Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τακτοποίηση με 4014/11 (ή 3043/10) και Συμβολαιογράφοι


Recommended Posts

Αν απευθυνόσουν σ εμένα ευχαριστώ για την απάντηση.Το κοίταξα αλλά δεν γράφει κάτι για σχέδια στο συμβόλαιο.Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρεί κι εγώ κάπου να το αναφέρει.Η συμβολαιογράφός μου ζητάει σχέδια μαζί με τις βεβαιώσεις και μάλιστα οχι από τα αντίγραφα της άδειας που έχω διορθώσει όπως προβλέπεται αλλά καινούρια με δήλωση μηχανικού μάλιστα που να αναφέρει ότι αντίγραφα αυτών θα σταλούν στο ΥΠΕΚΑ. Μήπως είναι υπερβολή;

Link to comment
Share on other sites

...αν μου επιτρεπετε....

 

σε περιπτωση που θελω να συστησω ΟΙ, οφειλω να καταθεσω στον συμ/φο, μαζι με τον πινακα, την ΟΑ, και τα υπολοιπα... και τις κατοψεις των διαιρετων χωρων, οπως προκυπτουν απο την ΟΑ και τους περιγραφω καθενα με στοιχεια α,β,γ,δ,...κλκλπ.

 

Εφοσον γινεται τροποποιηση της ΟΙ, δλδ, εφοσον προκυπτουν διαφορετικα διαμερισματα κατα θεση, ορια και εμβαδον,

.

προφανως οι νεες κατοψεις πρεπει να επισυναφθουν για την ορθιη περιγραφη των διηρημενων ιδιοκτησιων.

καλο μεσημερι

Link to comment
Share on other sites

Άρα το ζητάει η σύσταση και είναι άσχετο με τον ν4014.

Άρα δεν έχει μπορεί να ζητάει ΥΔ κλπ. Μπορεί να ζητήσει σχέδια των Ο.Ι. υπογεγραμένα από μηχανικό και τα έντυπα του ν4014 (δήλωση και βεβαίωση).

 

Σε μια άλλη σύσταση, χωρίς ν4014 δηλαδή, θα ζητούσε μόνο τα σχέδια από μηχανικό και αντίγραφο της ΟΑ αν ήταν μετά το 1983.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

φαεθον

 

πολυ ορθα

...μονο αδεια, τοπογραφικο, κατοψεις...

 

εδω, αν δεν κανω λαθος, ο ερωτων το συναρτα με 4014

 

ωστε να απαιτουνται και νεες κατοψεις και λοιπες δηλωσεις του 4014.

[ιδ. και ανω #15 ...αναλυει τι χρειαζεται σε τροποιηση της ΟΙ...]

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.