Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ σε ενοικίαση


trianthis

Recommended Posts

μαλλον μονο τα νοτια προαστια ειναι στο ελληνικο,η φιλαδελφεια παντως γενικα ειναι υπερ της ασφαλειας ,...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πως το έβγαλε; Το εξηγείς λίγο αν θες;

 

Δεν ξέρω να σου εξηγήσω, γιατί δεν ξέρω τι υπολόγισε το ΤΕΕ απο μόνο του !!!!!!!

 

Και όταν λέω παραπάνω έβγαλε, εννοώ οτι εμφάνισε τη περιοχή του Ελληνικού στα κλιματολογικά δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Δ Διαμέρισμα είναι και το δικό μου. Αρα να δείξω εμπιστοσύνη στο εμπορικό και να βάλω Ελληνικό?

θα φωνάζει ο Ηλίας πού τα έχει πολύ σε εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ηλίας μιας και Θεσσαλονικιός δεν θα γνωρίζει και τόσο από τις περιοχές εδώ, οπότε την γλυτώνεις...

Πάντως χωρίς πλάκα, Ελληνικό θα το έβαζα....

Link to comment
Share on other sites

πάντως ρε παιδιά το τρέχω με Ελληνικό , και αν του βάλω Ν.Φιλαδέλφεια μού ανεβάζει κατανάλωση του κ.α +20 και του δικού μου κτιρίου +60!!! μονάδες. Απίστευτο, δεν το είχα προσέξει άλλη φορά. Δέν είναι καί τόσο για πλάκα μάλλον.

Αυτό με άγχωσε τώρα τι να βάλω , αν καί μάλλον το Ελληνικό αφού λέτε ταιριάζει περισσότερο το μικροκλίμα. Απλά μου κάνει εντύπωση πού η περιοχή (Δ.Διαμέρισμα Αθηνών- Σεπόλια) είναι και χιλιομετρικά και υψομετρικά κοντίτερα Φιλαδέλφεια.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, αυτό ήθελα να σε ρωτήσω αν βλέπεις διαφορές μεγάλες και από ότι λες τελικά, όντως παίζει ρόλο...Φαντάζομαι ότι οριακά σε κάποια περίπτωση μπορεί να σου αλλάξει και κατηγορία??

Link to comment
Share on other sites

κάνοντας πράξεις βλέπω ότι αν αλλάξω από Ελληνικό σε Φιλαδέλφεια αυξάνεται η κατανάλωση του κ.α+17% και του δικού μου +18%.

Αυτο βασικά προέρχεται από μια αύξηση στο κ.α +31% στην θέρμανση και μείωση -2% στην ψύξη με αντίστοιχες τιμές για το δικό μου κτίριο +25 % στην θέρμανση και -4% στην ψύξη.

Σίγουρα μπορεί να επηρεάζει κατηγορία, αλλά και αν δεν το κάνει πάλι το αύξηση κατανάλωσης +60 μονάδες στο κτιριό μου είναι θέμα.

Αγχώθηκα τι να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό λεβέντη μου. Κι άσε το γήπεδο (Φιλαδέλφεια) που είπα πριν έτσι για πλάκα. Το μικροκλίμα στο κέντρο σου δίνει τον μπούσουλα.

 

Άσχετο, αλλά ο mod είναι ΠΟΝΤΙΟΣ. Η Σαλονίκη είναι άλλο ένα συνονθύλευμα ή -μάλλον- κακέκτυπο του "μεγάλου χωριού" που ζω τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ΠΕΑ για ενοικίαση ,χώρος για Σχολή χορού.Μήπως γνωρίζεται σε ποιά κατηγορία χρήσης θα το βάλω.Σκέφτομαι ..χρήση : Φροντιστηρια;Eίναι ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.