Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εφαπαξ Πληρωμή Ειδικού Προστίμου & συμψηφισμός


Recommended Posts

οκ, εστω οτι το περναει το ΤΕΕ στο συστημα και το συμψηφιζει.

Εφοσον εχει ηδη πληρωθει ολοκληρο το ποσο του προστιμου εφαπαξ τι θα γινει με το υπολοιπο που θα προκυψει μετα τον συμψηφισμο?

 

προβλεπεται επιστροφη ποσου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΠΟΣΟΥ ???????

 

Το άλλο με τον Τοτό ? .... Το έχουν ξεκαθαρίσει αυτό: "Όχι απλά ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ !!!!" , δλδ μην κάνετε καν τον κόπο να τα ζητήσετε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει σε συνάδελφο παρόμοια περίπτωση.

 

Ο πελάτης μου πλήρωσε την εφ'άπαξ δόση του που ήταν και εξόφληση (450 ευρώ)

 

Το σύστημα βγάζει το ποσό 0, δεν βγάζει ημερομηνία τελευταία πληρωμής, εξοφλημένη και υπόλοιπο 0.

 

Το περίεργο είναι ότι ειδοποίησαν τον πελάτη μου από την τράπεζα που έκανε την πληρωμή ότι τα χρήματα

 

έχουν επισταρφεί. Μήπως γνωρίζετε κανένα λόγο για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εκείνο το "εργάσιμο 24ωρο" κάτι πρέπει να έκανες με τη δήλωσή του στο σύστημα....

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι, η δήλωση βρίσκεται σε προσωρινή υπαγωγή.

Δεν οφείλεται κανένα ποσό.

Το ορθότερο είναι ότι, όταν στείλεις τη δήλωση σε οριστική υπαγωγή εκεί θα δεις τι θα γίνει:

1. Θα πάει σε φάση οριστικής υπαγωγής; Αν ναι, δεν έχεις πρόβλημα (θα φαίνεται εξοφλημένη και μάλλον θα ξανατραβήξουν τα χρήματα από το λογαριασμό - αν δεν το έχουν κάνει μέχρι τότε).

2. Αν δεν πάει, μάλλον ξανακάνει κατάθεση (αφού αποσύρει τα χρήματα που του έχουν επιστραφεί).

Για καλό και για κακό όμως ρώτησε και στο ΤΕΕ, μήπως μπορούν να το δουν κι αυτοί;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα υποβολή και έχω πάει στη διαδικασία ολοκληρωμένης υπαγωγής χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Δεν ξέρω, θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω και με το ΤΕΕ.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Συνάδελφοι ζητώ βοήθεια.

 

Εχω περίπτωση όπου έγινε υποβολή δήλωσης στο σύσητμα 10.05.2012.

Ημερομηνία λήξης πληρωμής παραβόλου ήταν 20.05.2012 και η ημερομηνία πληρωμής ήταν 22.05.2012 (δύο μέρες εκπρόθεσμη)

Ημερομηνία εισαγωγής για εφάπαξ εξόφληση 23.05.2012 και ημερομηνία λήξης πληρωμής 22,06,2012

 

Μέχρι σήμερα 03.08.2012 δεν πληρώθηκε το εφάπαξ ποσό.

Με ρώτησε ο πελάτης σήμερα: Aν πάει σήμερα να το πληρώσει (το εφάπαξ ποσό), και ξοφλήσει, θα έχει κάποια επίπτωση, με την και πάλι εκπρόθεσμη πληρωμή?????

Edited by npanagio
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.