Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Φίλε μου δεν τα έζησα τα πέτρινα χρόνια στο ποδόσφαιρο... Ήμουν δημοτικό όταν ξεκίνησε να παίρνει τα πρωταθλήματα με τον Μπαγιεβιτς. Αλλά μην το ψάχνεις, η διαφορά βρωμας μεταξύ μπάλας και μπάσκετ γενικότερα είναι ασύγκριτη. ασε που το ποδόσφαιρο δεν μου αρέσει γενικά σαν σπορ... Μπασκετάκι και τα μυαλά στα κάγκελα...

 

Για τον Σπανούλη νομίζω ότι συμφωνείς μαζί μου

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινάκης είναι η μεγαλύτερη ****** που έχει περάσει ποτέ...τι συγκρίνεις τώρα? Η μήπως συγκρίνεις τον Κόκκαλη με τον καπετάνιο? Ποιον τον Κόκκαλη που έφτιαξε την καλύβα του μπαρμπα-Θωμα..

Αυτό που θυμάμαι από παιδί μικρό (εκτός του άλλου που με αντιπροσωπεύει απόλυτα...ξέρεις τον ύμνο), είναι ότι ο Ολυμπιακός είναι η ντροπή του ποδοσφαίρου.....

Ποια είναι η αγαπημένη πλατεία της θύρας 7??.............Η πλατεία Αμερικής...χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον είμαι με κάθε ομάδα που είναι από επαρχία Επομένως Γιάννενα μαζί σου για τσαμπιον λιγκ ή και Αστέρα Τρίπολης Βέβαια δεν μπορώ να ξεχάσω τον ιστορικό βλέπετε 25 χρόνια Νέο Κόσμο δίπλα στην Νέα Σμύρνη έμενα Και φυσικά θριαμβάρα που ανέβηκε φέτος Α τοπικό Αθήνας (8 χρόνια φόρεσα την φανέλα αυτή και τρία ο πατέρας μου παλαιότερα )  

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε Στραγάλια Φιστίκια Πασατέμπο λέγαμε πιτσιρικάδες....

 

 

Ομιλος Σφουγγαράδων Φουκαράδων Πειραιώς.... λέγαμε και αυτό.. :P

 

Επειδή είμαστε σε χώρο χαλαρής κουβέντας, δεν απαντώ :D

εν αντιθέσει πάντως με τον Fade, εγώ είμαι ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός, μεγαλωμένος στη φάπα (Απόλλωνας κλπ)

για τον τωρινό πρόεδρο πραγματικά ντρέπομαι και εγώ, αλλά το να κρύβετε τα χάλια σας πίσω από τιτιβίσματα είναι κατά τη γνώμη μου στρουθοκαμηλισμός 

ότι κάνατε επί σειρά ετών στο άθλημα με τη σπυριάρα, κάναμε και εμείς στη μπάλλα

το ένα είναι μαγκιά και εξάστερος, το άλλο αιτία εθνικού ξεσηκωμού

χμ χμ χμ  :smile:

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Ο Μαρινάκης είναι η μεγαλύτερη ****** που έχει περάσει ποτέ...τι συγκρίνεις τώρα? Η μήπως συγκρίνεις τον Κόκκαλη με τον καπετάνιο? Ποιον τον Κόκκαλη που έφτιαξε την καλύβα του μπαρμπα-Θωμα..

 

  Ναι ο καπετάνιος ήταν επιστήμονας με κουμπούρια.Σα να συγκρίνουμε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.

Link to comment
Share on other sites

Η γενιά των 35άρηδων έχει ζήσει τον θείο.

Αλλά άμα διαβάσουμε, ακούσουμε κτλ για τον καπετάνιο (ή αλλιώς Ρίνγκο), ήταν ένα και το αυτό... Στην εποχή του.

 

Μου έχει μείνει χαραγμένο το εξής:

(Δε θυμάμαι αγώνα κτλ, ήταν πάντως στιγμιότυπα από Αθλητική Κυριακή)

Ο καπετάνιος μέσα στη φυσούνα τα έχει κάνει ταναπου.

Ένας αστυνομικός τον ακουμπάει στο ώμο για να τον ηρεμήσει.

Γυρίζει και του αρχίζει τα μπινελίκια.

Ο ανώτερος του αστυνομικού ζητάει συγνώμη και προσπαθεί να τον ηρεμήσει (!!!!!!!!!!!!!!!)

Το σχόλιο της Αθλητικής Κυριακής είναι: τελικά ο αστυνομικός δε θα μετατεθεί!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ορίστε Στραγάλια Φιστίκια Πασατέμπο λέγαμε πιτσιρικάδες....

 

 

 

 

 

 

Ομιλος Σφουγγαράδων Φουκαράδων Πειραιώς.... λέγαμε και αυτό.. :P

 

 

 

Επειδή είμαστε σε χώρο χαλαρής κουβέντας, δεν απαντώ :D

εν αντιθέσει πάντως με τον Fade, εγώ είμαι ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός, μεγαλωμένος στη φάπα (Απόλλωνας κλπ)

για τον τωρινό πρόεδρο πραγματικά ντρέπομαι και εγώ, αλλά το να κρύβετε τα χάλια σας πίσω από τιτιβίσματα είναι κατά τη γνώμη μου στρουθοκαμηλισμός

ότι κάνατε επί σειρά ετών στο άθλημα με τη σπυριάρα, κάναμε και εμείς στη μπάλλα

το ένα είναι μαγκιά και εξάστερος, το άλλο αιτία εθνικού ξεσηκωμού

χμ χμ χμ :smile:

 

Δε θα έλεγα ότι ισχύει 100% αυτο. Δηλαδή ο μπασκετικός ΠΑΟ όσο διαιτητική εύνοια και να χε σου φέρε και 6 ευρωπαϊκά... Διακρίθηκε παρα εξω και καταξιώθηκε σε ολόκληρη τη Ευρώπη.. Ο ποδοσφαιρικός Ολυμπιακός τι κατάφερε;;; Δεν νομίζω ότι η σύγκριση είναι απόλυτα σωστή..

 

Βέβαια είμαι της γνώμης πως όσο διαιτητική εύνοια και να χεις αν δεν είσαι πραγματικά ο καλύτερος δεν μπορείς να παίρνεις 10 σερί χρόνια πρωτάθλημα στη μπάλα ή στο μπάσκετ αντίστοιχα. Και ο δύο ομάδες ήταν οι καλύτερες στην εποχή τους. Απλά τυχαίνει και το μπάσκετ είναι λίγο πιο αξιοκρατικό άθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για σας που υπερασπίζεστε το ήθος του καπετάνιου εντάξει... Μην κοροϊδεύετε τους εαυτούς σας. Ξέρετε και μόνοι σας ότι δεν υπάρχει καθαρός παράγοντας στο ποδόσφαιρο...

Link to comment
Share on other sites

αυτή η καραμέλα με τα ευρωπαϊκά είναι για εσωτερική κατανάλωση

όταν το σηκώναμε φέτος, η MARCA είχε πρωτοσέλιδο την ποδοσφαιρική Μπαρτσελόνα (που ήταν και αγωνιστικά αδιάφορη)

όταν έπεφτε φωτοβολίδα στο ΣΕΦ τρώγαμε 5 αγωνιστικές (δικαίως), ενώ στο ΟΑΚΑ όταν γίνονταν τα ντου, όλα καλά

μη θυμηθώ κλοπές τίτλων σε κάτι τελικούς, γιατί δε θα τελειώσουμε ποτέ

ο καλύτερος αμυντικός να παίζει 40 λεπτά και να τελειώνει αγώνες με 2 φάουλ (να σημειώσω ότι τρέφω τρομερό σεβασμό για τον Διαμαντίδη, τον θεωρώ με διαφόρα τον καλύτερο μπασκετμπολίστα στην μετά Γκάλη εποχή)

όταν εμάς μας έσφαζαν κάτι Κρουγκ, πέρναγε η μπάλλα τη γραμμή (Μονακό) και τα μύρια όσα, κανείς δε νοιαζόταν

 

όταν όμως ακυρώθηκε το γκολ του Κατσουράνη (γελοίο πραγματικά), σε ένα ματς αδιάφορο, έγινε ο 3ος παγκόσμιος...

φέτος που τους πέρασαν σφαγείο με την Μπάρτσα, ανακαλύψαν τη συνωμοσία του σύμπαντος απέναντί τους, και στο μπάσκετ
εδώ διάβασα κάπου ότι δωσαν το ευρωπαϊκό στον Ολυμπιακό για να "πικάρουν" τον ΠΑΟ  :shock:

 

υ.γ. άκρη με αυτά τα θέματα δε βγαίνει, απλά τα λέμε για να σκοτώνουμε την ώρα μας ε ;  8-)

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.