Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οπλισμός Προβόλου


 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τινάκι

Όχι δεν ταυτίζονται, είναι όμως: xo = 7.31m, yo = 4.91m και xo = 7.34m, yo = 5.01m

 

mercedes

Σε ευχαριστώ πολύ! (όσον αφορά το κλιμακοστάσιο μου είπαν ότι είναι σχετικά καινούριο patch στο πρόγραμμα και δεν είναι και ότι πιο εύχρηστο.. θα το υπολογίσω στο χέρι και θα το περάσω στον ξυλότυπο! Επίσης εκεί αν καταλαβαίνω καλά, μιλάς για ενισχυμένη ζώνη! Αλλιώς δώσε μου μία ατραπό για να καταλάβω!!! και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το δεξί δοκάρι να καταργήσεις και πάλι δεν θα έχεις πρόβολο, αλλά διέρειστη πλάκα.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι ρόλο βαράει αυτό το κομμένο σπαστό Φ10/20 εκεί δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τι ρόλο βαράει αυτό το κομμένο σπαστό Φ10/20 εκεί δεξιά.

 

H 3έριστη (αν θεωρείς ότι το δεξί δοκάρι Δ11 είναι στήριξη) θέλει κάτω σίδερα. Αν δεις την πλάκα μόνο σαν εξώστη ή 2έριστη θέλει πάνω σίδερα. Για αυτό βάζει και τα δύο να είναι καλυμένος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε nik !!!!!!!! :smile: (μάλλον εγώ διατύπωσα λάθος την απορία μου και βγήκε άλλο συμπέρασμα).

 

Απλά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο σίδερο (αυτής της μορφής), πως να το πω, σε άλλο πρόγραμμα π.χ. στο Fespa (ίσως δεν έτυχε).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε nik !!!!!!!! :smile: (μάλλον εγώ διατύπωσα λάθος την απορία μου και βγήκε άλλο συμπέρασμα). Απλά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο σίδερο (αυτής της μορφής), πως να το πω, σε άλλο πρόγραμμα π.χ. στο Fespa (ίσως δεν έτυχε).

To ιδιο βγαζει και το Φεσπα, απλά το δειχνει ίσο κάτω και βάζει καπάκια πάνω.

 

Στην αρχική ερώτηση, δεν μιλαμε για πρόβολο αλλα για 3εριστη. Η όπλιση είναι ok σαν τρόπος αν κι εγω θα έβαζα παραπάνω οπλισμό. Το Φ10/50 είναι 2Φ/μ!!!! Πολύ λίγο μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχω ξαναδεί τέτοιο σίδερο (αυτής της μορφής), πως να το πω, σε άλλο πρόγραμμα π.χ. στο Fespa (ίσως δεν έτυχε).

 

Ναι και λογικά δεν θα δεις ποτέ...Σιγά μην βάλει τέτοιο σίδερο στην πράξη. Θα συνεχίζει ίσια τα κάτω σίδερα της εσωτερικής πλάκας και τελείωσε.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναδες καλύτερα το σχήμα σου, γιατί δεν είναι πρόβολος.

Ακόμα και το δεξί δοκάρι να καταργήσεις και πάλι δεν θα έχεις πρόβολο, αλλά διέρειστη πλάκα.

Στην αρχική ερώτηση, δεν μιλαμε για πρόβολο αλλα για 3εριστη.

 

Αφού δεν είναι πρόβολος αλλά 3έριστη πλάκα, να αλλάξουμε τον τίτλο του θέματος τότε ή καλύτερα όχι;

 

Άλλη ερώτηση:

Είναι σίγουρα 3έριστη η πλάκα ή μήπως 2έριστη;

Γιατί δεν υπάρχει κολώνα να στηρίζει το κάτω δεξιά δοκάρι-πρόβολο. Αν υπήρχε, τότε 100% θεωρείται 3έριστη.

Μάλλον πως είναι κάτι ανάμεσα σε 3έριστη και 2έριστη.

Edited by Τινάκι
Link to comment
Share on other sites

Ο οπλισμός της πλάκας είναι Φ10/20 και στις δύο διευθύνσεις.

Το Φ10/50 είναι πρόσθετα (πάνω) μαζί με τα Φ10/20 που συνεχίζουν απο την Π5 (έως το μήκος αγκύρωσης)

και το Φ10/40 τα καπάκια.

 

Για τριέριστη πλάκα ο οπλισμός είναι ίσως υπερβολικός εαν τα σίδερα της Π5 συνεχίζουν έως το τέρμα.

Τινάκι Το πρόγραμμα σίγουρα τη λύνει ως τριέριστη (πάνω, αριστερά πάκτωση, δεξιά στήριξη, κάτω ελεύθερη) γιατί : 1. δε βάζει καπάκια δεξιά 2. φαίνεται απο το σπάσιμο που κάνει στα σίδερα και 3. φαίνεται στο block της Π7.

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.