Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τι ψάχνεις  Ικαρε αφού τους βλέπεις όταν πας στο γήπεδο και εσύ είναι παιδιά με καμένο τον εγκέφαλο εκατέρωθεν καλά λέει ο Βασίλης αν ήθελαν τους έχουν τελειώσει σε ένα βράδυ , αλλά υπάρχει κάτι πιο σάπιο στο βάθος Γιατί κάποιοι δεν θέλουν Οσοι το προσπάθησαν τους έφαγε η μαρμάγκα ακόμα και ο Ντέμης αφού στην αρχή τους χρησιμοποίησε μετά όταν πήγε να τους φάει , τελείωσε Και εδώ δεν μιλάμε για ένα μεμονωμένο γεγονός που συμβαίνει πολλές φορές στα γήπεδα σε όλες τις ομάδες , εδώ μιλάμε για επανάληψη συνεχώς του ίδιου έργου από τους αλήτες των μεγάλων ομάδων Ακόμα και στην ΑΕΚ της Γ εθνικής τα ίδια έγιναν με το Αιγάλεω και φέτος , χαζός είναι ο τίγρης να τους τελειώσει

 

Για μένα πρέπει να σβήσουν από τον χάρτη αυτές οι ομάδες αρχικά προσωρινά και μετά αν δεν αλλάξουν μυαλά οριστικά και να πάμε σε μη εμπορευματοποιημένο αθλητισμό και ας το ξεχάσουμε το τσάπιον λιγκ και την ουέφα τέτοια που είναι

 

 Θα είμαστε όμως δακτυλοδεικτούμενοι σε όλο τον κόσμο και με κάτι α..α  νά , αν κάνουμε τέτοια βήματα Αλλά θέλει και άλλη πολιτική οπότε πρέπει να συνεχίσουμε στην " παγκοσμιοποίηση "

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν ισχύει. Δεν σημαίνει ότι οι οπαδοί των μεγάλων ομάδων κάνουν επεισόδια και των μικρότερων όχι. Επειδή παίζεις σε τοπικά ξέρεις τι εννοώ. Σε τοπικό εδώ στην περιοχή μου, είχαν έρθει 2 διμοιρίες ΜΑΤ...Και αν βιαστείς να μου πεις για την Αθήνα, σε πληροφορώ ότι το Πάσχα που είχα πάει Ηπειρο, σε μία ποδοσφαιρική συζήτηση με κάποιους εκει, μου λέγανε για σκοτωμούς που γίνονται με τις γειτονικές κοινότητες και νομούς...Μιλάμε για πολύ ξύλο...

Στην Αγγλία ως γνωστόν οι χειρότεροι και οι πιο βάρβαροι οπαδοί είναι της Μίγλουολ. Οπου πάνε αποκλείεται ολόκληρη η πόλη για να αποφευχθούν επεισόδια...Ναι, ακόμη και σήμερα. Μιλάμε για ένα προάστιο του ΝΑ Λονδίνου...Σα να λέμε Ν.Σμύρνη. Το αντίπαλο δέος η Γουέστ Χαμ, σαν να λέμε Καλλιθέα...  

Και γενικά αν ψάξεις στην Ευρώπη πάντα οι πιο σκληροπυρηνικοί ανήκουν στις λεγόμενες μικρές ομάδες..

Αυτό που λες για τους μεγάλους πάει αναλογικά λόγο όγκου κόσμου.

 

Τώρα όπως λες κάποιους συμφέρει...Γιατί εγώ πιστεύω ότι δεν συμφέρει τους ιδιοκτήτες-προέδρους αλλά κάποιους άλλους? Στην τελική, τι όφελος έχει ο Αλαφούζος να προκαλούν επεισόδια...Να τρώει πρόστιμα και να χάνει εισιτήρια? Εδώ με το ζόρι μαζεύει λεφτά... 

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση σαν οπαδος (αρρωστακι) του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ

Τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ τον συμφερει να βγει στα προκριμματικα του champions league φετος?

Η απαντηση στο παραπανω ερωτημα δινει και την απαντηση για τα χθεσινα επεισοδια

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μη μιλάς γιατί έχεις αρπάξει 3, έγινες περίγελος στην Ευρώπη και έχεις φάει τις χρονιάς σου

Ρε συ ikare πότε θα καταλάβεις   ότι ο αυτοκράτορας είναι ένας

Ολυμπιακός: «Ο αυτοκράτορας είναι ένας»
Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 03 Μαίου 2014 22.15
551b00726f5bbda9ac38549c592edb21_L.jpg
 

Συγχαρητήρια από την «ερυθρόλευκη» ΠΑΕ στο τμήμα του βόλεϊ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος

Μετά τη νίκη επί του Εθνικού στην Αλεξανδρούπολη με 3-0 σετ η αντρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος, με την ΠΑΕ να δίνει τα συγχαρητήριά της με επίσημη ανακοίνωση όπου αναφέρει μεταξύ άλλων ότι ο αυτοκράτορας σε όλα τα σπορ είναι ένας.

Αναλυτικά επισημαίνεται: «Η ΠΑΕ Ολυμπιακός συγχαίρει την ομάδα βόλεϊ Ανδρών, η οποία κατέκτησε έναν ακόμη τίτλο, αυτόν του πρωταθλητή Ελλάδας, κάνοντας παράλληλα το νταμπλ για την εφετινή περίοδο. Ο "αυτοκράτορας" σε όλα τα σπορ είναι ένας και όλα του τα τμήματα το αποδεικνύουν διαρκώς, βαδίζοντας σταθερά από τη μία επιτυχία, στην άλλη!».

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα σπορ!! Δηλαδή και στο μπάσκετ.....Ρε σανό που τρώτε....χαχαχαχαχα 

Βάλε και για το σκάκι...χαχαχαχαχαχα

Γελάει ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

O ΠΑΟ έχει η τουλάχιστον είχε τμήματα παντού . Σε κάθε άθλημα . Πάνω από 25 . Ο γαύρος δεν το έφτασε ποτέ . 

 

Γιά τους οπαδούς είναι θέμα πολιτικής απόφασης .

 

Γιά το αν συμφέρει να βγεί τσάμπιονς λίγκ , βεβαίως και συμφέρει . 

 

Στην χειρότερη θα πέσει στους τελευταίους προκριματικούς του europa εκεί που ήδη είναι σαν κυπελλούχος .

 

Αλλά βλέποντας σήμερα τις προκρίσεις μπορεί με λίγη τύχη να βρεθεί στους ισχυρούς του α'  προκριματικού .

 

Αν περάσει θα πάρει 7-8 εκ και θα έχει σίγουρους τους ομίλους του europa .

 

Aρα δεν το συζητάμε ότι τον συμφέρει .

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε αν διαβάσεις το μήνυμα μου θα δεις ότι έγραψα για επαναλαμβανόμενα επεισόδια Θα ήταν ανόητο να πω ότι δεν γίνονται επεισόδια γενικά στο ποδόσφαιρο , ένα καθαρά δυναμικό άθλημα , αλλά δεν γίνονται συνέχεια και με τον βίαιο τρόπο που περιγράφεις Εγώ στα 20 χρόνια που έπαιξα ποδόσφαιρο από την γ εθνική μέχρι το τοπικό της Αθήνας και της Εύβοιας , σε αγώνα που έπαιζα έγιναν επεισόδια το πολύ σε 5 - 10 παιχνίδια και σε κανένα δεν είχαμε τραυματισμό παρά υλικές ζημιές Ακόμα και στο τοπικό γειτονικό ντέρπι της πόλης μου , με μια γειτονική πόλη   , που βρίσκονται στα μαχαίρια , μια φορά ξεφύγαμε και πέσαν και φάπες Εδώ μιλάμε για νεκρούς ανάμεσα σε οπαδούς με ραντεβού θανάτου Αν αυτοί δεν είναι αλήτες και αποβράσματα της κοινωνίας τότε τι είναι ;Και πόσους τέτοιους αλήτες έχουν οι μεγάλες ομάδες ;

 

πάρε τον πανιώνιο την ομάδα μου Πόσα επεισόδια έγιναν στην Νεα Σμύρνη? Εγώ θυμάμαι δυο Αυτά με τον γαύρο και αυτό που πήγαν και έσκαψαν το γήπεδο για να μην παίξει η ΑΕΚ Πόσες φορές είδες την Νεα Σμύρνη χωρίς οπαδούς σε αγώνα λόγο τιμωρίας  ; όχι και ότι η ομάδα  μου δεν έχει καλόπαιδα  , αλλά σαν τις μεγάλες ομάδες δεν είναι , αλλά χορεύει και αυτή στο ρυθμό της εμπορευματοποίησης Για αυτό τον τελευταίο καιρό περισσότερο Κάρυστος είμαι και μετά Θρίαμβος Αθηνών

 

Αλλά είπαμε η λύση και για το ποδόσφαιρο και γενικά για το αθλητισμό  θα πρέπει να συζητηθεί με την πολιτική σε πρώτο πλάνο , που θα παραπέμπει στο θρεντ της παγκοσμιοποίησης

 

ΥΣ εγώ έζησα το τέλος της εποχής που πήγαινα στο γήπεδο με το κασκόλ της ομάδα μου παρέα με το φίλο μου που είχε το κασκόλ της αντίπαλης ομάδας και καθόμασταν μαζί Το έκανα σε παιχνίδι Αεκ - πανιωνίου σε παιχνίδι Πανιώνιου - ΠΑΟ Πανιώνιου - Ολυμπαικού και πανιώνιου - Λάρισα (αυτά θυμάμαι )   Το μόνο ίχνος βίας που θυμάμαι από αυτά τα παιχνίδια είναι το σύνθημα "ολα τα μου..α είναι πανιωνάκια " κυρίως στην Φιλαδέλφεια 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

....Ρε σανό που τρώτε....χαχαχαχαχα

 

Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάριαemo49.gif

 

 

Γελάει ο κόσμος...

 

κ μαζισας κλαιειemo16.gif

 

 

 

O ΠΑΟ έχει η τουλάχιστον είχε τμήματα παντού . Σε κάθε άθλημα . Πάνω από 25 . Ο γαύρος δεν το έφτασε ποτέ . 

 

κ δεν τα βγάζεται παραέξω για να μην  σας στα ματιάσουμε

emo30.gif

 

το παοκι χτες the-missionary.gif μέσα στη λεωφόρο

Link to comment
Share on other sites

ένα σπαρταριστό επεισόδιο περιγράφει ο Διον. Χαριτόπουλος στο βιβλίο του "Ημών των ιδίων" 

Το μεταφέρω στο περίπου

"Σε έναν αγώνα τοπικού πρωταθλήματος (αρχές του 60), είχαμε πάει να παίξουμε σε κάποιο επαρχιακό γήπεδο. Δεν υπήρχε περίφραξη, κι έτσι οι θεατές ήταν πολύ κοντά στις πλάγιες γραμμές. Μεταξύ αυτών, ήταν και μια μαυροντυμένη γριούλα που σε κάθε φάση φώναζε υπέρ της ομάδας της. Εγώ έπαιζα αμυντικός, και σε κάποια φάση μαρκάρισα άγρια έναν αντίπαλο. Όταν κάποια στιγμή πήρα τη μπάλα για να εκτελέσω αράουτ, μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι. Η γριούλα (της οποίας το γιό είχα μαρκάρει πριν), είχε έρθει πίσω μου, και μου είχε κατεβάσει στο κεφάλι ένα τηγάνι."  

Link to comment
Share on other sites

Μιά χαρά έξω είναι τα τμήματα , παρ΄  ότι έχουμε οικονομικό πρόβλημα .

 

Το παόκι λογικά μας ισοφάρισε , αφού εμείς σερνόμαστε στο β' ημίχρονο .

 

Βέβαια εσείς στο τηγάνι δεν θα είχατε πρόβλημα , αφού θα ήταν οφσάιτ το γκόλ των άλλων , αφού δεν τον κάλυπταν καμμιά 10αριά παίκτες σας όπως τότε με τον Κατσουράνη :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.