Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Η Κύπρος είναι ένα ανεξάρτητο κράτος (ιστορικές συνθήκες και βιώματα το έχουν κάνει)  που όμως κατοικείται από Έλληνες ως επί το πλείστον και αυτό δεν αλλάζει Υπάρχουν βέβαια και οι Τουρκοκύπριοι και αυτό δεν αλλάζει και κάποια στιγμή θα πρέπει να γίνουν πάλι ένα κράτος αυτήν την φορά , δικαίου για τις δυο κοινότητες ανεξάρτητα μεγέθους αυτών 

 

Αλλά περισσότερο αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ στην Κύπρο κάνουν αναφορά στις Ελλαδικές ομάδες , στην Ελλάδα (ΜΜΕ)  δεν ασχολούνται με τις Κυπριακές ή αν ασχολούνται είναι σαν να είναι ξένες ομάδες Κάτι που δεν γίνεται από τα δελτία ειδήσεων στην Κύπρο που αναφέρονται στις Ελλαδικές ομάδες σαν να είναι δικές τους Αν ρωτήσεις ένα Ελληνα να σου πει την βαθμολογία του Κυπριακού πρωταθλήματος λίγοι θα ξέρουν αντίθετα με τους Κύπριους που ενημερώνονται για το Ελλαδικό 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια νίκη , κάτι η Εθνική μας ,  κάτι οι ομάδες μας , μας πήρε από κάτω 

Link to comment
Share on other sites

Όχι τον Αστέρα δεν τον ξεχνάμε.

Έχει κάνει τα τελευταία χρόνια πολλά καταπληκτικά πράγματα.

 

Πορεία στο Ελληνικό Πρωτάθλημα, πορεία στην Ευρώπη,

έμεινε στην Α ενώ έπεσε βαθμολογικά....

Όλο θαύματα ήταν η ομάδα του Μαρινάκ έεεε του Μποροθρύλου (ως υπαλλήλου).

Άλλωστε απολαύσαμε όλοι τους διαλόγους μεταξύ του νυν προέδρου της SL και του νυν δημάρχου Βόλου,

τις οποίες αναγράφει και στο τεράστιο πόρισμα του ο εισαγγελέας (για να μην ανησυχήσει κανένας ότι θα μας κλείσουν το site για διασπορά ψευδών ειδήσεων).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 έχουμε βασικά , αλλά έχουμε και τα χάλια μας . Από την 20η θέση της Ευρώπης και είχαμε φτάσει και ψηλότερα επί Οικογενείας , τώρα στην 100η .

 

Μπράβο στα υπαλληλάκια της θ13 . Αξιο το μεροκαματάκι τους .

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην Τρίπολη Εγώ σαν πρώην Αθηναίος και νυν επαρχιώτης είμαι διπλά χαρούμενος με το φαινόμενο Αστέρα Τρίπολης νομίζω ότι το μέλλον είναι μπροστά για τα καλύτερα 

 

 

και για τους φίλους τους Βάζελους Το μοντέλο που δουλεύει ο ΠΑΟ , λόγο ανάγκης , είναι ότι έχει μια νέα ομάδα που την πάει σταδιακά  βήμα - βήμα με δουλειά σε πρόοδο  Τώρα το θέμα πόσο μακριά μπορεί να πάει στο μέλλον Ε ας το δούμε και πόσο χρόνος χρειάζεται και που θα φτάσει Δεν έχουμε  στην Ελλάδα και εμπειρία από τέτοια ζητήματα όπως πχ στην Ολλανδία  Αυτό εγώ που βλέπω είναι ότι μέχρι στιγμή τα βήματα πάνε καλά και δεν υπάρχει φως στο τούνελ για κάτι άλλο , πλην του μοντέλου αυτού 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

απο ταβλι ξερουμε τιπτα ;

 

post-47725-0-43586200-1421261129.jpg

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.