Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ και νομιμότητα ακινήτου


Clemenza

Recommended Posts

Συντάσσομαι με Faethon, και γω αυτό καταλαβαίνω

τώρα το τακτοποιεί ο συνάδελφος, εγώ με το που μου δώσει τους αντίστοιχους κωδικούς θα το βάλω και γω στο buildingcert

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εστω οτι εχω μια ενεργειακη επιθεωρηση σε κτιριο με αδεια απο τον δημο αθηναιων το 1991 και αναθεωρηση το 1992 .τι σημπληρωνω στις πολεοδομικες αδειες,γραφω και τις 2 ?τωρα εδω η εννοια καλλικρατικου και καποδιστριακου δημου ταυτιζεται ,τι συμπληρωνω ακριβως στο πινακακι της εκδουσας αρχης;

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι τωρα ειδα οτι ναι μεν το αντιγραφο της αδειας το πηρα απο τον Δ.ΑΘΗΝΑΙΩΝ,ομως δεν ειχε ιδρυθει ακομα η πολεοδομια Δ.Αθηναιων ,η αδεια γραφει ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ ,Διαμέρισμα Αθηνων,Διευθυνση Πολεοδομιας,αυτα γραφω στην "αλλη" περιπτωση και συμπληρωνω και τις δυο αδειες;

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, οι Καποδιστριακοί δήμοι ξεκίνησαν το 1997. Εσένα και οι δύο άδειες (αρχική και αναθεώρηση είναι προγενέστερες, οπότε στη συμπλήρωση και των δύο επιλέγεις σαν "Εκδούσα Αρχή" το "ΑΛΛΗ".

Έτσι νομίζω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω ΠΟΤΕ δε μπαινω στι διαδικασια να ψαξω Καλλικρατικους η Καποδιστριακους Δημους...

Πηγαινω στο ΑΛΛΗ και γραφω την εκδουσα αρχη, οπως φαινεται στο στελεχος της ΟΑ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιο λόγο έβαλαν τις αναπτυσσόμενες λίστες στο buildingcert, αλλά νομίζω πως έχει δίκιο ο Inzaghi σε αυτό που λέει. Συμπληρώνεις την εκδούσα αρχή ακριβώς όπως γράφεται στο στέλεχος της Ο.Α. και ξεμπερδεύεις.

Link to comment
Share on other sites

AN γραψω νομαρχια αττικης,δ/μα αθηνων ,δ/νση πολεοδομιας στο xml που βλεπω στο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ γραφει αλλανταλων,δεν χωρανε στα κελια ...αν το δοκιμασεις Πανο θα το δεις,τρεχει τιποτα ,να το αφησω ετσι;μπορω βεβαια να ταγραψω και εκ των υστερων αποκλειστικα στο buildingcert,οποτε φαινονται μια χαρα...(πιθανον αυτος να ειναι και ο λογος των αναπτυσσομενων λιστών..)

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εγραφα ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ και θα ημουν μεσα σε ολα...

Δε χρειαζεται να γραφεις ολο τον τιτλο, ουτε να κοβεις τις λεξεις, κανοντας τον αλλον να προσπαθει να τις αποκρυπτογραφισει, αν και οταν χρειαστει να ανατρεξει στο buildingcert...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.