Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής τοπογραφικού διαγράμματος κατά ΕΓΣΑ


Recommended Posts

σπόυδασα 3 χρόνια σε ιεκ και 3 σε κολλέγιο και 3 χρόνια στα ΣΕΚΛΑΝΑ

θέλω Ε.Δ. τώρα :smile:

 

 

είμαι πολιτικός μηχανικός Ι.Κ.Τ.Σ.Ε.Κ.Λ.Ι.Β.Ν.Μ.

 

 

χαχαχα

μερικές σχολές δεν περιέχουν ούτε καν το τίτλο μηχανικός στην επίσημη ονομασία τους

Edited by chrisven
Link to comment
Share on other sites

Συνέχισε για να δούμε πόσο τελείως άστοχος είσαι.

 

Αλλά αφού θέλεις να παίξουμε στο δικό χαμηλό επίπεδο σου απαντώ με μια φράση:

 

Β.Sc. (4 έτη) + M.Sc. (2 έτη) = 6 έτη > 5 έτη του Πολυτεχνείου.

 

Γουστάρεις τώρα νεαρέ να παίξουμε έτσι ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη , αλλά έχω να πώ ότι τελικά , όσοι τελειώσαμε γενικό λύκειο και πήγαμε ΚΑΤΕΕ η ΤΕΙ , είμαστε απλά η φτωχοί η ηλίθιοι .

Ορισμένοι υπήρξαμε και τα δύο .

 

Αν δεν είμαστε φτωχοί θα πηγαίναμε σε μιά χώρα του εξωτερικού και θα παίρναμε το διπλωματάκι μας , είτε από ένα πανεπιστήμιο , είτε κάνοντας τουρνέ σε διάφορα όπου ήταν το κάθε μάθημα ευκολότερο . Θα προτιμούσαμε να δίνουμε με ομάδες όπου εκεί θα βολευόμασταν . Ισως αν κάναμε και τα κατάλληλα κονέ να γινόμασταν και υπουργοί η τουλάχιστον διευθυντές υπουργείων .

 

Αν δεν είμαστε ηλίθιοι , δεν θα είχαμε εμπιστοσύνη στην Ελληνική Πολιτεία ότι θα εφάρμοζε τους νόμους που ψηφίζει , είτε αυτό αφορά τον 1404/83 η το ΠΔ 334/73 , αλλά θα ξέραμε τι λαμόγια είναι οι πολιτικοί , αλλά και ότι οι δικαστική εξουσία δεν πάει πίσω αφού δεν τιμωρεί την παράβαση του νόμου .

 

Κάποιοι υπήρξαμε και τα δύο , αφού δεν ζοριστίκαμε λίγο οικονομικά , αλλά συνεχίσαμε να έχουμε εμπιστοσύνη στην εντιμότητα της ελληνικής πολιτείας .

 

Συνεχίζουμε να είμαστε και σήμερα ηλίθιοι αφού γονείς και παιδιά πηγαίνουν με 10-12-15-17000 σε τει , αντί να πηγαίνουν με τους ίδιους η και λιγότερους βαθμούς σε πανεπιστημιακές σχολές ώστε να γλυτώσουμε την λοιδορία .

 

Ελπίζω ο πανεπιστημιακός καλλικράτης να μαζέψει κάπως τα πράγματα , αν και οι καθηγητάδες έχουν πολλές προσβάσεις .

 

 

Υ.Γ. Πάντως γιά τους περισσότερους από εμάς η ηλιθιότητα ανήκει στο παρελθόν αφού φροντίσαμε τα παιδιά μας να μην κάνουν το ίδιο λάθος .

Link to comment
Share on other sites

Dulcolax παρακαλώ.Αλέξη ο λαός απαιτεί να ανοίξει το θρεντ της παγκοσμιοποίησης.Μόνο εσύ δεν το βλέπεις και εθελοτυφλείς.Πάρε κ εσύ ένα dulcolax να βρεις την υγειά σου, κ πάτα το καταραμένο το κουμπάκι να ξεκλειδώσει το επικό θρεντ, γιατί έχουμε αρχίσει να βαριόμαστε και ο Μάρτιος για να ρίξουμε τα σχέδια των αυθαιρέτων φαίνεται αρκετά μακρυά.

 

Δηλαδή φτάσαμε να υποστηρίζουμε ότι για να υπογράψει κάποιος ΕΓΣΑ πρέπει να έχει MSc?

 

Jesus!

 

Δηλαδή εγώ που υπογράφω, είμαι ή ανίδεος, ή εντελώς G-O-D οφ σάιενς (GSc).

 

Και γενικά αν το θέμα της υπογραφής είναι τόσο σημαντικό, μπορούμε να αλλάζουμε αυτόγραφα μεταξύ μας. Big deal.Αφήστε που αυτό θα μας φέρει ένα βήμα πλησιέστερα στο σοσιαλισμό.

Edited by Hans Landa
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά?

 

Κ δεν έχει ποστάρει κανένα φρούτο μέχρι στιγμής?

 

Μήπως το ρίξατε όλοι στο lexotanil?

 

Α δεν πάει έτσι.....ή θα κράζετε όλοι μαζί, ή εγώ φεύγω. Αν είναι να μιλάτε πολιτισμένα στο παγκοσμιοποίηση, τότε να καθήσετε να γράφετε μόνοι σας. Όποιος γουστάρει ηρεμίες, να μιλάει με τη μαμά του.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έγραψε κανένας ακόμη...και εγώ περιμένω στην γωνία μην νομίζεις...χεχε...

Νομίζεις δεν το παρακολουθώ ?

 

Εξάλλου εγώ έχω άλλους θαυμαστές που τους περιμένω να γράψουν...

Ώρες-ώρες νομίζω ότι είμαι μια κακιά στρίγγλα και ανοργασμική γυναίκα!!!

Edited by Mercedes
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα εγώ.

 

Λοιπόν 5 δίπλωμα + 2 Msc > 4 Bsc + 2 Msc. Βέβαια GODSc >>>> +οο

 

Ορίστε και μια ανίσωση από την άλλη για να έχω την τελευταία κουβέντα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edited by kasvan
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα εγώ.

 

Λοιπόν 5 δίπλωμα + 2 Msc > 4 Bsc + 2 Msc. Ορίστε και μια ανίσωση από την άλλη για να έχω την τελευταία κουβέντα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Γνωρίζεις ήδη πριν γράψεις τις γραμμές αυτές ότι θα φας ήττα από εμένα. Αλλά επειδή είσαι φίλος θα σου απαντήσω.

Μόνο πριν σε απαντήσω και αυτό το κάνω μόνο σε εσένα, πες μου αν θέλεις να παίξω και εγώ με την παραπάνω λογική όπως εσύ με το παραπάνω που έγραψες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.