Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση για την πρώτη δόση του προστίμου των αυθαιρέτων?


Recommended Posts

Σου έβγαλε 30/12 προθεσμία για εφάπαξ καταβολή με έκπτωση 20%?? Δηλαδή αν ανανεώσω την αίτηση θα μου βγάλει κ εμένα αυτη την προθεσμία? Χθες έκανα ανανέωση αλλα προθεσμία εφαπαξ καταβολής μου βγαζει 22/12/11.

 

Ναι ακριβως...

Εχει ημερομηνια εξοφλησης 31/12/11

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η εφάπαξ είναι με την έκπτωση? Ή μήπως είναι η περίπτωση κάτω από 400 ευρώ μετά την πληρωμή του παραβόλου που έτσι κ αλλιώς η προθεσμία ήταν μέχρι τέλος δεκεμβρίου αλλά χωρίς την έκπτωση? Αν κάνω τώρα αλλαγή σε περίπτωση που δεν αλλάξει η προθεσμία στο δικό μου αφού έχει πληρωθεί το παράβολο 2/11/11, μπορεί να πληρώσει αύριο ο πελάτης ή θα βγεί άκυρη η πληρωμή επειδή δεν θα έχει ενημερωθεί το σύστημα?

Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι είναι αστείοι και επικίνδυνοι, δεν έφταναν όλα αυτά, σήμερα πήγα να πληρώσω το παράβολο για λογαριασμό πελάτη μου και μου ζητήσανε τραπεζικό λογαριασμό για να μπορέσω να πληρώσω ενώ θα πλήρωνα με μετρητά. Όταν τους ρώτησα τι τον θέλουνε μου είπανε ότι εδώ και μια εβδομάδα άλλαξε το σύστημα τους και για να δεχτούν πληρωμή πρέπει να δηλώσεις και τραπεζικό λογαριασμό γιατί τους το ζήτησε το υπουργείο!

Eurobank ήταν η τράπεζα;

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στην Εθνική τα ίδια.

Θέλουν λογαριασμό απόρριψης για να βάλουν επιστροφή σε κάποιο ενδεχόμενο

 

Αν πληρώσω παράβολο δηλαδή και προχωρήσω σε προσωρινή υπαγωγή θα μου βγάλει για πληρωμή τις 31/12/2011;

Δε θα έχω ένα μήνα όπως περιθώριο όπως αν πλήρωνες στις 30/11 για να πληρώσω στις 22/12;

Edited by Thodoris4
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε πελάτης και μου είπε ότι άκουσε στον Παπαδακη ότι πήρε παράταση....Προφανώς εννοουσε για την υποβολη.

 

Γνωρίζει κανείς τίποτα? Για την υποβολή και για την πληρωμή της 1ης δόσης?

Link to comment
Share on other sites

Από site ΥΠΕΚΑ

 

Το Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, λαμβάνοντας υπόψη το αίτημα πολλών πολιτών, παρατείνει την προθεσμία υποβολής αιτήσεων για την υπαγωγή στη ρύθμιση των αυθαιρέτων (Ν. 4014/2011) μέχρι και τις 28 Φεβρουαρίου 2012.

 

Η προθεσμία καταβολής της πρώτης δόσης του ενιαίου ειδικού προστίμου παρατείνεται μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2012 για όλες τις υποβαλλόμενες μέχρι 31 Δεκεμβρίου 2011 αιτήσεις.

Edited by kg8980
Link to comment
Share on other sites

"Η προθεσμία καταβολής της πρώτης δόσης του ενιαίου ειδικού προστίμου παρατείνεται μέχρι τις 31 Ιανουαρίου 2012 για όλες τις υποβαλλόμενες μέχρι 31 Δεκεμβρίου 2011 αιτήσεις."

 

Σε αυτο μπαινει αραγε και η περιπτωση της επλιογης εφαπαξ πληρωμης ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.