Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα παράταση έως 30.06.2012


Recommended Posts

δλδ οσοι ριξανε τις δηλωσεις με το νεο ετος και μεχρι 29-2 ασχετα αν εχει πληρωθει το παραβολο η οχι το εφαπαξ η η Α δοση πρεπει να γινει μεχρι 28-3

Link to comment
Share on other sites

όχι αφού μετράει από τη στηγμή που πληρώνεις το παράβολο και μετά.

οπότε η στιγμή που πληρωθεί το παράβολο είναι το όριο από το οποίο ξεκινάει ο 1 μηνας

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 δηλωσεις που περασε ο μηνας ....περιμενω κατι απαντησεις απο δοκκ....λες να υπαρχει προβλημα?

 

εδω ακομα δεν δωσανε τις 48 δοσεις και αανμενω για την μια

 

 

 

εντιτ εριξα την μια πουχε πληρωθει το παραβολο απο 15/1 και κανονικα μου συνεχισε την υπαγωγη....

 

επειιδη πρωτη φορα κανω με δοσεις....εκτυπωνω 1 φορα το χαρτι και το παω πελατη ολα ιδια ειναι αποτιι βλεπω

 

και επισης πουθενα δεν λεει ποιου μηνα δοση ειναι....πως θα ξερει ο πελατης?

 

 

μουδωσε 34 !! αυτο 40 + ποτε οεοεο?

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μου εχει τυχει πελατης με δόσεις, δε μπορω να σε βοηθησω.

Ωστόσο αυτό με το παραβολο που σου εγραψα ισχύει.

Εγώ με αριχκή υποβολή 21/12/2011, πλήρωσα παράβολο 03/02/2012 κανονικά, έκανα υπαγωγή στις09/02/2012 και εξόφλησα εφ' απαξ στις 19/02/2012.

Οπότε όλα εντάξει σε αυτό που είχε καθυστερήσει το παράβολο να πληρώσει

Link to comment
Share on other sites

akius

με το ίδιο χαρτί πληρώνει όλες τις δόσεις. Για να ξέρει τις ημερομηνίες εκτύπωσέ του και την αντίστοιχη σελίδα από τη δήλωση (πες μας και την αντίδρασή του όταν συνειδητοποιήσει ότι η πρώτη δόση πληρώνεται 22/12/11 !!! )

Πρόσεξε μόνο μήπως διαφέρει η τελευταία δόση. Μόνο για λίγα €λεπτα για να βγει ακριβώς στο σύνολο αλλά έχει άλλον κωδικό...

Link to comment
Share on other sites

όχι αφού μετράει από τη στηγμή που πληρώνεις το παράβολο και μετά.

οπότε η στιγμή που πληρωθεί το παράβολο είναι το όριο από το οποίο ξεκινάει ο 1 μηνας

 

Θοδωρή ίσως να μην ισχύει αυτο.Μόνο όταν η δήλωση είναι σε προσωρινή υπαγωγή έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου και ηλεκτρονικό κωδικό.Αυτό ίσως να σημαίνει ότι τότε έχει ενταχθεί στο σύστημα και αρχίζουν να μετράνε οι ημερομηνίες

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή ίσως να μην ισχύει αυτο.Μόνο όταν η δήλωση είναι σε προσωρινή υπαγωγή έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου και ηλεκτρονικό κωδικό.Αυτό ίσως να σημαίνει ότι τότε έχει ενταχθεί στο σύστημα και αρχίζουν να μετράνε οι ημερομηνίες

 

Πληροφοριακά, επί του θέματος :

Βλέπω οτι το σύστημα ζητάει την εξόφληση του προστίμου ή την 1η δόση μέσα σε ένα μήνα από την πληρωμή του παραβόλου.

Π.χ. το παράβολο πληρώθηκε στις 21/02/12, ενημερώθηκε το σύστημα για την καταβολή στις 22/02/12, σήμερα 02/03/12 έβαλα την δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή, και μου δίνει διορία μέχρι τις 22 του μηνός για την πληρωμή της 1ης δόσης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

pavlg

αυτή την κουβέντα είχα σήμερα.

Ούτε στημένος να ήσουν. :smile:

 

Να είσαι καλά, πολύ ωραία πληροφορία.

Γιατί ο νόμος λέει ότι με την υπαγωγή,

στο μάνουαλ λέει ότι υπάγωγή σημαίνει πληρωμή και επιλόγη δόσεων.

Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά, επί του θέματος :

Βλέπω οτι το σύστημα ζητάει την εξόφληση του προστίμου ή την 1η δόση μέσα σε ένα μήνα από την πληρωμή του παραβόλου.

Π.χ. το παράβολο πληρώθηκε στις 21/02/12, ενημερώθηκε το σύστημα για την καταβολή στις 22/02/12, σήμερα 02/03/12 έβαλα την δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή, και μου δίνει διορία μέχρι τις 22 του μηνός για την πληρωμή της 1ης δόσης.

 

ρε παιδια εγω εκανα τωρα μια δηλωση σε προσωρινη υπαγωγη και επιμενει και μου βγαζει 31-12-2011 για πληρωμη εφαπαξ ή πρωτης δοσης....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.