Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικό ΔΕΗ για αλλαγή ονόματος μετρητή ΔΕΗ


ATSIRROU

Recommended Posts

οχι για εναν χρονο. ισχυει για 6 μηνες μετα την 17-08-2011 που ηταν η ημερομηνια ληξης ισχυος της παλιας ΥΔΕ (πριν παρει παραταση για 31-10-20110. επομενως ο διπλωματουχος μηχανικος μπορει να καταθεσει παλια ΥΔΕ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΡΟ ΤΗΣ 31-10-2011 και αυτο θα ισχυει εως 17-02-2012 (6 μηνες μετα την 17-08-2011). απλο....σχετικα! :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα από την ΕΕΤΕΜ μου είπαν ισχυει για ένα χρόνο μετά δηλαδή μέχρι και τις 31/10/2012, η παλιά ΥΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δέχονται και αργότερα την παλιά ΥΔΕ, αρκεί να είναι θεωρημένη μέχρι 31/10/2011.

Για τους διπλωματούχους η ημερομηνία αυτή είναι η ημερομηνία θεώρησης για το γνήσιο της υπογραφής στο ΚΕΠ, για τους εγκαταστάτες η ημερομηνία που σφραγίστηκε από τον σύλλογό τους.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω για θεώρηση υπογρφής διπλωματούχων......ισχύει πράγματι;

Εγώ σε μια ΥΔΕ που υπέβαλα στη ΔΕΗ απλά έβαλα σφραγίδα-υπογραφή και την δέχτηκαν μια χαρά......

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

η ημερομηνία ΑΠΥ θέλει προσοχή πχ. δεν μπορεί να έχεις ΥΔΕ με ημερομηνία πριν της 30/10/2011 και ημερομηνία ΑΠΥ Δεκεμβριος 2011!!!!!διότι σύμφωνα και με τον νέο κώδικα βιβλίων και στοιχείων χρόνος άσκησης της παροχής υπηρεσίας θεωρείται ο χρόνος έκδοσης της ΑΠΥ. διακιολογίες του τύπου τότε με πλήρωσε δυστυχώς last year....

Link to comment
Share on other sites

comba πτυχιούχος η διπλωματούχος;

φορολογικά δεν υπάρχει διαφορά και οι δυο είναι "παροχή υπηρεσίας", οπότε δεν διαφέρει σε κάτι (εάν εννοείς ότι στους πτυχιούχους ή λοιπούς εγκαταστάτες υπάρχει και θεώρηση σωματείου με παλιά ημερομηνία τότε το πρόβλημα είναι ακόμη μεγαλύτερο καθότι υπάρχει ασυμφωνία στις ημερομηνίες θεώρησης με ημερομηνίες ΑΠΥ).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γνωριζει κανεις αν δεχονται ακομα παλιες υδε? Με επιασε καποιος σημερα και μου ελεγε οτι θελει να του κανω την παλια υδε (ενα απλο σχεδιο κανε, μου ελεγε) :shock:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα , απλό σου είπε για να σου δώσει λίγα χρήματα φαντάζομαι , ενημέρωσε τον ότι απαιτούνται μετρήσεις πλέον .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.