Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

τώρα με τη γερμανική εποπτεία θα είναι και το πρωτάθλημα καθαρό και τίμιο (όπως όλα)

τελευταία αγωνιστική Bundesliga

Borussia Dortmund (η γνωστή που διεκδικεί στον τελικό το CL)-Hoffenheim 1-2

Hannover 96-Fortuna Düsseldorf 3-0

για να πέσει η Fortuna

και μετά φταίει ο Μπέος .....

Link to comment
Share on other sites

Γαύρος είναι και εγώ, αλλά ανέκαθεν μπασκετικός... Για τον ποδοσφαιρικό εύχομαι να πέσει Δ εθνική αν γίνεται να ηρεμήσουν από την βρώμα και τη δύσωδια του σιχαμένου Μαρινάκη.. Δυστυχώς σαν μπασκετικός γαύρος έζησα τα πολύ πέτρινα χρόνια, ειδικά τα χρόνια που σπουδαζα Αθήνα και πήγαινα γήπεδο είχα δει να φοράνε τα κόκκινα η σάρα και η μάρα. Γιαννουζάκος, Αγαδάκος και Άγιος ο Θεός. Ευτυχώς δικαωθήκαμε τα τελευταία 2 χρόνια και πανηγυρίσαμε και εμείς επιτέλους τίτλο...

 

 

Να πω και τη γνώμη μου για τον Σπανούλη που συζητήσατε πιο πάνω. Για μένα χωριά απο τα χρήματα που ήθελε στον Παναθηναϊκό ήθελε να αντιμετωπίζεται ως ισάξιος του Διαμαντιδη. Είτε είναι είτε δεν είναι, είναι μαγκιά του και δικαίωμα του (και του κάθε παίχτη φυσικά) να νιώθει ως ο καλύτερος στην ομάδα του. Εφόσον λοιπόν βλέπει τον Γιανακόπουλο να τον αντιμετωπίζει ως δεύτερο και να δίνει στον Διαμαντίδη λευκή επιταγή ενώ σε αυτόν όχι, για μένα πολυ καλά έκανε. Πήγε σε μία ομάδα που εκτός απο τα πολλά λεφτα που ήθελε, του έδωσε το δικαίωμα να νιώσει ο αρχηγός και ο ηγέτης που ο ίδιος ένιωθε ότι θα μπορουσε να είναι... Και όσο και αν δεν αρέσει στους Παναθηναϊκούς (που είναι απολύτως λογικό), το αποτέλεσμα τον δικαίωσε.

 

Δεν τον θαυμάζω σαν προσωπικότητα είναι η αλήθεια, αλλά σαν παιχτης έχει στοιχεία που πραγματικά τον καθιστούν αυτήν την στιγμή έναν απο τα κορυφαία guard, αν όχι το καλύτερο στην Ευρώπη...

 

Και θεωρώ πως ακριβώς επειδή έχει βρει μία ομάδα στον ολυμπιακό που του έδωσε αυτό που ήθελε (δηλαδή το να είναι ο ηγέτης) εκτός από τα πολλά λεφτά, θα μπορουσε να απορρίψει μία πρόταση από Τσσκα ή Τουρκία με περισσότερα λεφτά... Αλλά αν βρει τρία εκατομμύρια συμβόλαιο καλώς να φύγει τότε. Τρία παιδιά έχει να θρέψει!!!

Link to comment
Share on other sites

Fade2Black,Ξεχνάς να αναφέρεις τα πέτρινα χρόνια του ολυμπιακού στο ποδόσφαιρο κ μιλώ για την μετά εποχή  Σ Νταϊφά , σε ποιανών τα χέρια είχε πέσει η ομάδα κ πως την κατάντησαν για αρκετά χρόνια?,  μιλάς για τη  βρώμα κ τη  δυσωδία του Μαρινάκη  ξεχνάς όμως να πεις ότι ο Κόκκαλης κ ο Μαρινάκης είναι ‘’παιδιά ‘’του Βαρδινογιάννη (ο μέγας Μέντορας του κάθε προέδρου)  ξεχνάς επίσης  τα βρώμικα συνθήματα όπως αυτό που

ακουγόταν τις δεκαετίες 80-90

 

''θρύλε, θυμήσου, το 81 ,

τότε που τα μουνοπανα πέθαιναν ένα –ένα''

 

 

Εμένα αυτό

με αντιπροσωπεύει απόλυτα γιατί ήμουν 9 χρονών όταν ο θειος μου με πήγε για πρώτη φορά (1977)

 

Όσο για τον Σπανούλη ναι συμφωνώ , δεν μπορεί να αισθάνεσαι ότι είσαι πρώτος κ να σε έχουν για δεύτερο, πρέπει να σου δώσουν το δικαίωμα να δοκιμάσεις κ ο Ολυμπιακός του το έδωσε αυτό το δικαίωμα και δικαιώθηκε, κ όσο για τα € δεν νομίζω ότι έχουν  τόσο μεγάλη αξία για έναν  ευσυνείδητο αθλητή, αυτά έρχονται αργότερα σε ένδειξη αναγνώρισης κ ο Σπανούλης το ξέρει καλά αυτό  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.