Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

ξεχασα να σημειωσω οτι ειναι ξενος κι οχι ελληνας!

 

ουσιαστικα με ενδιαφερει να μαθω πρωτιστως αν αυτο ειναι αποδεκτο ή αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος που προτιμουν αυτοι; η ταλαιπωρια δεν ειναι θεμα αυτη τη στιγμη! αν καποιος ειχε κατι παρομοιο ή εχει ακουσει κατι θα με βοηθουσε πολυ..

Edited by sosi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς κάποιο πρότυπο ανεβασμένο για ΥΔ σχετικά με τι πρέπει να δηλώσει σύμφωνα με το 4014 ο ιδιοκτήτης

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις την υ.δ. εξουσιοδοτησης υπαρχει στη σελιδα των αυθαιρετων εδω: http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=762&language=el-GR αν πας κατω κατω, εχει καπου "υποδειγματα για το πολιτη"..

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι, για περιπτώσεις δηλώσεων του Ν.4014 που έχουν συμψηφισμό παλαιών προστίμων χρειάζεται και extra Υπεύθυνη Δήλωση του ιδιoκτήτη, γι' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις την υ.δ. εξουσιοδοτησης υπαρχει στη σελιδα των αυθαιρετων εδω: http://www.ypeka.gr/...&language=el-GR αν πας κατω κατω, εχει καπου "υποδειγματα για το πολιτη"..

 

Εννοώ για την υπεύθυνη δήλωση που δηλώνει τα διάφορα στοιχεία ο ιδιοκτήτης και όχι για την δηλωση για μεταβίβαση

Link to comment
Share on other sites

αυτο που σου εστειλα, και το επισημανα, ειναι η υ.δ. εξουσιοδοτησης οπου δηλωνει ο ιδιοκτητης καποια βασικα στοιχεια (και μη βασικα αν θελεις εσυ να πειραξεις το κειμενο) προκειμενου να σε εξουσιοδοτησει! καμια σχεση με τη μεταβιβαση..

αν εννοεις την υ.δ. που επιβεβαιωνει πως οτι εχει δηλωθει ειναι αληθινο, αυτο ειναι δυο τικ που κανεις οταν πας για υποβολη της αιτησης στο συστημα!

αν εννοεις παλι κατι αλλο, γραψε λαθος!! 8-)

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι, για περιπτώσεις δηλώσεων του Ν.4014 που έχουν συμψηφισμό παλαιών προστίμων χρειάζεται και extra Υπεύθυνη Δήλωση του ιδιoκτήτη, γι' αυτό.

ναι που να έχει το άθροισμα του ποσού και τον Α/Α του διπλοτυπου

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να βρεθει ο χριστιανος που θα μπορει να μου απαντησει για τη περιπτωση που ο πελατης ειναι ξενος και διαμενει στο εξωτερικο :roll: ..

 

ιασονα και myri, ξερετε που βρισκω αυτη τη δηλωση που αναφερετε (αν υπαρχει καποιο προτυπο βεβαια);

 

να συμπληρωσω και μια ακομη ερωτηση για την οποια εχω δει εδω κι εκει διαφορες απαντησεις και εχω μπερδευτει πολυ: οσον αφορα τις υ.δ. εξουσιοδοτησης αλλα και τη παραπανω που αναφερετε αν υφισταται σε καποιες περιπτωσεις, χρειαζεται να κανουμε κατι με ΔΟΥ;; ή απλα τις κραταμε στο φακελο για οταν αναρτησουμε και τα λοιπα εντυπα/σχεδια; συγνωμη αν εχει απαντηθει ηδη καπου ολοκληρωμενα, αλλα εγω το εχω βρει μονο σε μικρες τυχαιες αναφορες..

Edited by sosi
Link to comment
Share on other sites

σε μενα απαντας τωρα ή στο thodoris4;

εγω ζητησα τη δηλωση στην οποια αναφερεστε εσυ και ο ιασονας για αναφορα σε συμψυφισμο με παλαια προστιμα.. εχουμε μπερδευτει πολυ, γιατι ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.