Μετάβαση στο περιεχόμενο

τροποποίηση δήλωσης αυθαιρέτου με τον Ν.4014/11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 34
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σοσ συνάδελφοι...τώρα διάβασα το ποστ και τρελάθηκα!!

 

Εγώ ήξερα πως μέχρι και το στάδιο τηςπροσωρινής υπαγωγής μπορώ να κάνω αλλαγές στα τμ!!Αυτό δν ισχύει?????

 

Μέχρι στιγμής είχα την λογική με το που πληρώνουν οι πελάτες τα παράβολα προωθούσα τις αιτήσεις σε προσωρινή υπαγωγή και όταν κάνω τα σχέδια για να τα καταθέσω σε ολοκληρωμένη υπαγωγή ΤΟΤΕ θα βάλω τα τελικά τμ αν έχω διαφορές!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να κάνεις αλλαγές μέχρι και το στάδιο της προσωρινής υπαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από μας, μάλλον βαράνε και στο ΤΕΕ υπερωρίες... εκτός κι αν δουλεύουν απο το σπίτι...!!! και τα έχουμε παρεξηγήσει τα "παιδιά"...

Είχα υποβάλλει μία ολοκληρωμένη υπαγωγή εδώ και 10 μέρες... την οποία ήθελα να επεξεργαστώ περαιτέρω γιατί ανακάλυψα ένα λάθος... έστειλα το FAX την Πέμπτη αργά το μεσημέρι, περίμενα Παρασκευή τίποτα, Σάββατο τίποτα και η δήλωσή μου άνοιξε σήμερα (ΚΥΡΙΑΚΗ) το απόγευμα και επέστρεψε σε προσωρινή υπαγωγή....!!!!!!!

Μωρέ μπράβο...

 

Το ΤΕΕ ζητάει διευκρινήσεις?? Εντόπισα μικρο παραλήψεις οταν ήδη πραγματοποίησα την τελική υποβολή. με ποιο τμήμα επικοινώνησες? μπορεις να μου δωσεις φαξ ή τηλ? επικοινώνησα με το ΤΕΕ και δε με εξυπηρετησανε...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εκτός από μας, μάλλον βαράνε και στο ΤΕΕ υπερωρίες... εκτός κι αν δουλεύουν απο το σπίτι...!!! και τα έχουμε παρεξηγήσει τα "παιδιά"...

Είχα υποβάλλει μία ολοκληρωμένη υπαγωγή εδώ και 10 μέρες... την οποία ήθελα να επεξεργαστώ περαιτέρω γιατί ανακάλυψα ένα λάθος... έστειλα το FAX την Πέμπτη αργά το μεσημέρι, περίμενα Παρασκευή τίποτα, Σάββατο τίποτα και η δήλωσή μου άνοιξε σήμερα (ΚΥΡΙΑΚΗ) το απόγευμα και επέστρεψε σε προσωρινή υπαγωγή....!!!!!!!

Μωρέ μπράβο...

 

 

Τα έχω δει όλα με το ΤΕΕ έχω στείλει 10 email και μου γυριζουν όλα πίσω. θα μπορούσες να μου στείλεις το νουμερο φαξ με το οποιο επικοινώνησες με το ΤΕΕ?? γιατι me mail δε γινεται δουλεια και στα τηλ ειναι δυσκολο να τους βρω

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μήν στέλνεις e-mail... εγώ έστειλα κατευθείαν FAX στο 210-3221772 με το άιτημα μου και όλα τα στοιχεια του αυθαιρέτου και τα δικά μου αναλυτικα...

Edited by kontegr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έστειλα mail με ακυρώσεις βεβαιώσεων και τροποποιήσεις σε δηλώσεις. Τώρα βέβαια διάβασα εδώ ότι καλύτερα είναι να στείλω φαξ. Τέλοσπαντων.

Το πρόβλημά μου είναι ότι έστειλα και μια αίτηση όπου ζήτησα να αλλάξουν οι δόσεις σε εφάπαξ. Θα έχω την έκπτωση του 20% και πάλι, έτσι δεν είναι;;

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα σε επιστρέψουν σε κατάσταση "αρχικής υποβολής" και μόνη σου θα πατήσεις το κουμπάκι πάνω δεξιά ώστε να επιλέξεις τον τρόπο εξώφλησης και να μπείς πάλι σε προσωρινή υπαγωγή...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Περίπτωση (ΥΔΚΧ στον τελευταίο όροφο) που η δήλωση βρίσκεται σε προσωρινή υπαγωγή και έχει εξοφληθεί το πρόστιμο (11/11), απλά δεν είχε δηλωθεί η υπέρβαση ύψους (λόγω κατασκευής στέγης) γιατί είχα πάει με τα επιτρεπόμενα της περιοχής και όχι της άδειας.

Μπορώ να κάνω τροποποίηση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.