Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληρωμή εισφορών μέσω web εντός του εξαμήνου, μετά τη λήξη...


giostau

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πληρώσω τις εισφορές μέσω web-banking εκτός προθεσμίας;

Συγκεκριμένα, θέλω να πληρώσω τώρα τις εισφορές του 2ου εξαμήνου του '11...

(που το ειδοποιητήριο έληξε 31/10, αλλά το εξάμηνο δεν έχει λήξει ακόμα...)

Μη τρέχω τσάμπα στα ταμεία αν μπορώ να το κάνω από το γραφείο....

 

Ευχαριστώ πολύ!

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς τις εισφορές του ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ να υποθέσω. Από τα μέχρι τώρα που γνωρίζω και σύμφωνα με όσα αναγράφονται στα ειδοποιητήρια, οι ληξιπρόθεσμες οφειλές πληρώνονται στα γραφεία του ΕΤΑΑ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορείς μέχρι και ένα 6μηνο μετά.Διάβασε το έντυπο, κάτι γράφει..Ετσι και αλλιώς οι τόκοι που έχουν υπολογισθεί μέχρι σήμερα από την καθυστέρηση θα πάνε στον επόμενο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ναι τις εισφορές ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ εννοώ...

Δεν έχει λήξει το εξάμηνο, άρα γιατί να έχουν υπολογιστεί τόκοι;

 

Ξέρω ότι και στο ταχυδρομείο μπορώ να το πληρώσω, αλλά συνήθως έχει τρελή ουρά, και προτιμώ να το κάνω από το web!

 

Ευχαριστώ!

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει λήξει το εξάμηνο, άρα γιατί να έχουν υπολογιστεί τόκοι;

 

Γιατί η προθεσμίες πληρωμής είναι πάντα 2 μήνες πριν τη λήξη του 6μήνου (τέλος Απρίλη και τέλος Οκτώβρη). Μπορεί να μην έχει λήξει το 6μηνο, αλλά το τρέχον πληρώνεις για το οποίο έχει κάλυψη. Θα υπολογιστούν τόκοι συνεπώς. Τώρα για την πληρωμή με web-banking νομίζω ότι γίνεται. Βάλε τον κωδικό πληρωμής και θα δεις αν τον δέχεται. Στο λογαριασμό του ΤΣΜΕΔΕ στην ΕΤΕ πάνε τα λεφτά έτσι κι αλλιώς. Να χαθούν δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 31/12 το πληρώνεις χωρίς πρόβλημα και μέσω web banking (το είχα κάνει πέρσι και η πληρωμή έγινε κανονικά). Απλά στο επόμενο ειδοποιητήριο θα έχει κάποια επιπλέον τέλη/τόκους γιατί πληρώθηκαν με καθυστέρηση (το γράφει και το ίδιο το ειδοποιητήριο).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συνάδελφοι και μη, καλημέρα!

 

Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα σε συνέχεια των παραπάνω.

 

Όταν θέλω να πληρώσω ένα ειδοποιητήριο μέσω e-banking της Ε.Τ.Ε., κάνω μεταφορά εμβάσματος σε λογαριασμό Ε.Τ.Ε., έτσι δεν είναι?

Πάνω στο ειδοποιητήριο όμως έχει 2 αριθμούς λογαριασμών ΕΤΕ και δεν ξέρω σε ποιον απ τους 2 πρέπει να κάνω τη μεταφορά του ποσού. Ο ένας είναι ο 546114-64 (σε ένα μπλε σκιασμένο κουτάκι στο κέντρο σχεδόν του ειδοποιητηρίου) και ο άλλος είναι δεξιά, στο πλάι του κεντρικού πλαισίου, όπου γράφει ¨Ε.Τ.Ε. ΟΝ LΙΝΕ / TR 4300 AΡΙΘ. ΠΕΛΑΤΗ 9310580003.

Παρεμπιπτόντως ο 546114-64 δε γίνεται δεκτός από το σύστημα. Μοιάζει σαν να λείπει από μπροστά ο κωδικός του υποκαταστήματος της Τράπεζας στην οποία ανοίχτηκε ο λογαριασμός.

 

Plz help!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κάνεις έμβασμα! Έχει στις πληρωμές το ebanking της ΕΤΕ, ειδική επιλογή για πληρωμή εισφορών ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στο ειδοποιητηριο εχει ενα 8ψηφιο νουμερο -παυλα- και ενα ψηφιο

δηλαδη τη μορφη

12345678-1

για το κωδικο πληρωμης

 

γνωριζουμε στο ebanking αν βαζουμε ολα τα ψηφια? (και μετα τη παυλα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.