Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση μεταπτυχιακού


LIZARD

Recommended Posts

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι για μεταπτυχιακό πρόγραμμα επάνω σε ενεργειακό σχεδιασμό κτιρίων σε Ελλάδα ή Ευρώπη(έχω γνώσης αγγλικής γλώσσας μόνο) ας κάνει τον κόπο να με ενημερώσει σχετικά,ειδικά αν έχει κάνει κατι παρόμοιο.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! :wink:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στην Ξανθη στο ΔΠΘ το ΜΠΣ που εχει και την τριτη κατευθυνση, ενεργειακου τομεα. μπες στο http://www.duth.gr και ριξε μια ματια....

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για μεταπτυχιακά σε αυτό το θέμα ξέρει κάποιος κάτι για τα μεταπτυχιακά προγράμματα στο imperial london college ? Συγκεκριμένα θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει πάει εκεί ή αν είχε κάποιο γνωστό που πήγε σχετικά με το επίπεδο σπουδών αν κάνουν περισσότερο πρακτικά μαθήματα (αντί θεωρητικά) κλπ

Επίσης έχει νόημα για ένα πολ μηχ να κάνει μεταπτυχιακό στις ανανεώσιμές πηγές ενέργειας ? Ξέρετε κάποιο τετοιο master εξειδικευμένο για πολ μηχ στο εξωτερικό ?

 

Ευχαριστώ πολύ !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας.

Αν ενδιαφερεσε για μεταπτυχιακά στις ανανεωσιμες πηγές αλλα δυστηχώς όχι στην Ελλάδα, αλλά στην Αγγλία ρίξε μια ματια εδώ.

 

 

http://www.findamasters.com/search/dosearch.asp?location=any&subjects=any&keyword=renewable+resources&cour_type=taught&cour_start=any&gosearch.x=74&gosearch.y=12

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα να μάθω, εάν υπάρχει μεταπτυχιακό πάνω στον ενεργειακό σχεδιασμό κτιρίων. Ειδικότερα συνδιασμό παθητικών συστημάτων και φωτοβολταικών και γενικότερα ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.

Στα αγγλικά, αλλά όχι στην αγγλία, μέσα στην ευρώπη γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό : Welsh School of Architecture αλλά είναι στην αγγλία (δες τα courses).

 

Αυτό : University of Technology of Eindhoven αλλά λέει ότι : "The program is in Dutch. A special program in English is possible on request".

 

Αυτό :Πράγα. Δες την πρώτη επιλογή από τα master (Envriromental Engineering).

 

Και φαντάζομαι ότι αν ψάξεις θα βρεις πολλά πολλά ακόμα. Και για να σε προλάβω, δεν έχω παρακολουθήσει κανένα από αυτά, ούτε και ξέρω κάποιον που τα έχει παρακολουθήσει. Απλώς κάποιοι καθηγητές αυτών των πανεπιστήμιών έχουν δημοσιεύσεις που με βοήθησαν στη διπλωματική μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.