Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκάθαρες απαντήσεις για τον υπολογισμό προστίμου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιας και κάνουμε συζήτηση, εάν έχουμε κτίριο που έχει τοποθετηθεί σε διαφορετική θέση απ' οτι ορίζει η ο.α. και δε μπορεί να νομιμοποιηθεί με νέα άδεια, μιας και δεν ικανοποιούνται οι αποστάσεις Δ με βάση ΓΟΚ, πως το χειριζόμαστε?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω λοιπή παράβαση αλλά τι αναλυτικό να υπολογίσεις? Δεν ξέρω.. Είναι εξολοκλήρου σε άλλη θέση?

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι σε άλλη θέση, έγω έλεγα, απο τη στιγμή που στο ιδιο ακίνητο έχω υπόγειο που έχει γίνει κατοικία να βάλω τη Υ.Δ. γι'αυτο, τη παράβαση του Δ ώστε να ικανοποιήσω οτι το ακίνητο ειναι εντος Δ και μια λοιπή παράβαση για την αλλαγή θέσης. τι λέτε γι' αυτη την αντιμετωπιση?

Link to comment
Share on other sites

Έχει συζητηθεί αλλού και γνώμη μου είναι 500 συν οτι προστιμο βγαλει για τα τμήματα εντός Δ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτι τέτοιο θα έκανα μάλλον. Το παραπάνω post μου αναφερόταν μόνο στην αλλαγή θέσης. Αλλά όντως θα πρέπει να βάλεις κ την παραβίαση του Δ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι ανησυχητικό. Μήπως έκανες κάποια αλλαγή στο σύστημα μέσα στο 24ωρο που έβγαλες την εντολή πληρωμής και έχουν επιστρέψει τα χρήματα στο λογαριασμό του πελάτη?

'Οχι δεν έκανα κάτι. Να τον στείλω στη τράπεζα να δει μήπως έγινε κάποιο λάθος; Τι μου προτείνεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι να τον στείλεις οπωσδήποτε. Σου έφερε την απόδειξη από την τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κάνουμε συζήτηση, εάν έχουμε κτίριο που έχει τοποθετηθεί σε διαφορετική θέση απ' οτι ορίζει η ο.α. και δε μπορεί να νομιμοποιηθεί με νέα άδεια, μιας και δεν ικανοποιούνται οι αποστάσεις Δ με βάση ΓΟΚ, πως το χειριζόμαστε?

Ευχαριστώ.

 

Επειδή έχω ακριβώς ίδια περίπτωση από το ΤΕΕ στα σεμινάρια της θεσσαλονίκης μου ειχαν πει ότι το κομμάτι που είναι μέσα στο Δ το υπολογίζεις χωρις ΥΔ αλλά μόνο με υπέρβαση Δ...

 

Επίσης να ρωτήσω κάτι που με ενδιαφέρει άμεσα και είναι επείγον, τα μπαζωμένα υπόγεια(από τις 3 πλευρές) μετράνε στο Δ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.