Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θεώρηση του βιβλιαρίου υγείας για το έτος 2012


ikaros13

Recommended Posts

Καλά βρε παιδιά τι πάθανε? Στις αρχές κάνανε 3 μέρες, τώρα θέλουνε 3 μήνες? Οσο πάει χειροτερεύει η κατάστασή τους.........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα στον 3ο όροφο στο κεντρικό (στο πρωτόκολλο), βρήκα κανονικά έντυπα αιτήσεων για αυτό που ζητάς adamantia1 (απευθυνόμενες προς το Δ.Ε. του ΤΣΜΕΔΕ). Άρα προφανώς γίνεται πλέον.

Edited by tpanag
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να ενημερώσω ότι Θεσσαλονίκη έχουν απαντηθεί οι αιτήσεις που έγιναν και μπορείτε να πάτε από εκεί όσοι κάνατε να μάθετε τι έγινε.

Εμένα π.χ. μου το σφράγισαν για το 2012.

Δεν δίνουν ασφαλιστική ενημερότητα όμως και στο γιατί η απάντηση είναι από αφελής έως αυθαίρετη... Θα το δούμε κι αυτό όμως.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω πληρωσει το 2011..πληρωσα τους τελευταιους 3 μηνες απο τον Οκτ 10-Δεκ 10. Τον Οκτ 10 γραφτηκα στο ΤΣΜΕΔΕ.

 

βιβλιαριο δεν εχω βγαλει ακομα γτ το 11 ημουν φανταρος..

 

τωρα τι μπορω να κανω;;

ξερει κανεις;;

μπορω να βγαλω βιβλιαριο;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνουν ασφαλιστική ενημερότητα όμως και στο γιατί η απάντηση είναι από αφελής έως αυθαίρετη... Θα το δούμε κι αυτό όμως.

 

Προφανώς δε δίνουν ενημερότητα. Αφού "ενήμερος" δεν είσαι. Ο σκοπός αυτής της "ρύθμισης" ήταν να έχουμε περίθαλψη και τίποτα άλλο. Αν θέλεις ενημερότητα κάνεις διακανονισμό. Και πίστεψέ με συμφέρει!

 

Τωρα τι μπορω να κανω;;

ξερει κανεις;;

μπορω να βγαλω βιβλιαριο;;

 

Να βγάλεις νομίζω μπορείς ούτως ή άλλως και όποτε θέλεις. Με τα παλιά δεδομένα δε θα μπορούσες να το θεωρήσεις βέβαια (να κολλήσεις αυτοκόλλητο). Με τα τωρινά δεδομένα μάλλον θα γίνεται και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η διευκόλυνση δεν αφορά και ασφαλιστική ενημερότητα πέρα από τη θεώρηση βιβλιαρίου? Ατιγράφω από την ανακοίνωση......εκτός αν λακίσανε.....

Αποφάσισε


    • την θεώρηση του βιβλιαρίου υγείας για το έτος 2012
    • την χορήγηση ασφαλιστικής ενημερότητας, για φορολογική χρήση (θεώρηση βιβλίων και στοιχείων), για ένα τρίμηνο από την ημερομηνία του αιτήματος,

στους ασφαλισμένους που πληρούν τις παρακάτω προϋποθέσεις:..........................

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

για να βγαλω μια αδεια χρειαζεται να ειμαι ασφαλιστικα ενημερος, σωστα;;

 

αν εχω οφειλες στο ΤΣΜΕΔΕ δεν μπορω να βγαλω αδεια;

 

Για να βγαλω αδεια θα πρεπει να το αποπληρωσω το χρεος μεχρι τελους ή μπορω να μπω σε διακανονισμό;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.