Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής τοπογραφικού διαγράμματος κατά ΕΓΣΑ


Recommended Posts

Μα δεν έχω κανένα πρόβλημα με επαγγελματικά δικαιώματα μπορείς να τα διαβάσεις ποια είναι.Ήτνα η πρώτη μου επιλογή και η δεύτερη ήταν το τμήμα αυτοματισμού.Όπως είχα αναφέρει σε άλλη σελίδα έβγαλα 14722 άμα ήθελα να περάσω σε ένα πανεπιστημιακό τμήμα ή πολυτεχνικό είχα τη δυνατότητα αλλά δεν με συγκλόνιζαν τα αντικείμενα

 

Επίσης όταν έδωσα εξετάσεις περνούσα και στα τμήματα της Κοζάνης όπως είναι το ενεργειακών πόρων που μετονομάστηκε αλλά να το κάνω τι??να χαίρομαι ότι σπουδάζω σε πολυτεχνείο δίχως ουσία??χαχαχαχαχχχαχα πραγματικά μου θυμίσατε τα πρωτοετάκια στις σχολές

Σημείωση -είμαι από Κοζάνη

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ειναι επιπεδο κουβεντας αυτο? Δεν ντρεπεστε? Ενταξει ο Konst ειναι φοιτητης

ειναι μικροτερος του δινω ενα ελαφρυντικο, οι υπολλοιποι ωριμοι ανθρωποι τι κατινιες

ειναι αυτες? Ακομα χειροτερα εσυ terry αντι να το κλειδωσεις σαν Moderator το νημα

καθεσαι και troll-αρεις?

 

Ειμαστε ακομη αρχες 2012, βλεπω οταν με το καλο μπει το 2013 και η ανεργια φτασει

στο 30% θα κλεινουμε ραντεβου να παιζουμε και ξυλο... Δυστυχως η φτωχια και η

αναδουλεια φερνει γκρινια και νευρα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Λες να το κάνουμε έτσι να δίνουμε ραντεβού ΑΕΙτζήδες vs ΤΕΙτζήδες και να πλακωνόμαστε??

Είδες τι κάνει ένα ΕΓΣΑ? Η πηγή του κακού.....

Link to comment
Share on other sites

συνέχισα την κουβέντα με την ίδια λογική που είχαν η υπόλοιποι.Βέβαια κακώς έπεσα σε τέτοιο επίπεδο,αλλά που και που χρειάζεται νομίζω να ξεδίνουμε!!!!!

 

 

 

Όλοι οι υπόλοιποι δηλαδή έριξαν το επίπεδο ενώ το δικό σας ήταν υψηλό και δεν αναμιχθήκατε πουθενά ;

 

Επίσης, αν και βρισκόμαστε σε τεχνικό forum , προσέξτε λίγο την ορθογραφία σας .

 

 

που είχαν η υπόλοιποι

 

Ευχαριστώ gvarth

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω πολυ συχνα το επιχειρημα αυτο:

Ο απόφοιτος λυκείου δίνει πανελλήνιες με πλήρη άγνοια για τις σχολές, το μηχανογραφικο συχνα το συμπληρωνει κάποιος τρίτος. περνάει σε μια σχολή που δε τον ενδιαφέρει ουτε το αντικείμενο ούτε τα επαγγλεματικα δικαιωματα που αυτη προσφερει.

 

συγνωμη δηλαδη, η συζητηση γινεται για 18χρονους η για παντελως ανεγκεφαλους????? :smile:

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διάβασα κάποια από τα προηγούμενα posts και έχασα πάσα ιδέα, νόμιζα ότι εδώ μέσα γράφουν μορφωμένοι άνθρωποι, έλεος πια με το ίδιο θέα τόσα χρόνια. Υπάρχει νομοθεσία που καθορίζει ποιος υπογράφει τι και δεν καταλαβαίνων γιατί υπάρχει αυτή η διαμάχη μεταξύ μηχανικών και τεχνολόγων. Όποιος φοίτησε σε μια σχολή ήξερε και τι επαγελματικά δικαιώματα θα είχε στο μέλλον, αρμόδιοι για περαιτέρω διεκδικήσεις είναι οι σύλλογοι μας, το να τρωγόμαστε εδώ μέσα δε νομίζω ότι έχει νόημα.

 

 

νόμιζα ότι εδώ μέσα γράφουν μορφωμένοι άνθρωποι ...

 

Τα φαινόμενα απατούν . Κάποια μέλη , την καραμέλλα περί επαγγελματικών δικαιωμάτων την πιπιλάνε αδιάκοπα . Και τώρα και στο παρελθόν έχουν λάβει χώρα μάχες με την συντονιστική ομάδα στον άχαρο ρόλο του διαιτητή.

 

Πάντως , για την ιστορία , σε πολλές σχολές ο υποψήφιος ΔΕΝ είχε ιδέα για τα επαγγελματικά δικαιώματα που θα είχε όταν με το καλό αποφοιτούσε.

 

Ευχαριστώ . gvarth

Edited by gvarth
Επί τόπου σχολιασμός
Link to comment
Share on other sites

Μα ήθελα να σπουδάσω ηλεκτρονική και φυσικά το κατάφερα δεν μπορώ να σε καταλάβω

Δηλαδή εάν ήθελα να γίνω φυσικοθεραπευτής έπρεπε να σπουδάσω ιατρική???αχαχχαχαχαχα δώστε και άλλα τέτοια επιχειρήματα

 

Φυσικά και όχι αλλά αφού κάποιος πάρει το πτυχίο του ως φυσικοθεραπευτής μην κατηγορείς μετά τη "συντεχνία" του ιατρικού συλλόγου που δε του επιτρέπει να συνταγολογήσει. (Το σχόλιο δεν είναι προσωπικό για σένα, εσύ ξεκαθάρισες ότι γνωρίζεις τα επαγγελματικά σου δικαιώματα και είσαι ok, αναφέρεται σε προηγούμενα posts γιατί βαρέθηκα να διαβάζω συνέχεια ότι φταίει το ΤΕΕ για όλα τα "δεινα" των τεχνολόγων)

Edited by gina9
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.