Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμιες Υποβολης-Πληρωμης παραβολου κ' δοσεων


Recommended Posts

Εγω διαφωνω με τις 25.11...

Το λογικο εινα τα πληρωθει το παραβολο ΜΕΧΡΙ 30/11..

Το ποτε θα ενημερωθει το συστημα ειναι αλλο θεμα..

Αν εχεις καταθετηριο με ημερομηνια 30.11 λετε να σου πει καποιος "δεν υπαγεσαι"???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 247
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε δικές μου περιπτώσεις , ενημερώθηκε το σύστημα σε 24 Ωρες (όχι εργάσιμες) Καλύτερα θα είναι να λέμε πράγματα που σίγουρα συμβαίνουν παρά να στηριζόμαστε σε γραφτά αναξιόπιστων (ΤΕΕ, ΥΠΕΚΑ..)

Link to comment
Share on other sites

Οπως ηδη εχει ειπωθει στην 1η σελιδα αυτου του θεματος:

 

- Στο αρθρ. 24, παρ. 3 του 4014 λεει οτι τα δικαιολογητικα α,γ και δ (το γ ειναι το ΠΑΡΑΒΟΛΟ) πρεπει να υποβληθουν μεχρι 30.11.11

- Στο εγχειριδιο χρησης του ΤΕΕ, λεει:

Εφόσον επιβεβαιωθεί ηλεκτρονικά η πληρωμή τους ακριβούς "Τέλους Υπαγωγής στην Ρύθμιση Αυθαιρέτων" η δήλωση αυτόματα καθίσταται έγκυρη και μπορεί να αναβαθμιστεί στην κατάσταση "Προσωρινή Υπαγωγή". Μόνο σε αυτό το στάδιο το αυθαίρετο θεωρείται ενταγμένο στην ρύθμιση μέσα στα χρονικά περιθώρια του Νόμου.

 

 

Εσεις δεν βλεπετε να υπαρχει καποιο προβλημα, δεδομενου οτι στο εγχειριδιο του ΤΕΕ λεει επισης οτι το συστημα θα ενημερωθει για την πληρωμη του παραβολου εντος 24 εργασιμων ωρων?

Αν καποιος θελει να ειναι 110% σιγουρος οτι ο πελατης του θα ειναι εμπροθεσμος οσον αφορα την υποβολη, δεν θα πρεπει να λαβει υποψιν του τα παραπανω?

Αν μου διαφευγει κατι, διορθωστε με.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω , εδωσα στον ιδιοκτητη την εντολη πληρωμης για το παραβολο, την πληρωσε και την αλλη μερα εμφανιστηκε στο συστημα!Και στις 28 να παει , 29 θα φανει και κανω την υπαγωγη αμεσως .Αλλα καλα υπαρχει κανεις που πιστευει οτι δεν θα παρει παραταση??

Edited by dora22
Link to comment
Share on other sites

Clemenza , σύμφωνα με τα δεδομένα η ενημέρωση γίνεται σε 24 ώρες.Ισως να μην ήξεραν αν μπορούσαν να το πετύχουν αυτό και έλεγαν για 24 εργάσιμες, ή ίσως να είναι και λάθος τους.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν τελευταίες μέρες μπουκώσει το σύστημα αυτοί θα είναι καλυμμένοι ότι σε ενημερωσαν για 3 εργάσιμες ενώ εμεις δεν θα είμαστε καλυμμένοι για τους πελάτες μας....όλα αυτά δεδομένου του ότι δεν θα κάνουν την εσχάτη ανοησία να μην δώσουν παράταση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακοινώθηκε παράταση από ΥΠΕΚΑ:

 

Το Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, λαμβάνοντας υπόψη το αίτημα πολλών πολιτών, παρατείνει την προθεσμία υποβολής αιτήσεων για την υπαγωγή στη ρύθμιση των αυθαιρέτων μέχρι και τις 30 Δεκεμβρίου 2011.

 

=1396&language=el-GR"]εδω

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλα πιστευετε οτι αυτη θα ειναι η πρωτη και η τελευταια παραταση? Εγω το βλεπω.... 27 Δεκεμβρη δελτιο τυπου απο υπεκα

<Το Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, λαμβάνοντας υπόψη το αίτημα πολλών πολιτών, παρατείνει την προθεσμία υποβολής αιτήσεων για την υπαγωγή στη ρύθμιση των αυθαιρέτων μέχρι και τις 28 Φεβρουαριου 2012

 

copy-paste θα κανουν τα δελτια τυπου με τις παρατασεις του Ν3843/2010.Μην κουραστουν να ψαχνουν ημερομηνιες!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.