Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εσείς τί έχετε κάνει για τη Β' Φάση των αυθαιρέτων που έχετε αναλάβει;


Εσείς τί έχετε κάνει για τη Β' Φάση των αυθαιρέτων που έχετε αναλάβει;  

144 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Εσείς τί έχετε κάνει για τη Β' Φάση των αυθαιρέτων που έχετε αναλάβει;

    • Απολύτως τίποτα, περιμένω οδηγίες από το υπουργείο
      95
    • Έχω μαρκάρει τις αυθαιρεσίες όπως κάναμε επί 3843 (εφόσον υπάρχει άδεια)
      11
    • Έχω φτιάξει μόνο νέο δ. κάλυψης, και χρησιμοποίησα τα σχέδια πολεοδομίας όπως επί 3843
      6
    • Έχω φτιαξει νέα σχέδια σε κλίμακα 1:100, και απλά τα συνοδεύω με τα σχέδια πολεοδομίας
      20
    • Έχω κάνει τα πάντα όλα (νέα σχέδια, αεροφωτογραφίες, δελτία δ. τρωτότητας κλπ) και περιμένο μόνο το σύστημα να ανοίξε
      12


Recommended Posts

LEO

Στο διάγραμμα κάλυψης όμως θα πρέπει να δείξω τη διάσταση του κτιρίου (και του οικοπέδου) 11,40μ και όχι 11,00μ που φαίνεται στην άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Και γι' αυτό θα καταθέσεις το διάγραμμα κάλυψης της οικοδομικής άδειας....

Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑ

Αν κατάλαβα καλά θα καταθέσω το διάγραμμα κάλυψης της αδείας και πάνω σε αυτό (ή σε νέο διάγραμμα κάλυψης) θα δείξω τις πραγματικές διαστάσεις του οικοπέδου;

Link to comment
Share on other sites

Θα καταθέσεις το διάγραμμα κάλυψης της άδειας.

Πάνω σε αυτό θα συμπληρώσεις κ.λπ. (με διαφορετικό χρώμα) τις αυθαιρεσίες που δηλώνεις με τη δήλωση του 4014, θα υπογράψεις - σφραγίσεις ακριβώς δίπλα (αυτό αποτελεί προσωπική εκτίμηση στην προσπάθειά μου να ερμηνεύσω το νόμο), ακόμα δεν έχουν δώσει οδηγίες για το τι ακριβώς θέλουν - περιμένουμε).

Με τις διαφορές στα τετραγωνικά του οικοπέδου δεν ασχολείσαι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Σκέψου πως και για την μικρή αυτή τροποποίηση που θα έκανες θα έπρεπε να αλλάξουν και οι τίτλοι ιδιοκτησίας τους. "Νέα συμβόλαια δηλαδή".

Edited by LEO
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Συνάδελφοι καλημέρα,

ποια από τα έντυπα υποβολής (όχι αποσπάσματα σχεδίων πόλεως ή σχέδια) της Β' φάσης ζητάτε να θεωρηθούν από το ΚΕΠ ή άλλη αρμόδια υπηρεσία για το γνήσιο της υπογραφής, εκτός φυσικά την εξουσιοδότηση του ιδιοκτήτη για να τον εντάξομε στο ν.4014/2011;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

εξουσιοδότηση και υπεύθυνη δήλωση (η οποία περιλμβάνει τα πάντα μέσα ακόμη και παλαιότητα) και αν υπάρχει σε κοινόχρηστο συναίνεση. Δεν υπάρχουν άλλα έντυπα του πελάτη. Η αίτηση γίνεται ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.