Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκπτωση σε ΑμεΑ με >80% αναπηρία!


Recommended Posts

Συνάδελφοι ΒΟΗΘΕΙΑ....

 

Θέλω να ρωτήσω σε περιπτώσεις που υπάρχει αναπηρία >80% και ο άνθρωπος έχει ήδη πληρώσει και εξοφλήσει όλο το πρόστιμο, τι γίνεται???? Θα επιστραφεί???

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε σε ευχαριστώ πολύ.

Κάτι ακόμη... Πως θα ελέγξω αν η αναπηρία είναι κινητική? Το γράφει η βεβαίωση? Το γράφει η ιατρική γνωμάτευση?

Τελικά θα γίνουμε και γιατροί???? Ήμαρτον.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή περιλαμβάνονται μόνο οι τυφλοί και αυτοι που έχουν κινητικά προβλήματα και όχι όλοι όσοι έχουν γενικότερα αναπηρία >80% ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατρός δε θα γίνεις θα σου φέρει κάποια χαρτια που ήδη έχει και πιστοποιούν ότι έχει τόσο βαθμό αναπηρίας, είδος αναπηρίας. Άντε μη γίνουμε εμείς γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι ΒΟΗΘΕΙΑ....

 

Θέλω να ρωτήσω σε περιπτώσεις που υπάρχει αναπηρία >80% και ο άνθρωπος έχει ήδη πληρώσει και εξοφλήσει όλο το πρόστιμο, τι γίνεται???? Θα επιστραφεί???

 

 

Στις διευκρινήσεις αυτές του ΤΕΕ δεν μπορεί κανείς να καταλάβει αν έχοντας εξοφλήσει το πρόστιμο

Δες τις σχετικές διευκρινίσεις εδώ:

http://portal.tee.gr...TEE/MyTEE/ayth/

 

Υπάρχει ελπίδα...

 

 

Από τις διευκρινήσεις αυτές δεν υπάρχει ελπίδα νομίζω γι'αυτούς που έχουν ήδη εξοφλήσει το πρόστιμο ... Απλώς γι'αυτούς που τώρα θα υπαχθούν με ποσοτό 80%

Link to comment
Share on other sites

Στη δικιά μου περίπτωση έχω τα χαρτιά του ΙΚΑ που αναφέρουν τετραπληγία της συζύγου του ιδιοκτήτη του αυθαίρετου, έχω την εντύπωση ότι θεωρείται κινητικό πρόβλημα νομίζω ε??? γνωρίζει κάποιος σίγουρα??

Επίσης, θέλω να ρωτήσω αν επιβεβαίωσε κάποιος ότι το εισόδημα του ζευγαριού δεν έχει σημασία για την υπαγωγή στην ειδική κατηγορία αυτή (άτομα με αναπηρία >80%), διότι έστειλα mail στο ΤΕΕ (στα τηλέφωνα δεν απαντούν) αλλά δε νομίζω να πάρω απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.