Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εισαγωγή αποτύπωσης στο λογισμικό ΤΕΕ


Recommended Posts

Οχι γιατι συμπεριλαμβανεται στις εργασιες για τον 4014...

Σκεψου... θα σου ζητουσε ο ιδιοκτητης να αποτυπωσεις την αυθαιρεσια του αν δεν ειχε σκοπο να τη ρυθμισει? Δε νομιζω....

 

Εξαλλου, απο οσο εχυν νααφερει συναδελφοι παραπανω, αν δεν βαλεις την αρχιτεκτονικη αποτυπωση απο τον 4014, δεν εχεις την επιλογη απο την κατοικια να βαλεις αποτυπωση...

 

Ετσι καταλαβα εγω τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιμένωωωωω, εγώ γιατί στο μενού που αναγράφω παρακάτω (από τις "κύριες εργασίες") δε βρίσκω "αποτύπωση" παρά μόνο αρχιτεκτονικά???? (στους "χώρους" έχω επιλέξει 'ρυθμίσεις 4014"). Μήπως ρε παιδία τελικά εννοείτε "αρχιτεκτονικά" και όχι "αποτύπωση αρχιτεκτονικών" και τζάμπα ψάχνω???

Αντιγράφω απο τεε :

-ΑΝΥΨΩΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

-ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗ

-ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΑ

-ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΑ ΧΩΡΟΥ

-ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΤΙΡΙΑΚΩΝ ΕΡΓΩΝ

-ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΠΕΙΘΕΩΡΗΣΗ

-ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ

-ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι αρχιτεκτονικά σημαίνει αποτύπωση εφόσον είμαστε μέσα στην επιλογή Ρυθμίσεις! Από τώρα άρχισα να χάνω τη μπάλα κ έχουμε ακόμη 10 μέρες τρέλλας (με τους φρικαρισμένους που δεν θέλουν να καταλάβουν ότι θα δοθεί παράταση). Σόρρυ για το ζάλισμα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα... κι εμεις μεχρι να τα μαθουμε αλλους ζαλιζαμε....

Βαλτο εσυ για οριστικη υπαγωγη εμπροθεσμα, παρε την προκαταβολη σου να τους εχεις κλειδωμενους και αστους να γκρινιαζουν...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη

αλλά μέχρι σήμερα - στα πλάισια του Ν. 4014,

ποτέ δεν μου ζητήθηκε αμοιβή, από το σύστημα του ΤΕΕ.

Μόνο για έκδοση βεβαίωσης για μεταβίβαση, όπου βάζω για αμοιβή το ποσό του 1 ευρώ και προχωράει μια χαρά.

 

Που απαιτείται η εισαγωγή της "νόμιμης" αμοιβής?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί,

έχω καμιά υποχρέωση να πω στο ΤΕΕ πόσα βγάζω? Αν επιθυμεί το ΤΕΕ να ξέρει τι μπαίνει στην τσέπη μας, το βρίσκω πολύ αδιάκριτο.

Ας παραμείνει στον ρόλο του ως τεχνικός σύμβουλος του κράτους.

Άλλο η εφορία και άλλο το ΤΕΕ.

 

Στο κάτω - κάτω μπορεί ο πελάτης να είναι συγγενής Α΄ βαθμού, κολλητός, ή ακόμα και εγώ ο ίδιος. Που να τρέχω τώρα να παίρνω απαλλαγή ....

 

Ζήτω ο Ν. 3919/2011!!!

Edited by Brasco
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.