλεξεις βαθμο.

 

Όταν ήμουν εγώ έτσι ήταν αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το έχει χρησιμοποιήσει.

Συνήθως ήταν τόσα πολλά τα μαθήματα που δεν υπήρχε χρόνος κάποιος να ξαναδιαβάσει και να δώσει. Ήταν προτιμότερο να διαβάσει περισσότερο σε κάποιο άλλο μάθημα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο που με απασχολει ειναι αν η ουδετεροτητα που σκοπευω να κρατησω

ως προς ΠΑΣΠ/ΔΑΠ και τις αλλες πολιτικες παραταξεις θα εχει επιπτωσεις στις σπουδες μου.Αυτο το λεω επειδη γνωστοι μου απο ΑΕΙ και ΤΕΙ μου λενε διαφορα για καθηγητες τα οποια δεν ειναι και τοσο καλα....εσεις θα ξερετε καλυτερα για να μου πειτε.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ως προς ΠΑΣΠ/ΔΑΠ και τις αλλες πολιτικες παραταξεις θα εχει επιπτωσεις στις σπουδες μου.Αυτο το λεω επειδη γνωστοι μου απο ΑΕΙ και ΤΕΙ μου λενε διαφορα για καθηγητες τα οποια δεν ειναι και τοσο καλα....εσεις θα ξερετε καλυτερα για να μου πειτε.

 

Ευχαριστω.

 

γιατι να ασχοληθεις με παραταξεις?

Link to comment
Share on other sites

 

γιατι να ασχοληθεις με παραταξεις?

 

το ΣΩΣΤΟ θα ήταν να ασχολούνταν με ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ.

 

Αλλά όπως καλά το έπιασε ο φίλος.....εγκυμονεί κινδύνους και καθόλου υγιές συνδικαλιστικό πνεύμα.....όπως συμβαίνει παντού δλδ.

Link to comment
Share on other sites

@sundance

 

Το εβαλα στο τραπεζι της συζητησης γιατι π.χ ενας καθηγητακος που ανηκει στην παραταξη που ανηκεις θα σε περναει "στο χαλαρο" ενω σε αντιθετη περιπτωση ισως να μην σε περναει.(Αυτα ξερω υφιστανται απο εμπιστους φιλους που σπουδαζουν και μου τα λενε.

 

Παντως θα προτιμουσα ενα 5-6-7 και με το σπαθακι μου παρα το 8-9-10 με το κομμα :)

 

@TheoTDM900

 

"το ΣΩΣΤΟ θα ήταν να ασχολούνταν με ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ. "

 

Και γιατι αυτο?

 

Υ.Γ BMW gs1200>TDM900 τι σοι πολιτικος μηχανικος εισαι :D :D :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Στο ΕΜΠ εχω ακουσει οτι ο βαθμος κλειδωνει Σεπτεμβριο οποτε μπορεις να δωσεις 2 φορες και να επιλεξεις βαθμο.

 

Όταν ήμουν εγώ έτσι ήταν αλλά δεν ξέρω κανέναν που να το έχει χρησιμοποιήσει.

Συνήθως ήταν τόσα πολλά τα μαθήματα που δεν υπήρχε χρόνος κάποιος να ξαναδιαβάσει και να δώσει. Ήταν προτιμότερο να διαβάσει περισσότερο σε κάποιο άλλο μάθημα.

 

Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει μια φορά το 1994. Έδωσα δηλαδή το μάθημα τον Ιανουάριο, το πέρασα, αλλά το ξαναέδωσα για βελτίωση το Σεπτέμβριο. Τελικά έγραψα χειρότερα το Σεπτέμβριο και κρατήθηκε ο βαθμός του Ιανουαρίου.

 

Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη αλλά το 1994 ίσχυε.

Link to comment
Share on other sites

"το ΣΩΣΤΟ θα ήταν να ασχολούνταν με ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ. "

 

1) Και γιατι αυτο?

 

2) Υ.Γ BMW gs1200>TDM900 τι σοι πολιτικος μηχανικος εισαι :D :D :twisted:

 

1) τι να σου πω και από που να αρχίσω ?

 

Γενικά θα σου πω ότι η πολιτικοποίηση είναι επιβεβλημένη κατ' εμε σε επιστήμονες και ακαδημαικούς πολίτες.

 

2) Άστο.........είμαι της παλιάς σχολής.....γιαπωνέζος και το κεφάλι ήσυχο. Πουλ μουρ μηχανικός δεν γίνομαι. Άσε που είναι και .......πολλά τα λεφτά Άρηηηηηηηηηηη :wink:

Link to comment
Share on other sites

η πολιτικοποίηση είναι επιβεβλημένη κατ' εμε σε επιστήμονες και ακαδημαικούς πολίτες.

 

οι υπόλοιποι σε πηγάδι κατούρησαν?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ο κάθε πολίτης πρέπει να είναι πολιτικοποιημένος.

Αλλά αυτή τη στιγμή το ερώτημα ήταν για τους φοιτητές αν θα πρέπει να ασχολούνται με τα πολιτικά και να συμμετέχουν ενεργά με τον Α ή Β τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.