Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκπτωση σε ΑμεΑ με >80% αναπηρία!


Recommended Posts

Από ερώτημα επιτόπου στο ΤΕΕ με ενημέρωσαν οτι θα ενεργοποιηθεί σε κάποια αναβάθμιση σύντομα. Προς το παρών δεν κάνουμε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως λέω μήπως είχε κάποιος συνάδελφος καμία έξτρα πληροφορία γιατί με ρωτάνε οι άνθρωποι και δεν ξέρω τι να τους απαντήσω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επαναφέρω το θέμα διότι μου έτυχε και μένα, διάβασα το σχετικό άρθρο 70 στον Ν.4042 που αναφέρεται στα ποσοστά αναπηρίας >80% και δεν αναφέρει ούτε θέμα μοναδικής κατοικίας ούτε εισοδηματικά κριτήρια, ισχύει κάτι τέτοιο???

Τα ΑΜΕΑ αυτής της κατηγορίας πληρώνουν 15% του προστίμου ανεξαρτήτως εισοδήματος και μοναδικότητας κατοικίας??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω υποβάλει σχετική αίτηση στο ΤΕΕ, με ενημέρωσαν ότι από Δευτέρα (αυτή που πέρασε) θα είναι σε λειτουργία η σχετική δυνατότητα.

Βέβαια η Δευτέρα πέρασε, αλλά μάλλον είμαστε κοντά ( ; )

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε επιτέλους.

Αλλά έχω περίπτωση που μέλος της οικογένειας( γιος) έχει 90% αναπηρία και τακτοποιεί ολόκληρη την οικοδομή (διώροφη +πιλοτή) που πάει η έκπτωση?

σε όλα η σε μια αυθαιρεσία?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αντίστοιχα με τον συνάδελφο έχω περίπτωση γονέων τέκνου με αναπηρία >80% και σε μονοκατοικία έβαλα όλες τις τακτοποιήσεις με τον ειδικό συντελεστή.Η μία αυθαιρεσία είναι εξωτερικό ασανσέρ ΑμεΑ.Υπάρχει λέτε κάποιο πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.