Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θέση κτιρίου!


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Να κάνω μια ερώτηση... Σε περίπτωση που οικόπεδο εντός οικισμού εφάπτεται στο ένα όριο με αύλακα πλάτους 1 m μπορεί το κτήριο να κολλήσει στο όριο αυτό η θα πρέπει να αφεθεί απόσταση...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σε ερώτημα που έκανα για αντίστοιχη περίπτωση προς την οικία πολεοδομία και αυτή το μεταβίβασε στην περιφέρεια για να απαντήση, απάντησαν ότι θα αφήσω απόσταση στην προβολή του κτιρίου που έχει κτιστεί με γοκ 73 και όχι σε όλο το όριο.

Link to comment
Share on other sites

takisxrono θα ησουν ευγνωμων αν εβρισκες την γραπτη απαντηση και την εβαζες.

 

Εγω παντως αυριο, εχω ραντεβου με τον προισταμενο της πολεοδομιας για να ξεκαθαρισει το θεμα μια και καλη αν και ειμαι 99% σιγουρος πλεον (μετα απο πολυ ψαξιμο) οτι το Δ το αφηνεις απ το οριο του οικοπεδου και οχι απ το κτιριο.

 

Οσο για τον συναδελφο που ρωταει για τον αυλακα, πιστευω οτι μπορεις να κολλησεις καθοτι το οικοπεδο θεωρειται αδομητο. Ο αυλακας ειναι απλως μια ''κατασκευη'' σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.