Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ σε ενοικίαση


trianthis

Recommended Posts

Περιστέρι γιατί Φιλαδέλφεια; Είναι αρκετά πιο πυκνοδομημένο και χαμηλότερο υψόμετρο και γειτνιάζει με κεντρο. Όσες φορές μου έτυχε Ελληνικό το έβαλα. Γαλάτσι αν είναι χαμηλά (Γκράβα, Λαμπρινή) θα το σκεφτόμουν. Το μικροκλίμα λόγω της γειτνίασης με το κέντρο, νομίζω υπερισχύει την γεωγραφικής εγγύτητας. Πάντα προσωπική γνώμη, για κάτι εξάλλου που έχει ελάχιστη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Χαιδάρι Ελληνικό....

Εγώ δεν το ψειρίζω πολύ...Τραβάω μία οριζόντια γραμμή στο χάρτι της Αθήνας από κέντρο και ξεκινώ....ότι από κάτω Ελληνικό. Οτι από πάνω Φιλαδέλφεια..

Δεξιά και αριστερά, άμα έχω όρεξη βάζω στο drive me απόσταση από αεροδρόμιο και γήπεδο ΑΕΚ αντίστοιχα και όποιο είναι πιο κοντά... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα

 

Ζήτησαν σήμερα στην εφορία ΠΕΑ για κατάστημα στο οποίο δεν έχουμε αλλαγή ενοικιαστή αλλά ανανέωση συμφωνητικού και αλλαγή χρήσης καταστήματος, γνωρίζεται εάν ισχύει; Από ότι γνωρίζω στις σχετικές εγκυκλίους του ΥΠΕΚΑ δεν αναφέρεται μία τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν υπήρχε ΠΕΑ γιατί δεν είχε αλλάξει ο ενοικιαστής είχαν γίνει κάποιες ανανεώσεις στο συμφωνητικό για μείωση αλλά δεν υπήρχε αλλαγή χρήσης από το ίδιο ενοικιαστή. Το κατάστημα από χρώματα και συναφή ήδη αλλάζει σε κατάστημα το οποίο θα πουλάει χαρτικά - γραφική ύλη κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Σε ανανεωσεις υφισταμενων συμβολαιων χωρις αλλαγη ονοματος ενοικιαστη ΔΕΝ απαιτειται ΠΕΑ

Εσφαλμενα στο ζητησανε

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Inzaghi, για ανανέωση δεν απαιτείται. Έφαγα προσποίηση με την αλλαγή χρήσης, προφανώς δεν υπάρχει η έννοια αλλαγής χρήσης στην περίπτωση που αναφέρεις για το κατάστημα.

Ερώτηση και απάντηση Νο3 στο site ΥΠΕΚΑ στο "Συχνές ερωτήσεις για το Πιστοποιητικό Ενεργειακής Απόδοσης"

Edited by civilpablo
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

mixyak790 δεν άλλαξε νομική μορφή

 

Tελικά η εφορία δέχθηκε το προφανές ότι δηλαδή πρόκειται για ανανέωση με το ίδιο ενοικιαστή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.