Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξάρτηση με ΕΓΣΑ '87


Recommended Posts

Ποια η διαφορά μεταξύ εξαρτημένου τοπογραφικου με προβολικό συστήμα ΗΑΤΤ και με ΕΓΣΑ 87? Και στην περίπτωση που ζητηθεί τοπογραφικό με ΕΓΣΑ 87 τελικά φτάσει στα χέρια μας τοπογραφικό με σύστημα ΗΑΤΤ? Θα μου πείτε αφού το υπογράφει ο τοπογράφος ξέρει την δουλειά του και να μην νοιάζομαι εγώ.. έλα όμως που η αποτύπωση έγινε απο εμπειροτέχνη παλιό χωρίς δικαίωμα υπογραφής... και κάτι άλλο εξάρτηση στο ΕΓΣΑ 87 γίνεται μονάχα με εύρεση τριγωνομετρικού ή και η ευρεση μίας στάσης με συντεταγμένες που δόθηκαν απο συνάδελφο της περιοχής είναι αρκετή?

Συγχωρέστε με εκ των προτέρων γαι την αγνοιά μου στα τοπογραφικά θέματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχωρέστε με εκ των προτέρων γαι την αγνοιά μου στα τοπογραφικά θέματα...

Η άγνοια σκοτώνει...

 

Μήπως να διάβαζες λίγη γαιωδεσία πρώτα (θεμελιώδη προβλήματα τοπογραφίας, προβλήματα τριγωνισμου, προβολικά συστήματα κλπ)...

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Η άγνοια σκοτώνει...

 

Μήπως να διάβαζες λίγη γαιωδεσία πρώτα (θεμελιώδη προβλήματα τοπογραφίας, προβλήματα τριγωνισμου, προβολικά συστήματα κλπ)...

Ακουγεσαι εξαιρετικα απολυτος και δεν ειναι σωστο...

Εσυ δηλαδη εχεις ΠΛΗΡΗ ΓΝΩΣΗ ολων των θεματων που απτονται του επαγγελματικου μας τομεα?

Δεν εχεις αγνοια?

Η ημιμαθεια σκοτωνει, η αγνοια οχι....

 

Ουτε εγω ξερω... Κι εγω ζητησα αποψεις για κατι που δεν ειναι "δικο μου" ... Και ζητησα εκ των προτερων συγνωμη για την αγνοια μου...

 

Δεν εχω το δικαιωμα? Πρεπει πρωτα να διαβασω ολα αυτα που λες, να μορφωθω για κατι με το οποιο δεν εχω ασχοληθει ποτε μου, δεν εχω σπουδασει πλην 2 μαθηματων στη σχολη προ αμνημονευτων ετων και μετα να ρωτησω στο φορουμ...?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι Η Ρ Ε Μ Ι Α εδώ έχουμε να αντιμετωπίσουμε τον Νόμο.

Ας βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο όσο μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ακουγεσαι εξαιρετικα απολυτος και δεν ειναι σωστο...

Εσυ δηλαδη εχεις ΠΛΗΡΗ ΓΝΩΣΗ ολων των θεματων που απτονται του επαγγελματικου μας τομεα?

Κανένας δεν είναι παντογνώστης

αλλά αν σου κάνει συνάδελφος μηχανικός - που ξέρεις πως πρόκειται να κάνει στατικά - ερώτηση όπως:

Τι είναι ο ελάχιστα απαιτούμενος οπλισμός ή τι είναι το μηχανικό ποσοστό οπλισμού ή τι είναι ικανοτικός έλεγχος και ροπή αντοχής ή τι είναι αντοχή σχεδιασμού σκυροδέματος?

Δεν θα τον προτρέψεις να ανοίξει Μπετόν Ι και ΙΙ και ΙΙΙ

προκειμένου να κατατοπιστεί και να τον προστατέψεις?

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε μια ερώτηση κάναμε, αν θέλεις απαντάς αλλα το κύρηγμα είναι περιττό..

 

Αλήθεια τι είναι αντοχή σχεδιασμού σκυροδέματος?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

και ακόμα περιμένω απάντηση στο ερώτημα μου.. όχι στο τελευταιο αλλά στο αρχικό

Εδώ θα βρεις πάρα πολλές απαντήσεις:

http://www.michanikos.gr/forum/52-hepos-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.