Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέες Ερωτο-απαντήσεις από ΥΠΕΚΑ


Recommended Posts

Με αυτή τη λογική και όταν υπάρχει αυθαίρετο κτίριο πρέπει να βάλεις μία παράβαση στο 13.

Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι λιγο σοβαροτητα...παραγραφο 13 βαζουμε μονο σε κατασκευες που υπολογιζονται με αναλυτικο...εαν ομως συμβαλουν και αλλοι παραγοντες οπως πχ αποσταση δ η οτι αλλο τοτε συμπληρωνουμε και φυλλο καταγραφης το λεει ξεκαθαρα η Γ9 του ΥΠΕΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

Patrick, δεν νομίζω να χαρακτήρισα κάποια άποψη συναδέλφου ακόμα και αντιρρήσεις να έχω. Καλησπέρα.

Link to comment
Share on other sites

το πιο ειναι το νοημα δεν ξερω απλα ετσι γραφει η ερωταπαντηση Γ9 απο εκει και περα δεν ειμαι αρμοδιος να το αναλυσω περισσοτερο.

 

Αγαπητε Faethon11 δεν νομιζω να χαρακτηρισα ασχημα συγκεκριμενα την αποψη σου , αν το πηρες προσωπικα λυπαμαι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ακόμα απορία να προσθέσω. Στην παράγραφο στο Δ6 που αναφερεται "σε στεγασμενους χώρους ανοικτούς" μπορώ να βάλω και την pilotis ή την βάζω ως βχ με αλλαγή χρήσης. Η pilots έγινε κατοικία. Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τον χαρακτηρισμό συναδέλφων (φαντάζομαι και εγώ μαζί με τους άλλους) ως μη σοβαρούς, προσωπικά τον εκλαμβάνω ως μειωτικό..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ως ΚΧ αφού περιγράφει αναλυτικά τον ορισμό της pilots " στεγασμενοι ανοικτοί χώροι επί υποστηλωματων......Οπλισμένος σκυρόδεμα"

 

Κχ μόνο ή ΚΧ με αλλαγή χρήσης;;!!

Edited by DE GI
Link to comment
Share on other sites

Σωστά... για μια φορά ακόμη, λέω ότι δεν έχει σημασία ποιός χώρος αλλάζει, αλλά σε τί αλλάζει... Αφού έγινε η πυλωτή κατοικία, τώρα τακτοποιείς αυθαίρετο χώρο ΚΧ, τη κατοικία... Η πυλωτή δεν υπάρχει πια, μην την αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.