Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση για την πρώτη δόση του προστίμου των αυθαιρέτων?


Recommended Posts

το ρισκάρεις όμως να πεις στον πελάτη να περιμένει και να πάει 05-01 πχ να πληρώσει και να του πουν έχασες την προθεσμία...(έστω μια στο εκατομμύριο)

Link to comment
Share on other sites

τους ειπα οτι δεν πιστευω να μας ακυρωσουν ή οτιδηποτε τετοιο επειδη δεν εδωσαν την πρωτη δοση εως τις 22 δεκεμβρη και μου ειπε οχι μην αγχωνεσαι το πολυ πολυ να σου βαλει 1% τοκο....στις 3 μη πληρωμες δοσης μου ειπε οτι ακυρωνεται η υπαγωγη

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, αυτό το 1% θα το βάλει από την τσέπη του αυτός που απάντησε;

ελα ντε

στα 5000 ευρω κάποιου που θα πάει να πληρώσει εφάπαξ το 1% είναι 50 ευρώ. Είναι για να πετάς 50 ευρω για την μ@λ@κία τους?

Και εγώ δεν ξέρω τι να πώ σε όσους εχουν πληρώσει παράβολο και οι περισσότεροι θέλουν και εφάπαξ..Τι κατάντια είναι αυτή που ζούμε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω τι συμβαίνει στην περίπτωση που ένας πελάτης έχει πληρώσει το παραβολο των 500 ευρώ στην τράπεζα αλλά μου ζητάει να καθηστερήσουμε όσο γίνεται την δεύτερη φάση, δηλαδή το προσδιορισμό πληρωμής (εφ'απαξ ή δόσεις).Η πληρωμή του παράβολου έγινε τέλος Νοεμβρίου. το σύστημα λέει αρχική υποβολή.

μπορώ να το καθυστερήσω ή θα υπάρχει προβλημα?

και αν ναι για πόσο χρονικό διάστημα?

θέλουν να το πληρώσουν εφάπαξ αλλά όσο πιο αργότερα γίνεται....

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τους ειπα οτι δεν πιστευω να μας ακυρωσουν ή οτιδηποτε τετοιο επειδη δεν εδωσαν την πρωτη δοση εως τις 22 δεκεμβρη και μου ειπε οχι μην αγχωνεσαι το πολυ πολυ να σου βαλει 1% τοκο....στις 3 μη πληρωμες δοσης μου ειπε οτι ακυρωνεται η υπαγωγη

 

και εμένα από ΤΕΕ αυτό μου είπαν σήμερα αλλά, στο τέλος πρόσθεσαν..."βέβαια κάντε αυτό που νομίζετε, μην σας πάρω στο λαιμό μου...."

 

προσωπικά θα ενημερώσω τους πελάτες μου (πλήρωσε παράβολο 16-12) τι παίζει και θα αποφασίσουν εκείνοι...μια ρημάδα ανακοίνωση ρε πστ μου...έστω και άτυπη, αλλά να υπήρχε κάπου γραμμένη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.